Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

свалят се чистачките, както каза и pe6koo, късите 10см раменца, които са от шлиците, се натискат наляво по посока на по-дългото рамо на самата чистачка, тогава напрежението се освобождава и става доста по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.12.2019 г. at 18:50, venko74 написа:

 

Докато отвотиш капака,развиеш някой маркуч и го запушиш,вече ще е умрял мотора...

Като изгасиш колата автоматично се затваря клапата и гасне за това е сложен там не е нужно да отваряш капака да запушваш има си клапа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може.

Преди години срещнах по пътя закъсал човек, слезнах да видя какво става и колата беше забила двигателя до прекъсвач и не може да изгасне, съответно пушеше и отзад и от към двигателя здраво. Викам му изгси я, а човека каза не мога и ми показа ключа в него..... Веднага извадих входящия маркуч и го запуших с ръка, колата изгасна постепенно, но от нея не ставаше нищо вече.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, някой има ли опит с механизма за чистачките и моторчето? Свалих го, отделих механизма, смазах всички ябълковидни, почистих под кората (имаше доста гняс), сега след сглобяване - чистачките не се движат, но моторчето се чува :)

значи оста на моторчето е на шлици, може би там да не зацепва, някой с опит и съвет? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия март така ми се получи на А4 ката 1.9 131

гасих я на 6 та,и тогава се чудих ако е автомат кво прайм

 

И да попитам ,бутона за парктроника каква трябва да му е функцията,че при мен само у свети диодчето но като го натискам нищо не променя

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спира и пуска парктроника, примерно движиш се леко напред, натискаш бутона и се включва, като вдигнеш над 20км/ч мисля се изключва автоматично. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над определени км се изключва, на някои е 10 км на други до 20км

При мен се изключва на 20 км

На познат му се изключва на 10 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Spama said:

Едва ли е от шлица според мен. Виж какво си разглобявал, предполагам че някое рамо ти се е извадило

свалих го пак и не беше нищо извадено, явно има някаква особеност, яко някой се сеща нещо, да сподели: @pe6koo - в теб ми е надеждата, ти си играл с доста части

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, sa6o977 said:

Над определени км се изключва, на някои е 10 км на други до 20км

При мен се изключва на 20 км

На познат му се изключва на 10 км

Значи при мен нещо не работи..защото го натискам и не го пуска

Само през задна се задейства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Nikieva написа:

 

Ако бутоне не клика като го натиснеш , най вероятно е счупен :)

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да извадиш напред целия панел напред посредством куки и след това да му извадиш куплунга и да натиснеш копчето да излезе напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, OvivO said:

свалих го пак и не беше нищо извадено, явно има някаква особеност, яко някой се сеща нещо, да сподели: @pe6koo - в теб ми е надеждата, ти си играл с доста части

ахаххеххяхехехехехехехе, чувствам се уникално тъп... понякога!

Ако някой ще се занимава и ще сваля механизма за чистачките, за да чисти отдолу или смазва самия механизъм, да знае, че ПРИ ОТВОРЕН ПРЕДЕН КАПАК, никога няма да тръгне моторчето за чистачки, защото J519 central electric му спира напрежението (реле няма, доколкото четох аз) И в това има огромна логика, защото при монтирани рамене на чистачки и отворен капак, ще си прецака човек боята на капака.

Друго важно при монтажа на механизма за чистачки е:

1. закача се моторчето, без да се слага гайката и скобата към механизма, т.е. моторчето да върти напразно, затваря се капака, дава се контакт, лостът веднъж надолу за къс ход на чистачките, изключва се контакта - целта е моторчето да си застане само в най-долно положение.

2. връзва се вече механизма към моторчето през планката и скобата като се стараем да е в най-ляво положение и на около 1см от ограничителя от метал, който е на голямата ламаринка с трита болта, които механично сдвояват моторчето и механизма

3. монтира се всичко и пак може да се затвори капака и да се пусне късият ход.

4. вече могат да се монтират рамената на чистачките във подходяща най-долна позиция като точно малкото лостче на рамото (около 10см) се натиска надолу, за да застане успоредно на стъклото - в това положение няма напрежение между пъпката със шлиците и самото рамо на чистачката, гайката, капачката върху нея и сте готови.

 

При желание има калибрация на двете крайни позиции на чистачките - горна и долна, в central electric и се достигат чрез output tests - има по един тест за всяка от позициите.

 

там могат да се задават стойности и отстояние от А колоната при шофьора, не съм ги пробвал и изпълнявал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам проблем с ММИ. Сутринта всичко си работеше нормално, вечерта се качвам и ММИ не светва и бутоните около скоростния лост. Съответно и радио не тръгва. Проверил съм всички бушони с мултицет отпред ляво - дясно и багажник, няма изгорели.

През ваг ком нямам достъп до 47 - Sound System, Radio модулите.

Дава ми грешка Optical Databus - open Circuit, Relay for Headlamp Cleaning System J 39 (която съм изчистил) защото пръскалките си бачкат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде ти е отворен оптичния кръг затова не работи MMI и такава грешка дава. Трябва да се провери с оптична тапа за да се види къде е отворено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, забелязах че не ми работи подгряването на страничните задни стъкла на багажника на аванта. От къде идват кабелите да проверя дали не са откачени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI  това аз мога ли да го направя през ваг ком или да отивам в ауди направо? От Варна съм по принцип, така че ако някой се занимава с ММИ мога да отскоча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...