Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 11


petio_venkov

Recommended Posts

Преди 11 часа, miro299 написа:

Цитиране на предходно мнение!

Да спира парктроника тогава.И когато колата е спряла можеш да го включиш от там за да не включваш задна ;) 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

само колите с преден парктроник го имат бутона. Идеята е като тръгваш напред да може да си го пуснеш, без да държиш на задна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли преден парктроник?

ако да, трябва да си работи - можеш да го пускаш или спираш от там. Тъпото е, че не можеш да го направиш автоматично да е пуснат отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на място го пробвам на П и Д ама все едно няма копче отзад. Просто си има един ход бутона и нищо не се случва. Трябва да видя на друга кола как е бутона на парктроника и тогава евентуално да го сменя.

Също така вчера си настройвах музиката и ми направи впечатление, че като пусна само задната линия да свири няма нито бас нито нищо. Чува се но нищо общо с предните колони. Вече като мърдам баланса да отива и към предните колони се появява и баса. Не знам дали и при вас е така ако сте пробвали. Колата е с Босе музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето се натиска леко и се връща в изходна позиция, жълтата лампа на него светва и веднага парктроника изписква.

само задни колони - има бас, но е по-лек, не са само среди и високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако има идея за трите грешки които ми излизат :

 

Първата е с парктроник един път работи един път не, дали е датчик или да търся някъде електрически проблем ( кабели, букси) или директно да купувам нов датчик.

 

01547 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Right (G205)
            009 - Open or Short to Ground - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 7
                    Reset counter: 124
                    Mileage: 279301 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.12.22
                    Time: 17:43:48

 

Втората грешка е с подгревните свещи, там дали също може да е нещо електрически проблем, защото на единия цилиндър изчезва и се появява когато си иска.

005663 - Glowplug for Cylinder 6 (Q15)
               P161F - 001 - Open Circuit
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01110001
                    Fault Priority: 0
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 255
                    Mileage: 279258 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.12.20
                    Time: 17:16:13
             Freeze Frame:
                    RPM: 966 /min
                    Torque: 195.0 Nm
                    Speed: 0.0 km/h
                    Duty Cycle: 1.0 %
                    Voltage: 13.76 V
                    Duty Cycle: 19.7 %
                    Temperature: 2.7°C
005662 - Glowplug for Cylinder 5 (Q15)
               P161E - 001 - Open Circuit - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00110001
                    Fault Priority: 0
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 255
                    Mileage: 279483 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.12.25
                    Time: 08:16:01
             Freeze Frame:
                    RPM: 0 /min
                    Torque: 0.0 Nm
                    Speed: 0.0 km/h
                    Duty Cycle: 1.0 %
                    Voltage: 11.70 V
                    Duty Cycle: 15.0 %
                    Temperature: 6.3°C
 
И третата е :
01857 - Air Outlet Sensor; Middle Left (G347)
            010 - Open or Short to Plus
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101010
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 85
                    Mileage: 279702 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2018.01.07
                    Time: 14:55:04
 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото пъти съм имал ту работещ ту не работещ датчик, винаги е било датчика. Не съм сигурен само при задните кои два бяха с прав ъгъл и кои два бяха прави. Аз гледам винаги да имам 2 в резерва :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад точно средните мисля че пречеше нещо да се слагат прави, но може и да си спомням така от седана, който беше с теглич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ще се сменя датчик, то преди да взема ще сваля стария и ще видя дали е крив или прав. За другите грешки идеи имате ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи, може и крив да сложиш отзад. Казвам го от пресен опит. Кривката трябва да сочи надолу към земята. За свещите си прегледай и кабелите, да не би да не дава добър контакт някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето за парктроника ще се сменя, поне до този извод стигам след като нищо не се случва.

А относно музиката за басите добре съгласен съм да са само отпред, но въпреки всичко като усиля музиката и дам само задните да свирят доста слабо звучат спрямо предните.

Мисля да пробвам с друг усилвател само за пробата поне нали сигнала им идва от там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има някой колега от Варна и му се занимава и му е интересно може да се видим и да гледаме и обсъждаме по колите. Имам също и Ваг ком, така че някой ако има нужда да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За копчето: светва ли ти лампичката като си на задна? Дали въобще има кабел зад копчето? Странно дали вади грешка в vcds?

 

За задните говорители: по-слабо се чуват, но са и по-далече, нобси имат доволно баси. Не са само пищялки. 4f нямаше ли два буфера и единият да е за отзад? Може на него да му има нещо.

направих ти клип, разбира се звукът на телефона не е идеален, но се добива представа как се променя отпред, отзад и балансирано, да сравниш как е при теб:

https://www.dropbox.com/s/2bgyi7f9utewaur/Video 9.01.18%2C 20 31 17.mov?dl=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето светва като включа на задна и парктроника си работи. Явно нещо вътре е прецакано и доколкото разбрах от приятел който продава коли на части ми каза че много се търсели точно тези копчета. Та той ще ми даде едно да видя и ако ми хареса и работи ще го взема.

Благодаря за клипа, при мен задните нямат нищо общо с твоите. Даже днес си сложих ухото до двете колони да видя дали и двете свирят. Е свирят ама явно има нещо защото и отзад не се чува сякаш на кората. Естествено и аз барах настройките които сменяш и ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега хайде сега уж имаш vag com  а не виждаш на диагностиката на усилвателя дали има връзка с говорителите :) ...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги втори комплект предни дискове сменям  и пак започват да се кривят за около 10 000км/6м. Първите бяха АТЕ, вторите JURID. Първият път смених и накладки АТЕ. Внимавал съм при първоначалното разработване на дисковете.Първите ми ги смениха по гаранция. Колата е 2.7 /180кс, 2006г. Някакви идей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...