Jump to content

Енергоспестяващи крушки.


Recommended Posts

Аз преди около месец купих от левчето от ХИТ-а няколко броя за по 3 лева. Крушките светят доста силно даже бих казъл много силно. 21 вата = 100 вата. Преди бях купувал от КОНРАД спирала която отговаря пак на 100 вата крушка но не свети като тези (по-слаба беше) Светлината им не е от най-жълтата но не е онази дразнеща синя. За сега съм много доволен за тази цена как се представят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

... Апропо, я дай малко повечко инфо за таз столетница дето кърши камерите :)

Филмчето се казва "Купи,хвърли,купи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм няколко марки,вкъщи съм само с енергоспестяващи лампи.Тези ефтините от Метро и Бриколаж изкараха няколко месеца и една по една изгоряха.От 2 години ползвам Филипс и Осрам.От Филипса няколко изгоряха,от Осрам нито една(да чукна на дърво)така че занапред само Осрам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живота на крушките си го пише. Старите бяха с по 5000 часа, новите качествени са с 8000 или 10000 часа. Според производителя това са 8 или 10 години но всъщност истината е друга.

Обикновените крушки имат 1000 часа (пише си на кутийката) и изкарват 3 до 6 месеца. Съответно 8000 часа са 8 пъти повече или 24 до 48 месеца. Може да очаквате съответно живот на крушката над 3 години. Ако не се ползва много може и повече да изкара. Смятал съм ги че се избиват около 50 - 70 лв ток за живота на крушката така че инвестицията ОПРЕДЕЛЕНО си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: имаш плюсче

:hilezh: Тъпичко! В Природата сигурно никога досега е нямало 20 тона концентриран живак както е в момента в подпочвените води на Европа! Само човека ги прави тези гадости! Аз рабирам да е някакво революционно откритие (каквато бе самата крушка, или радиото, телефона и т.н.) ...ама да ми правят такива ИЗГЪЗИЦИ :) по никое време - моля, моля!

Ей сега ще видите какво значе - ОСАКАТЕНИ ДЕТСКИ ОЧИЧКИ! Ако ви се струва, че напоследък все повече виждате бебета в по 4-5 диоптера, оттук нататък гледайте за какво ще става дума :) Хич не искам да съм прав, ама като събереш 2 + 2, колкото и да им се иска на ония дето спечелиха МИЛАРДИ от тази врътка, все в един момент някой ще се сети че сбора е равен на 4-ри. А през това време, да си лаят, да си плещят глупостите по ТВ-та, шиб***те рекламни смотаняци! :hilezh:

Апропо: Google-то има всичко. Дал съм линк все пак. А за правилното ми(ни) отсъждане спрямо тази ненормална интервенция, говори не само гореспоменатия факт, но и фката че ИМЕННО Германците изпокупиха ВСИЧКИ крушки с нажежаема жичка от магазините си - който търси ще намери инфото! А пък ние нека да си се заблуждаваме, "че те били прости" ? :hilezh: Накрая ще се види много ясно - кой крив, кой прав.

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решил в новото жилище да ползвам светодиодни тела. Последните години се появиха много варианти със мощни светодиоди, а при тях живота е 30/80к часа.

High-Power-LED-Light.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енергоспестяващи крушки - пълни боклуци. купих си филипс от германия, уж най силните, уж онова, взек да окюрювявам, докато загреят и пак не правят същата светлина, като нормална 100 ватова крушка. смених ги тия боклуци с нормални 100 ватови и се родих, ем си загрява както трябва, ем нормална светлина, ем и не ме боляха очите. И същите сметки за ток плащам, кви са тия спестявания за ток, нз, да си е*ба майката на здравето за тъпотий, не мерси! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко едно алтернативно(енергоспестяващо) осветление трябва да се ПРОЕКТИРА спрямо всяко помещение поотделно. Всяка една енергоспястяваща(луминисцентна) крушка има определена дължина на вълната и цветна температура. При излизане извън здравословните стойности, боли глава, очи и пр.

Най-лесно се прави осветление с обикновените крушки с нажежаема жичка. Всички имат еднакви показатели, освен силата на светене и евентуално ако имат някакво покритие по балона. Затова много често се случва, когато някой смени обикновените си крушки с енергоспестяващи за 1-2-3лв с незнайни показатели, да е недоволен от резултата.

Решението е да се потърси специлизирана помощ или да си купите светломер и учебниците по обзавеждане и осветление. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-хубава светлина до сега не съм виждал от обикновените крушки Матирани 100W на Филипс, който изчезнаха преди година две!

