Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Да, аз вчера свърших тази работа, действително се иска яко дърпане или помощ с отвертка и пластмасова подложка отдолу за да не се нарани таблото. При мен първия щифт се счупи и се наложи да го залепя. Иначе свалих и лайсните на предните врати и заедно с тази ги фолирах. Според мен стана много добре.

 

Имам идея да си подменя визията на салона отпред - остана ми само пластмасата около конзолата на MMI и селектора на скоростите. В момента е с махагон, но на много места се е отлепил лака от дървото и стои доста грозно. Чудя се дали да го направя сив и него или да го облепя с черно фолио. Проблем е, че трудно се сваля (има много разглобяване), а не знам дали ще мога да го облепя на място.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Вальо, можеш да оправиш "основата" на махагона, но е трудоемко. Трябва и добро облепяне, то губи време.

Взимаш двукомпонентна епоксидна смола и скоби. Пълниш с лепило и стягаш. после чакаш да изсъхне. Смолата си прониква в слоевете на махагона и го слепва. Вижда се докъде е проникнало лепилото (махагона си сменя цвета - снимката долу), но понеже ще го фолираш това не те касае.

Ако ще го правиш - с 5 минутен Бизон, но трябва да си доста бърз, защото стяга бързо, а трябва и да се чисти излишната смола.

 

IMG_0705.JPG

 

P.S. баси ... тоя прахоляк сега го видях на снимката ... явно е време за вътрешно чистене ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce При мен отлепването беше доста - на много места, не само покрай емблемата се е надигнал лака над махагона и съответно стои на петна. Иначе отгоре си е идеално равно, просто грозни петна. Същото беше положението на лайсната на предна дясна врата. Затова направо облепих със сиво фолио (за да се вържат със сивата кора на километража и андроидската мултимедия) лайсните на предните врати и централната над жабката. Остава ми само долната конзола около копчетата на MMI, че и тя е цялата на петна. За нея се чудя дали да я облепвам на място с черно или сиво фолио или да си поръчам това и да го залепя отгоре:

 

https://www.aliexpress.com/item/32965080491.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.1aee58a1k71MMx&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=5f46784c-b706-4637-9717-e80fd2c262c5&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.146401.0,pvid:5f46784c-b706-4637-9717-e80fd2c262c5,tpp_buckets:668%230%23131923%2316_668%23808%234093%23749_668%23888%233325%238_668%232846%238114%23777_668%232717%237567%23966_668%233164%239976%23452

 

Има различни цветове: черен махагон, метално сиво и карбон.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vasil82 Трябва да разглобя цялата кола за дълго време докато се обработват за да стане по този начин - не ми се остава без кола заради това. Иначе изглеждат много добре :gut: .

 

@kikson1979 Чудя се черно или сиво фолио да сложа на централната конзола долу. Не се намира тъмно сиво фолио с цвят като този на панелите и на климатика - бих сложил такова.  Затова клоня повече към черно или ако купя от aliexpress готови кори, които са метално сиви.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ми е чудно, що не си земеш лайсна, или цял комплект, продават се по моргите, има на купчини, за времето и нервите, които ще загубиш в щуротии с боя да си нащракал други интериори лайсни.

Къв е тоя мазохизъм да облепя; да мажеш, да боядисваш...и всичко е като  а, дано, ама на-дали.

Редактирано от 160ka40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте! Малко съм ,,бос" с колите, имам 2въпроса, на които се надявам да отговорите .

 

1) След смяна на предни накладки погледнах диска и се оказа,че новите накладки не докосват диска по цялата повърхност(и на ляво и на дясно колело) и като че ли във външната част са малко по-отдалепени от диска. Вече съм изминал около 300км. Накладките са ABE, а колата 4F 233к.с. 

 

2) Също след смяната се получи свирене в движение от предно ляво колело и леко пукане при спиране. 

След разговор и преглед, майстора ми обясни, че това е така заради ръба по вътрешния диаметър на диска. Съветва ме или да отида да ми изпилят диска, или да си карам така докато се напаснат накладките.

Мога ли да му имам доверие или проблема е друг?

