Jump to content

Съвет за Audi B6


Recommended Posts

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Т. е след 2002 вече няма 150кс така ли?

Тази пак е в същата къща

https://m.bazar.bg/обява-18226915/audi-a41-8-t-4x4-schweiz

Почти 1:1 с горната. Кожения салон ли вдига цената с хилядарка?

Не е салона, а куатрото.Тази бяла кожа е трудна за поддръжка.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Chitatelia написа:

И аз се оглеждам за Б6 ...

Тази можеш да погледнеш https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11501692986265296&slink=4k24u0

Има нужда от наливане на пари но ако си добър в преговорите за цената ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом му е спешно и е на тази цена не знам дали ще може да се пазари човек, а и всичко над 9к е над границата която съм си сложил за покупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, Chitatelia said:

а и всичко над 9к е над границата която съм си сложил за покупка.

Тази от 7600 след регистрация застраховка и обслужване пак е на 9 ...ако излезе и нещо дребно за правене ... ето ги 9600

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази от 7600 след регистрация застраховка и обслужване пак е на 9 ...ако излезе и нещо дребно за правене ... ето ги 9600

Да това го знам, но която и кола да взема задължително ще я обслужа. Стига някой да не извади фактури за съответното обслужване, но малко са хората като мен които ги имат. А аз вяра нямам на някой, че била обслужена и т.н. Също така нищо не ми гарантира, че на по-скъпата няма да пръдне нещо, желязо е все пак.

Идеята ми е да мине 100тина хил. км за 5-6г. Ясно ми е, че без да се налива не може. Горе долу така ги мисля нещата... може и да не съм прав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, да не се оглеждате в цени 9500 за 15 годишна кола и да казвате "ама много са", защото  най евтините са по 7600 и като са пръднали определени агрегати то с лекота ще подминем въпросната цена, която ви се е струвала прекалена.

Ако пък вземете нещо рухнало за 7600 , то до 13000 няма да стане кола.... Тук съединителче с маховиче, там турбинка, дебитомерче,верига с обтегач ,нормално обслужване и се ловим за главата. МИ ако е тоалетна и се захванем и с окачването, кокали, амове, диф да обслужим...

Примери-бол

 

Гледайте състоянието колата и колата ДА Е СВЕЖА ! това е най важното. Даже и километрите не са важни, те така или иначе в по голямата част от колите са превъртани назад .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Chitatelia написа:

Ясно ми е, че без да се налива не може...

И крайна сметка не се разбра ... Колко си отделил за покупка и отделно за обслужване?

 

Just now, Чебурашка написа:

Тук съединителче с маховиче, там турбинка, дебитомерче,верига с обтегач ,нормално обслужване и се ловим за главата. МИ ако е тоалетна и се захванем и с окачването, кокали, амове, диф да обслужим...

Да не забравим и тампоните на двигателя ... Гледал съм безброй коли от този модел и до една бяха протекли. А избора е само един ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е гаранцията, и че при скъпата кола няма да се случат изброените неща? Много ясно, че продаващият ще пише, че колата е перфектна. Прочитайки описанието, не виждам да е правен някакъв ремонт по колата, а стандартно обслужване за 500-600 лв. което и Рено 19 изисква. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз понеже не съм разбирач задължително преди покупка ще я закарам да я прегледат в сервиз, иначе са ме метнали отраз :)

За парите които съм отделил...ще го кажа така. Иска ми се да се вмъкна до 10 със покупка + обслужване (тук смятам стандартно обслужване, а НЕ гуми, допълнителен коплект джанти, застраховки, винетки и т.н.)

Подръжката след покупка се е съвсем отделна работа.

Ако това не е достатъчно за 15г.кола явно ще трябва да се насоча и към други марки.

И не държа да е куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Chitatelia написа:

 И не държа да е куатро.

То е основната причина да си купиш Ауди Б6 ... Иначе получаваш махало на Фуко и тесен и белещ се интериор. Но всеки има право на избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозна цифра ми се вижда това 9 600.

Моята я продадох за 8К. А беше S-line и 17-ки ОЕМ S-line и ГИ Ланди-Ренцо.

А този клапан PCV много странно положение има. 

Понеже съм го сменял на моята, не мога да си обясня как са успели да го поставят така.

Има някаква "игра" там...ми се струва.

Според мен изобщо не "припадай" по тази кола.

Търси нещо със 150/163 к.с. с 5 скорости. Като искаш на предно, куатро...твой избор.

От 6-те скорости не намерих никакъв смисъл за 35К км. спрямо 5-те на В5-цата.

