Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

вчера си взех колата след почистване на дросел, ЕГР, всмукателен колектор. Имало си е доста натрупване, след процедурата още като я запалих, я усетих по-различна, но си казах, че си внушавам.

Определено в ниските обороти се движи по-леко, както и кутията сменя скоростите още по-плавно. Препоръчвам процедурата, ако не сте я правили на вашите печки. За граЦко си заслужава определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го повтарям от 5 години да се чистят колекторите, ама никой не чете по-старите теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се ходи за такова почистване и колко струва? Бих го направил, ако знам, че ще спя спокойно по време и след процедурата. 

Редактирано от Gangbango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако губиш сън по тая кола направо я сменяй... иначе Стефан ги чистят, сервиза където ходя аз ги чистят, на доста места го правят и има ефект. Ето ти снимки от мойта кола в пила р чистена: https://a6retrofits.com/why-you-should-clean-your-intake/

 

Дали един балбукатор ще свърши същата работа и къде ще иде всичката гняс която успее да свали оставам на теб да прецениш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, приятел взе 3ка дизел 224, обаче dpf-а е спрян софтуерно и ако си го пусне пак му излиза грешка, че му е спряно ESP-то. Колата на празен ход си пуши и иска тва пушене да спре. Първо, от какво може да излиза тая грешка като е с дпф, и ако го остави неработещ софтуерно, как може да се намали или да спре тва пушене от кюнците? Благодаря Ви!!! 

Пичове, приятел взе 3ка дизел 224, обаче dpf-а е спрян софтуерно и ако си го пусне пак му излиза грешка, че му е спряно ESP-то. Колата на празен ход си пуши и иска тва пушене да спре. Първо, от какво може да излиза тая грешка като е с дпф, и ако го остави неработещ софтуерно, как може да се намали или да спре тва пушене от кюнците? Благодаря Ви!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, каза само, че е спрян софта. Някакви предложения на 2та проблема? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало трябва да разбереш дали ДПФ-е изтърбушен или не.Малко ме съмнява да е спрян само софтуерно ама всичко е възможно да сътвори българския майстор.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !
Наложи се да сменя буксата която влиза в ел.моторчето на ръчната, но тази която сложих е с малко по тънки кабели. Проблем ли е ?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@LEWLY: пушенето ще спре, когато си рециклираш/смениш дюзите

 

@royce: откакто сложиха сертификат на форума, нещо има яко бъгове, бавен е, дублират се мнения, теми, нотификации

 

@face4uk: с малко по-тънки може да е малко проблем, но може и да не е! Не знам как си мислиш, че се разбира с колко по-тънки кабели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , кабелиге са по тънки , не съм ги измервъл, видимо са с по малък диаметър . В момента работи нормално.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk
 

Въпроса е дали има опастнос да изгори мотора или модола или нещо от сорта ?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, LEWLY said:

 

Дюзите са сменени и дават повече от перфектни стойности.

какъв цвят е пушекът? На нафта ли мирише или на масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ! Ще търся друга , някой ако има купувам !

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, OvivO написа:

какъв цвят е пушекът? На нафта ли мирише или на масло?

Сив е цвета, не е чисто бял, мирише си на нафта.

Преди 11 часа, OvivO написа:

какъв цвят е пушекът? На нафта ли мирише или на масло?

Сив е цвета, не е чисто бял, мирише си на нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@LEWLY: ако мирише на нафта, значи нещо пикаят дюзите...като няма dpf, много ясно си проличава състоянието на дюзите. Ако си ги сменял, то вече не знам и е странно. С какви ги смени, чисто нови или рециклирани и къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, OvivO написа:

@LEWLY: ако мирише на нафта, значи нещо пикаят дюзите...като няма dpf, много ясно си проличава състоянието на дюзите. Ако си ги сменял, то вече не знам и е странно. С какви ги смени, чисто нови или рециклирани и къде?

Дпф е спрян софтуерно, в сервиза момчетата казаха, че дюзите са перфектни, даже се пошегуваха да не е някой колега да ги е сменил, докато момчето ги проверяваше..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 2.8 бара като минеш през неравност и ти падат зъбите... това инфо го пише и на капачката на резервоара ама е пълна пародия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...