 

Screenshot_20200619-205128_Gallery.jpg

Screenshot_20200619-205142_Gallery.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с "пилене" струговане няма да стане, няма достатъчно материал в диска, износен е неравномерно!

Ето ти дискове, почти на цената на "пиленето", времето, което ще загубиш  и тн. 

Хей, виж RIDEX Спирачен диск в приложението AUTODOC https://m.autodoc.bg/ridex/7999546

И ако не вземеш нови дискове в най-скоро време ще трябва и нови накладки да купуваш.

Трябва да се прегледат съпортите на апаратите и въобще целите апарати!

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GiN Имам леко предчувствие, че тия дискове Ridex след 2-3 сериозни спирания ще са за кофата ама може и да греша знам ли.

@Pdt13 Всъщност след смяната на накладките ли почна диска да се износва неравномерно или от преди това си е така ?

 

За протокола ОЕМ дискове се намират на много приятни цени, клик. Както и накладки. Това е за 347мм ;)

Иначе аз лично приключих експериментите с ширпотребата дискове и накладки. Еле пък на тоя шлеп не си струва риска и нервите.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ридекс дискове и накладки 347 на V8 ка. Вече са на 5-10к и нямам проблеми. Имал съм и сериозни спирания, няма ядове. Даже вчера си поръчах нов комплект пак такива, като им дойде времето направо диск с накладка нови, а не да ги чакам. Пък и ги комбинирах с други части да ми дойде фрии доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, Gangbango said:

Само да вметна един бърз въпрос. Понеже показвате линкове от ибей. При поръчка от острова трябва ли да се плаща мито?

Не се плаща мито, а също така има много удобен начин за поръчка до склад в англия и те ти го докарват в бг срещу 2лв на кг + еконта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера каква е тая мания да се поръчва отвън,нито си заслужава като цени,нито като чакане,цени за доставки,не може да се върне и т.н.Неква тенекия ридекс за 100лв при положение,че АТЕ  ти е с 20лв отгоре,някак не ми се връзва логиката???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, тройника за антифриза ми се скъса, както си карах на магистралата. Имам ли варианти да карам или трябва на платформа или смяна на място?

Някой има ли номер на частта?

 

4590390E-4513-43B0-97A0-172D02A2DEA8.jpeg

на 72 градуса е и не е прегреля, няма записана грешка, но явно датчика в разширителния съд е отчел, че е паднало нивото.

 

надолу и към купето е здраво, напред към радиатора е счупеното, ако го запуша и долея и да се добера за 24 км до София? :) 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше, нови дискове ще са по-евтиния вариянт, по-удачния и по-сигурния.

Няма значение от къде ще пазарува, струва ми се, че и най-евтините дискове да вземе ще е по-добре от сегашните му.

Ето едно линкче от Бг с доста по ниски цени

https://topcar.bg/spirachen-disk-za-audi-a6-(4f2-c6)-30-tdi-quattro-19477.html

4 hours ago, P_PETKOV said:

@GiN Имам леко предчувствие, че тия дискове Ridex след 2-3 сериозни спирания ще са за кофата ама може и да греша знам ли.

Ридекс не съм слагал все още, Цимерман съм взимал от този магазин, няма никакви проблеми с него, но понеже гледам, че колегата е ориентиран повече към спестяване, затова предложих най-евтиния вариант.

Напоследък, много народ се оплаква от дискове, от Феродо, от Ате, от Бош. Човек не знае вече евтино ли, скъпо ли да взима. 

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска да си кара ате-то. И разликата изобщо не е малка и затова ми изнася да ги сменям направо с накладките. А както казах, рискувах и се оказа, че са добри.

Кой квото иска да си купува.

Крематор каза и другата причина.

 

Моля, обърнете внимание на @OvivO , човека е закъсал. Не се занимавайте с изобра на дискове. Всеки си има право на избор.

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам в Ихтиман дали има сервиз/магазин за части, ще отида и да взема, някой ако знае :)

Благодаря за предложението, генгбенгчо :)

аз не знам и какъв е номерът на частта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...