От ВЕХ-а в сток състояние спрямо APU с чип.....също.

Всеки чипнат качествено 163 к.с. 1.8Т ще върви минимум наравно със сток ВЕХ.

Ако е и S-line, като моята дори и повече. 1600+ кг. тежеше моята.

А за автомата мисля, че не си прав. Помисли си пак.

Редактирано от kurty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов съм във форума. От известно време само чета по форума, както и в този на Subaru (конкретно за outback), защото искам да си закупя куатро или японеца. Колкото повече чета имам чувството, че повече се обърквам...., но не заради вас пишещите, а заради себе си.... Както и да е....

Моля ви за мнението ви относно следната кола, която ми попада от приятел на мой приятел...

Факт не е куатро...., но явно ще трябва да направя компромис, особено ако искам да взема кола от човек, вече регистрирана, а не от джамбазите.

Тъй като нямам все още информация, бихте ли ми казали по ВИН ориентировъчните екстри и какъв точно мотор е този бензин 2.0...., т.е. ще мога ли да сложа ГИ и с колко ще се увеличат наличните 130 кончета с чип?

Благодаря предварително за отзивчивостта!

media-share-0-02-04-18521d4eaa7bbfd503e7e03514bf8524d1d3a236e2a14728b7ef56e5e37ba08e-b5244e4d-08ac-4965-9f1b-30bea4a3036b.jpg

media-share-0-02-05-fe5f0f263b7ae3c92a17732a5d5599a0bc8ffa342d969d24817cb6e41a321252-d77e6113-158f-468b-af05-8a9c53e919ef.jpg

media-share-0-02-05-0f9a3f57e56f66ba7d17ccc47eb0818560ff563e4e8af5263cec2b8005204682-e43ff64f-5f19-4200-b599-9376845f16fc.jpg

media-share-0-02-05-bf22e14c02d3fe76e6d33559773742a586095bba4aad2c2aec594c1aaf4eb171-12a57e05-2f57-4261-8648-5b86593af0a4.jpg

media-share-0-02-05-9da60be554a595e3f5b12e617d7d24fdf2b865f433c9f03bb0d23b9fe68228fd-0fb36ddf-714f-4b60-9d2d-27e2d2e51a12.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата няма турбо,следователно с чип нищо няма да изкара,само едни пръснати пари.

ГИ може да се монтира.Мотора погорва масълце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много изписано за този двигател ALT .потвърждавам горните мнения на колегите . Насочи се към 1.8 T .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле..., благодаря.

Добре направих, че пиша.... Та вие с половин поглед веднага усетихте и сте готови с мнение....

А аз щях да продължавам да ровя.... И пак не е сигурно дали щях да достигна до правилния извод.

Някъде четох, че 2.0 са добри и икономични, но може да е било при по новите....

На снимките на външен вид изглежда запазена, вътре от единствената дето имам май не е много Ок...

Продължавам да търся....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.09.2017 г. at 0:41, kurty написа:

А за автомата мисля, че не си прав. Помисли си пак.

Автомата съм го отписал заради евентуално скъпия ремонт и това, че след него никой няма да ти даде гаранция, че няма пак да пръдне след 2 месеца. Иначе автомата си е много яко нещо :)

А този с едната снимка....за какво въобще я е сложил. Ние купе на Б6 сме виждали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, МММ1 написа:

Виж тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11504813002816633&slink=4kqxjn

С една снимка но може да е добра.

 

Цената кърти зъби на тоя увиснал влекач, че даже и газ няма.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.08.2017 г. at 17:36, martinich написа:

..................... мога да ти опонирам, че има б6-ци, 1,8 т куатро, под 200 000 км за 7-8 к. в България. Такова животно и да е има е по рядко от цецка шампион.

имаааа, спокойноооо, аз взех последната жива в БГ.^_^

 

Автора какво станА, купи ли заветната В6-чка най-накрая?

Ако някой има интерес към този BEX , да пише, имам му VCDS log-а.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има коли с 1.8Т мотори на под 200 хил.км.в България,но са малко.Дори някои се карат на бензин,все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 е аз какво казвам ^_^. Но другата седмица бенцина фръква, Ландито трепери от нетърпение в кашоните:lol:.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, NIKO said:

Ако някой има интерес към този BEX , да пише, имам му VCDS log-а.

 

Има ли живот в тоя ВЕХ? От доста време стои обявата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, tonko2.0T написа:

Има коли с 1.8Т мотори на под 200 хил.км.в България,но са малко.Дори някои се карат на бензин,все още.

 

седани няма обачее :(

Само гадни катафалки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...