Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

е, зимата, ако директно в задръстване, то си започва от 15, не е трудно да стигне 20, та и повече, но е нерелевантен такъв разход за такъв пробег :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/groups/bloodgroupAudi/permalink/2867345023480040/

 

На какво Ви прилича този звук колеги :)

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша без да съм погледнал ама ме човърка. извинете ме.
Газ и спирачка седалката промърдва напред и назад ... не много, леко само и пропуква.
Случвало ли Ви се е?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше писал преди време ама нямам спомен как се казваше сервиза, но едно е сигурно, че в официалния не е оферта (имаше доста негативни мнения за него наскоро).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , има ли хора които се занимават с детайли а именно цъканки по колите . Драскотони от сорта на 1-2см които с паста не излизат. А вместо да се боядисва детайл да се оправи само самата драскотинка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пак проблемче.

От една година насам, чувам как при високи външни температури и напечена от слънце, окачването изпуска въздух.

Чува се едно кратко 'пуффф', все едно въздиша, все едно някакъв клапан разтоварва разширението на въздуха,но е доста често, през 1-2часа.

До скоро нямаше никакви проблеми въпреки горните своеволия на въздушното окачване.

От седмица насам, когато колата не е карана 3-4 дена при запалване, зелената лампа остава да свети и окачването се помпи. Има видимо спадане в предните възглавници. Грешки никакви, по време на движение компресора е ок.

Някакви идеи какво се е скапало, от къде да почна подменям? 

Аз открих, този клапан, който е на компресора https://images.app.goo.gl/u1wYrv8QMLbEUNfn7

Номер 9.

Не съм сигурен обаче, че тойзи клапан изпуска.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.08.2020 г. at 17:07, Vasil82 написа:

Колеги някой знае ли парт номера на буксата за моторчето за ръчната спирачка черна на цвят е 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/31/2020 at 11:08 PM, GiN said:

Колеги, пак проблемче.

От една година насам, чувам как при високи външни температури и напечена от слънце, окачването изпуска въздух.

Чува се едно кратко 'пуффф', все едно въздиша, все едно някакъв клапан разтоварва разширението на въздуха,но е доста често, през 1-2часа.

До скоро нямаше никакви проблеми въпреки горните своеволия на въздушното окачване.

От седмица насам, когато колата не е карана 3-4 дена при запалване, зелената лампа остава да свети и окачването се помпи. Има видимо спадане в предните възглавници. Грешки никакви, по време на движение компресора е ок.

Някакви идеи какво се е скапало, от къде да почна подменям? 

Аз открих, този клапан, който е на компресора https://images.app.goo.gl/u1wYrv8QMLbEUNfn7

Номер 9.

Не съм сигурен обаче, че тойзи клапан изпуска.

 

Аз до колкото разбрах от прочетенето преди, е че тоя клапан изпуска част от въздуха при увеличение на налягането в системата. Имаше едно БМВ при което клапата вътре беше зациклика и постоянно изпускаше въздуха дето компресора вкарваше и задницата не се дигаше. Ей го видеото, където човека показва всичко в детайли - 

 

Тази клапа аз я тествах с ваг-кома като си играех с нивата. Сменях нивата между Лифт и Динамик и гледах живите данни на лаптопа. Също гледах valve block-a дали работи адекватно през лаптопа.

Аз също съм забелязал , че когато отключа колата или спра някъде (заключа) се чува за секунда едно съскане отпред, но не съм сигурен дали е от тази клапа или нещо друго. Ако са ти стари възглавниците е възможно да си изпускат. Като погледна над гумата се вижда стикер на възглавницата, на който според мен пише кога са произведени. При мен се вижда  39/17 и 17/05 и си мисля, че това е като при гумите :Д - 39та седмица на 2017 и  17та на 2005. Предишния собственик ми беше споменал, че е сменял едната възглавница преди година или две, когато купих колата от него и реално се връзва с 2017та. До колкото съм видял , предните възглавници имат два О пръстена ,но не съм намерил начин как лесно могат да се тестват :Д. Свалянето до колкото видях си е играччка. 

 

Колеги, да имате идея за адекватно уплътнение на 3тия стоп на аванта. Смених моя преди няколко месеца, но наскоро видях, че понякога, когато вали влиза вода във вратата. Като отварям багажника се чува пличкане, но не всеки път. Като свалих стопчето видях, че новото уплътнение, което си има се притиска от едно каот зъпче, която май играе рола на стопер и задържа самия стоп фиксиран по-добре. В момента съм сложил еднo уплътнение от тия дето се слагат на вътрешните/интериорните врати, но не мисля, че е добро решение. Имам прозрачен силикон ама не знам дали лесно се сваля, ако ми се наложи да демонтирам стопа някой ден. Дали има няква по-тънка гума, която ще пасне?

Редактирано от marinnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги - сваляха ми някаква кормилна конзола - чистиха - не се поправи - имам записана грепка

00456 COntrol Access And Start J518 No signal intermitent

казаха  ми - че електрическата част била за поправка - някой може ли инфо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след работа ще ходя да взема сивия панел на скоростомера и навигацията. С него ще правя суха тренировка за преминаване от сив към пиано лак. Понеже няма да ми трябва, като го направя перфектен ще го предложа за продан, ако някой го иска за скромните 50-60 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата манипулация предстои да я правя. Като е готов ще се похваля със снимки. Планувам да се случи другия уикенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...