Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 10


zafirovp

Recommended Posts

4 hours ago, lmbr said:

Не искам да се заяждам, ама много общо е това "по-ново". Ако си изтръгна ММИ и си сложа плеър с флашка на негово място - това ретрофит ли е, че се обърках нещо? Щото ше си го взема чисто ново от магазина.

 

 

Мисля че идеята е да е по-ново като технология, или по-ново в смисъл по-модерно. Не по-ново защото току що е купено. Много често срещам това понятие при "LED retrofit" например когато става дума за фарове.

 

"Вчера ретрофитнах клозета на дедо с лед осветление" също е напълно приемливо използване на термина. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже се занимавам с това доста време: при наличието на халогенни фарове при В7 и 4f вграждането на лупи и то с тези дкоративни капачки е много по-изгодно и много полезно. Опита ми показва, че нова лупа Моримото дава по-добра светлина от ксенонов фар на 4-5 години и отгоре. Относно В7 дори смятам, че фар с вградена лупа изглежда по-изчистен от оригинален ксенонов. Просто оригиналния за мен има едни излишни чупки около лупата, които при вградените лупи ги няма. От октомври до ден днешен съм направил точно 5 В7-ци.

 

При 4f е много деликатна темата щото повечето собственици мислят, че карат мега премиум автомобил и всичко трябва да е ново от Порше купено. Нищо лично, колата е супер и като е излязла 2004 година е била като космически кораб. Аз по онова време карах 150 коня Алфа с екстри климатик и ел. стъкла. 

 

Всичко е въпрос на вкус, но като видите цената на ксенонови фарове с матирали рефлектори и то необорудвани и прехвърлим към промени по инсталацита - вградените лупи са за предпочитане определено.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря на всички за опитите да ми помогнете със намирането на проблема на колата ми :) по тоците няма проблеми едната от 2те гарнитури на някоя от главите е избушила :( сега се почва един филм но се надявам до месец 2 пак да сме на асфалта... и си следете редовно нивото на маслото че ще ви боли главата много 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За месец се беше качило доста и от там е избушила гарнитура като по слабо звено надула е системата на антифриза и е гръмнал маркуча 

Тва ми е целия филм на колата за в момента оттук насетне се търси някой който да разбере в лявата или дясната гарнитура е проблема и да я смени защото едно че нямам време друго че не ми се занимава ако имате някой на предвид за пловдив съм отворен за предложения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно да! А уж имах проблем само с 2 които по ваг ги даваше на -22 и -28 но няма друга причина че да го вдигне 

Редактирано от Mafiqta_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,как се казваше сервиза във Варна,че не се сещам а и не го намирам къде пи темите беше писано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zhelyazA6 написа:

Сервиз за какво?

за ремонт на хидро блока,нали там имало такъв сервиз където ги тествали и ремонтирали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Tipp said:

Колеги някой да е слагал оригинален багажник за тавана на седан. Много ми е любопитно как стой и колко струва.

 

Аз имах, продадох ги за 250лв.

Стои ... как да стои, нормално като напречни греди, аз ги ползвах с багажник за ски.

 

IMG_3860.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, petio_venkov написа:

Сервиза до Топливо (Цанко)?

да,точно този Цанко трябва да търся,как се казва името на сервиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "Jass" чудно ми беше дали изглежда добре без и с кутията от горе както на аванта и се двоумя още дали да си взема багажника.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, aleksandrov84 написа:

да,точно този Цанко трябва да търся,как се казва името на сервиза

http://www.midavto.com/contact/

Приготви си 2-3 хилки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де,казаха че ремонта на тоя мозък е най много 600лв,те за скорости взимат 3к

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами с един колега от групата във фейса я закачихме на комп и я карахме и по неговите думи също е почти сигурен че проблема е в мозъка,а и все пак всичко останало е сменено с ново :) ,Коко от малиновата също каза да пробвам първо с това.... та тия дни сваляне и пращане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Papi123 said:

светна ми снощи лампата за накладките обаче сега ми се налага да пътувам 30-40км

има ли някакъв аванс? да не изподера дисковИтИ??

Поне 3 или 4мм трябва да имаш докато стигнат до метал. Така може да караш няколко хил.км извънградско поне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове някой да продава цял не отварян работеш мотор? Необорудван! Нещо цена? 

Kayny ти имаш ли от седана? 

Трябва ми 3.0тди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...