Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Преди 15 часа, Vasil82 написа:

Колеги някой има ли идея на радио защо на last station ми дава отначало да всички станции че са активни  и след това не прилагам снимка 

20200817_164848.jpg

Когато е слаб сигнала от някоя радиостанция става сиво, в момента в който се възстанови сигнала става активна отново. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 minutes ago, CVT said:

 

 

Кабела е от Склад66, не съм обърнал внимание коя версия е, но е нов, при тях в момента няма по нова версия.

Принципно до сега работеше кабела без проблем, започнах от версия 17 и работеше, последно работеше на версия 20.1, това преди две седмици. Кабела работи на ФВ Кади 2016г.

Онзи ден, просто не поиска да тръгне, диода на кабела светва зелено, бушона е здрав....

Тези дни ще разглобявам кората да огледам кабелите, надявам се там да открия проблема.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да качиш софта на друг лаптоп и да опиташ със същия кабел.
Следващото е да е бъгава версия - може да опиташ с по-стара.

Поне това бих опитал аз преди да ровя кабелите


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO 

При Николай в Илиянци смених маслото. Стефан ме прати там, а после при него за софт-а. 350 беше с масло Swag. Ако клиента иска може и със ZF ,но ще е към 450. Мисля следващата смяна да е ZF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASB/BMK са с BOSCH CP3 както и Мерцедес OM642 224кс. След 2009-та всички производители слагат CP4 алуминиевата, за да покриват евро5 стандарта. Дали е Ауди, БМВ или Мерцедес все си хвърлят стружки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A от 2009 до кога се слага тази помпа, има ли начин след това, ако е друга да се провери с коя помпа е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се включа с един въпрос. Колата е 3.0ТДИ, CDYA мотор. Нямам никакви проблеми с нея, но не разбирам една ситуация. Ако карам на 6та със 120 по магистралата и дам много газ (подчертавам много, но не пълна) с цел да се изстрелям, не се случва нищо. Супер мудно набира. Ако обаче отпусна малко газта веднага се усеща как набира по-добре. Все едно с бензин карбуратор да се ускорява с пълна газ и да се чуди. Това е в режим D. В спортния не се сетих да тествам. Иначе няма грешки и всичко си е наред.

Това нормално поведение ли е?

Редактирано от Gangbango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се включа с един въпрос. Колата е 3.0ТДИ, CDYA мотор. Нямам никакви проблеми с нея, но не разбирам една ситуация. Ако карам на 6та със 120 по магистралата и дам много газ (подчертавам много, но не пълна) с цел да се изстрелям, не се случва нищо. Супер мудно набира. Ако обаче отпусна малко газта веднага се усеща как набира по-добре. Все едно с бензин карбуратор да се ускорява с пълна газ и да се чуди. Това е в режим D. В спортния не се сетих да тествам. Иначе няма грешки и всичко си е наред.
Това нормално поведение ли е?
И при мен е нещо такова.Дълго време като я карам лежерната става мега заспала.Но съм я усетил и даже тук се беше коментирало нещо като двойна газ.Давам газ отпускам и пак гъз така я събуждам.След това става доста по адекватна.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз основно я карам леко и на магистралата редовно съм на темпомат на около 130км/ч. Реално винаги като съм забелязвал това мудно ускорение, е било след продължително каране на фиксирана скорост по магистрала. Както си е на темпомат давам рязко газ на 80-90% и ускорява като някой слаб бензин. Като отпусна на 50% газ започва да дърпа. Свикнал съм от предишния ми Пасат АФН като дам пълна газ, ако ще от 1200 оборота на 5-та да тегли стабилно. Затова се замислих дали тук технологията е някаква ограничаваща в това отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата кола, същия мотор, същото поведение.
Казват че автомата се нагласял на карането ти и ако караш заспало е заспива и той - но тогава видях 6.3 на 100.
И аз го забелязах това заспиване ... на S не е така и като започна по често да ускорявам пак не е така - примерно по завои .... показва си зъбките


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи да не го мисля за проблем. Иначе и при мен за 2 години от както я имам разхода се е лепнал на 7,3 и не се променя.

Благодаря за споделените впечатления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не съм прав, но си проверете дебитомерите да не са заспали. 

Според мен, това поведение на колите не е нормално, особенно момента с 'подавям по-малко газ, набира повече'

Все пак, изчакайте за още мнения от колеги с повече опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да възможно е и да е свързано с някакъв проблем.Но общо взето е контролирано това състояние както може умишлено да я приспиш така и бързо се събужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Gangbango написа:

Ясно, значи да не го мисля за проблем. Иначе и при мен за 2 години от както я имам разхода се е лепнал на 7,3 и не се променя.

Благодаря за споделените впечатления!

 

Пробвай все пак същия сценарий, но в ръчен режим на най-високата предавка, за да си сигурен че е от автоматика а не от мотора. На ръчен режим автоматика би трябвало да си остане на тази предавка. Ако и тогава го усетиш това, значи не го прави автоматика.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Gangbango said:

Иначе и при мен за 2 години от както я имам разхода се е лепнал на 7,3 и не се променя.

какви са тези средни разходи, явно в града не ги карате шлеповете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO, може би трябваше да подчертая,че говоря за разход извънградско. Аз разхода в градско и смесения изобщо не ги гледам на тая кола. Софийско ми даваше зимата 20/100 в някои моменти. Затова спрях да се вълнувам от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...