Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Колеги,как се ресетваха стойностите на ДПФа с Вагком (не регенарация,а за зануляване питам)? Аудито е А6 3.0тди CDYA мотор с EDC17, 239кс.

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може с ВАГ-КОМ на EDC17. Процедурата за EDC16 е: 01 - Двигател --> 10 - Адаптация --> Канал 12 --> Стойност 00 - ОК

 

Пробвай, но мисля че няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Одис станаха нещата за ресет.

A за принудителна регенерация трябва ли автомобила да е в движение в случая понеже е с EDC17?Когато е с EDC16 правих на място регенерация на ДПФ и не е проблем с вагком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя рисет наиграваш новия собственик, може на място да се регенерира, ама трябва да смениш маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,искам да ви попитам тези стойности ок ли са на дюзите и ако са запушени има ли как с добавка да се оправят .

Колата уж върви ок но ми се струва малко по-шумен двигателя от преди.Също така с vag-com засякох ускорението и нз дали е нормално да е 9.2.Прикачам сннимки от Vag-com.

Благодаря предварително.

1.jpg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

Редактирано от georgigty
3.0тди
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа стойностите на дюзите как ви се струват и дали е възможно ако са запушени от там да идва по бавното ускорение.Иначе колата си има тяга от турбото смисъл преди да сменя дебитомера много по-тромава ми се струваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че питам леко извън темата, но като стана дума за запушени, задръстени двигатели някой пробвал ли е така нареченото почистване с "Carbon Cleaner"? Усещат ли се някакви подобрения както казват? Благодаря Ви!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, OvivO написа:

как се засича от 0-100?

в модул abs - basic settings > accelaration?

Да там влизаш само ще ти изпищи ESP но след като излезнеш от модула ще се махне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, LEWLY написа:

Извинявам се, че питам леко извън темата, но като стана дума за запушени, задръстени двигатели някой пробвал ли е така нареченото почистване с "Carbon Cleaner"? Усещат ли се някакви подобрения както казват? Благодаря Ви!! 

Остави тия глупост, разглобяване му е майката.

@georgigty, а в милите при ускорението защо ти дава 8.7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Dan4ote написа:

Остави тия глупост, разглобяване му е майката.

@georgigty, а в милите при ускорението защо ти дава 8.7?

Не знам и аз това се чудя 

преди 2 минути, zhelyazA6 написа:

Engine, measuring blocks, channel 6, press turbo

това за тест на турбото ли е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.
Един малко тъп въпрос - колко струва семерината на компресора на климатика, че рових ама нищо не открих? Изпуснала е ще трябва да се сменя, пък и да знам колко да си приготвя като финанси?
Благодаря лека вече

Изпратено от моят 5060D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече съм в България, та от Хановер до Кърджали, 2100 км, колата се държа отлично, разхода беше не повече от 6.5л на 100км,
много ама много приятно вози на дълъг път, като минус мога да кажа че колата взима много шум в купето, мисля че инженерите не са се справили отлично с изолацията, днес се срещнах с комшията понеже и той е фен на ауди и на прозореца му беше залепен този стикер на снимката, бих искал да знам как седят нещата че и аз имам мерак да участвам в срещата. dcda8c4fb7705259d78c3c32e68b93fd.jpg

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай как прилепват вратите на купето и под капака дали ги имаш всичките уплътнения. Купето е изолирано достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези гадни подкалници от текстил ако се сменят с пластмасови много по-шумна ли ще стане колата?

Винаги са мръсни, скоро ги свалях, 2 кг кал и сол падна. В краен случай мисля за пластмасови подкалници и някаква звукоизолация от вътрешната страна.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...