Jump to content

EURO 4 - документ доказващ еврокатегорията


SPARC0

Recommended Posts

Бургас

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За Бургас до сега данъка на АСБ беше 470лв, а на бмк 450лв

В момента на бмк-то ми е 316лв

165кв х 2.40лв х 0.8(евро4) = 316лв

 

 

 

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве, ако си махнал ЕГР-а, ДПФ-а и катализатора, къде да подадеш документи, че нямаш Евро 4 да си плащаш по-високия данък като добър данъкоплатец? За един преател питам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това ще стане, но не се знае кога. Годишния технически преглед ще мери нивата на изгорелите газове и ако са над нормата на еврокатегорията просто не минаваш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако трябва да сме честни - има логика да я вдигнат за повечето kW.

В Столична нещо са се объркали и ще си докарат по-малко приходи от данък МПС тази година, не знам как са правили разчетите, но на мен ми падна с повече от 25%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/21/2019 at 11:22 PM, pe6koo said:

За Бургас до сега данъка на АСБ беше 470лв, а на бмк 450лв

В момента на бмк-то ми е 316лв

165кв х 2.40лв х 0.8(евро4) = 316лв

 

за София е 260 на BMK с 5% отстъпка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, OvivO написа:

ако трябва да сме честни - има логика да я вдигнат за повечето kW.

 

И каква е логиката ?

Отделно какво значение има дали колата ти е 50 коня или 500 примерно, или видиш ли дай като може да вземат.

Дали тая кола дето е 50 коня замърсява повече или по-малко от дая дето е 500 няма абсолютно никакво значение по сегашната схема.

Реано погледнато така измислени тия ставки нямам за цел да стимулират купуването на по-екологични коли или въобще да стимулират нещо.

Най-логичният начин е да се включи тоя данък в горивото, караш плащаш караш повече плащаш повече имаш кола 500 коня.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път учудващо за мен Софийска община решиха да сложат възможно най ниските ставки.И по новата схема София са най ниски данъците.Вероятно има и други общини,които са взели решение да ползват най ниските ставки.Но при мен за 136кс. EURO 5 2011г. например в Сливен данъка ми е 163лв, а в София излиза 99лв.Но пак съм по добре от миналогодишните над 200лв данък.Но имам приятел тук със А6 4.2 246kW EURO 4 2006г. .Миналата година 560лв данък,тази данъка му е 845лв :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :) Иначе е евро4

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моя случай има развитие...

Това е отговора, който получих от данъчното в Бургас:

"При нас данните са 171 kw, година на производство 2009, Евро 3. При допълнителна проверка в налични регистри на Сектор „Пътна полиция“ не беше установено наличие на екологична категория на двигателя. Съгласно чл.54 ал.14  от ЗМДТ – когато в регистъра на пътните превозни средства, поддържан от Министерството на вътрешните работи, липсват данни за екологичната категория на превозното средство, се приема, че превозното средство е без екологична категория. Ето защо, при наличие на екологично съответствие на двигателя, следва да се обърнете към Сектор „Пътна полиция“ към ОД на МВР, където след приключване на процедурата и нанасяне на категорията в регистъра, съответно и в свидетелството за регистрация, информацията автоматично ще се отрази по Вашата данъчна партида и задълженията ще се преизчислят съобразно новите данни."

 

Пратих снимка на талона и отговора беше:

"Колегите отразиха данните, задължението Ви е коригирано  - 426,82"

 

Така че бургазлиите да го имат в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при тебе в талона си пише Евро 4, но в електронните регистри на КАТ не пише нищо и е трябвало със снимка на талона да доказваш в общината че е Евро 4? Това ли им е електронния обмен на информация от КАТ към общината? През смартфона на клиента! :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, CVT said:

Значи при тебе в талона си пише Евро 4, но в електронните регистри на КАТ не пише нищо и е трябвало със снимка на талона да доказваш в общината че е Евро 4? Това ли им е електронния обмен на информация от КАТ към общината? През смартфона на клиента! :hilezh::hilezh::hilezh:

Да, в талона си го пише, но в регистрите на КАТ и на общината не го пише (колко удобно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това не мога да си го обясня. 

Нищо чудно да го правят нарочно, голяма част от хората няма да обърнат внимание, особено, ако е за 30 или 50лв.

 

Аз внимателно провери сумата преди да платя и беше като за евро4, каквото е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Изглежда че все повече общини отказват да уважат тези бележки, може би защото като подкарат автоматичната обмяна на информация от КАТ, разликата ще им създаде проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...