Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

и аз я чувам ръчната, винаги я пускам, но чак скърцане, може да снимам клипче :)

 

@chefoukr: колко ти излезнаха материалите за 4-те апарата информативно и какво се включва в това? Вече за труд всеки както може и намери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде грубо 150лв.Аз взех и буталцата всички гумички.Реално можеше без бутала даже ме хвана яд що смених предните,те са керамични и няма кво да им стане.В задните апарати имаше доста мизерия иначе лесно се разглобяват.1л спирачна течност ми замина.

Само да каже че много трудно се набиват на предните апарати семерингите на буталата.Трябва точен дорник а нямахме и заминаха 2 фира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 minutes ago, ники 125кс. said:

При мен накрая на стягането има яко скърцане.

при мен в купето затворени прозорци звучи така:

https://www.dropbox.com/s/6pzb8xl7w6vxncl/New Recording 30.m4a?dl=0

 

@chefoukr: благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде идва това яко скърцане?
Не разбрах буталцата ли са проблема или в самите моторчета? Или липсата на грес между накладките и спирачното буталце?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задни дискове АТЕ - сега първи задни накладки са на 21 000 и бих ги сменил вече, но могат да карат още до 25 000.

предни ате power disk и накладки ate ceramic - 35 хиляди за накладките и също наближава смяната им, диска има съвсем леко доловим ръб, но то така върви - 1 дискове с две смени на накладките и в кофата.

ATE ceramic накладки повече няма да сложа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да сравня, трябва да сложа на моята ОЕМ, за да е точно спрямо АТЕ на моята кола, с моя стил и разпределение градско/извън.

При някой друг ceramic може да карат повече или по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/19/2020 at 11:21 PM, pe6koo said:

Утре мога да погледна за държача на дифузьора, имам една неразглобена кола, може да е здрав

 

намерих време да ровя, че много задачи са около мен и мина месец
рових тук
https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a6+s6+avant+quattro/a6q/2009-648/8/807-807050/#24
 ама не виждам такова нещо каквото е счупено при мен 
мисля си че счупеното при мен е едно от двете бели на снимката която прикачвам от някаква украинска обява - та такова май ми трябва но номер не мога да му изровя :)
ако някой знае какъв е направо да си го поръчам (няма да струва милиони) ще му бъда благодарен
 

 

Audi A6 задна броня .jpg

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде идва това яко скърцане?
Не разбрах буталцата ли са проблема или в самите моторчета? Или липсата на грес между накладките и спирачното буталце?
Според мен О-пръстените които уплътняват оста изсъхват и почват да скърца.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, OvivO написа:

за да сравня, трябва да сложа на моята ОЕМ, за да е точно спрямо АТЕ на моята кола, с моя стил и разпределение градско/извън.

При някой друг ceramic може да карат повече или по-малко.

 

Относно накладките: препоръчвам ти Akebono Ultra-Premium Ceramic от Амазон. Сложих ги през януари на 2014 г. отпред и отзад, вече са над 100 хил.км и още не са се обадили. Смених предните оригинали за колата дискове на 180 хил. км, защото бяха изтънели. Не знам дали това е нормално или керамиката ги е износила по-бързо, но задните все още са оригиналните на 204 хил км. Иначе няма съскане и сажди по джантите както когато бях на феродо.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм се объркал,че по мои сметки близо 100к км ми изкараха предните ОЕМ накладки.По миналата седмица светна индикатора за износване,смених ги пак с ОЕМски.Хубавото в случая е,че до последно спираха добре,без скърцания и т.н. Предните ми дискове са на 347мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

59 minutes ago, CVT said:

Относно накладките: препоръчвам ти Akebono Ultra-Premium Ceramic от Амазон. Сложих ги през януари на 2014 г. отпред и отзад, вече са над 100 хил.км и още не са се обадили. Смених предните оригинали за колата дискове на 180 хил. км, защото бяха изтънели. Не знам дали това е нормално или керамиката ги е износила по-бързо, но задните все още са оригиналните на 204 хил км. Иначе няма съскане и сажди по джантите както когато бях на феродо.

ATE ceramic и те не цапат, но има какво да се желае откъм спирачен ефект. Ти усещаш ли разлика спрямо предходните накладки?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си това което ми направи впечатление беше че след като ги сложих колата спираше с една идея по-лесно. След това обаче или съм свикнал с тях или ефекта е изчезнал, или пък е било чисто психологично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен предни накладки АТЕ изкарват средно по 40 000км, а задни пак АТЕ над 50 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то има значение и големината, при мен е 321/302.

Предните карат сходно но VBI, но задните нещо се разминаваме :) вече идва стил, пробег и други

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



 
намерих време да ровя, че много задачи са около мен и мина месец
рових тук
https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a6+s6+avant+quattro/a6q/2009-648/8/807-807050/#24
 ама не виждам такова нещо каквото е счупено при мен 
мисля си че счупеното при мен е едно от двете бели на снимката която прикачвам от някаква украинска обява - та такова май ми трябва но номер не мога да му изровя [emoji4]
ако някой знае какъв е направо да си го поръчам (няма да струва милиони) ще му бъда благодарен
 
 
1484886346_AudiA6.jpg.c1069b871a90f3e293edc61d301480b6.jpg


16 позиция ти трябва.Скора сменях сензор на парктроника и тая снимка на украинците нищо общо няма.В края на седмицата ще сменям задна броня.Новата ми дойде с тая простотия едната ще остане излишна.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, някой знае ли колко фреон побира колата, тъй като на скоро ходих да ми го пълнят и тоя каза че побира до 530 грама, което ми се стори малко за толкова голяма кола. Мотора е 3.0 TDI.

Редактирано от n0pain0gain
поправена грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@n0pain0gain За антифриз или фреон става въпрос? Ако въпроса е за фреон е възможно да събира 530 грама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де фреон, малко съм объркал, та явно съм си мислил за антифриз през тва време щом съм го написал.. :Д

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от вчера шоф.огледало не се отваря винаги на вак кома изписва грешка motor short to ground след като я изчистя се отваря . От какво може да е моторчето ли заминава или нещо друго че сега съм на почивка и няма как да го сваля 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...