Да използвам случая да попитам, някой зане ли откъде мога да се сдобия с обикновени крушки 100 W Матирани?

Редактирано от Gecata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е,че енергоспестяващите крушки,които масово се продават и у нас са изключително ОПАСНИ.В тях има ЖИВАК НА ПРАХ,който при счупване на лампата се пръсва в помещението и то става практически неизползваемо,ако не се изчисти.

Информацията я получих вчера от учен от Института по механика - БАН,който вече е закрит!

Аз също ползвам такива,но буквално се шокирах от информацията и мисля да мина на светодиодни лампи! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, в мойта стая как изкарват по над година, а не е като да не се ползват.

Иначе не понасям енергоспестяващи крушки, заради гадната светлина, направо ме заболява главата от такива, без значение марката.

мен също, купих от най-скъпите филипс от германия за евра и ме болеше главата и очите. смених ги с обикновени 100 ватови по 85 ст. едната и нещата си дойдоха на мястото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги, някой в крайна сметка пробвал ли е диодните ланби? Тук видях в един магазин за по около 7 - 8 кинта, пишеше на кутията че са 6-ватови, а светели като 100...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диодните ланби все още са прекалено скъпи за да ги пробваме. :)

За тия пари ще получиш някоя светулка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарових се малко да видя какво има на пазара.

Ето ТОВА предложение изглежда доста сносно с някои уговорки.

LED-6w-80leds-LM-E27.JPG

Технически характеристики на Енергоспестяващи ЛЕД лампи - тип Лимон

* Размери Височина - 118мм Диаметър - 42мм

* Излъчвана Светлина - 600 лумена

* Експлоатация /100 000 часа/

* Цвят 4500К /бяла светлина - код 845/

* Тип LED /80 LED елемента/

* Цокъл - E27 работи на 220 волта

* EНЕРГИЕН КЛАС - А

* 12 месеца гаранция

600 лумена е около 60 Вата обикновена крушка и цвят 4500К не мога добре да си представя. По-скоро ще синее. Бих предпочел 2700 - 3500К.

----------

Идиотското е че ще прави светлината на точки защото диодите са насочени. И ще свети само настрани. :)

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е да се потърси специлизирана помощ или да си купите светломер и учебниците по обзавеждане и осветление. :D

:D Това НЕ Е РЕШЕНИЕ брато ! Това е ОЩЕ ПО-ДЪЛБОКО ЗАРОБВАНЕ ! Значе вместо да си заживее човек нормално, ще трябва да играем по ненормалната СВИРКА :) на някакви лакомии за пари ? Да харчим още средства, щото сигурно много ги имаме, м ?Айде моля, няма нужда ! Ако още се самозалъгваш, че някой мисле за здравето на хората (вкл. и за твоето) - вземи да се събудиш :D Никога не забравяй за "Златиян милиард" :)

Aпропо: Мисля че съм един от последните хора в Б-я, който успя да се снабди с нормални крушки ЛНЖ... преди около година. Ето я фирмата - Обикновени крушки 100W (матирани)

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си 5-10000 броя за да има за следващите 20-30 години. :)

Че какво не им харесваш на парафиновите свещи? А и може да си ги правиш сам. НЕ СЕ заробвай с тия гадни производители.

--------------

Попаднах на един много приятен линк със сравнения на LED лампи. ТУК.

ledbulbs3.jpg

ЦЕНИ.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си 5-10000 броя за да има за следващите 20-30 години. :D

Не виждам нищо смешно в момента в който някой вземе да ми се гаври със Здравето! :) Дотогава съм мил и добър, но започнат ли да ми тровят Душичката :) , няма прошка! Не 10 000, ако трябва ще си нося от Китай с ТИР-ове! (м/у другото, нали знаем какво се случва когато има дефицит с ТЪРСЕНА стока ? :D Правят се много пари! (макар че веднага проклетиите от медиите ще се го преименуват на "черен пазар" :box: )

Аз разбирам да е Демокрация и всеки да ИМА ИЗБОР :D и да си избира каквото му сака Душа, а те какво ? Уж сме в свободна държава, а ни налагат да ослепяваме и отравяме ? ...без ни най-малко да им мигне окото! Е*аси и наглостта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е диодно, нека да е от новото поколение диоди. Пример Citizen. Със старите диоди няма как да изкараш 100 лумена от ват, та дори и да е 6000 келвина. При диодите има такава зависимост, че колкото е по студена светлината, толкова добива от ват е по-голям. Има и една българска фирма, която продава що годе евтини, но качествени диоди - Amaralighting. Качествените диоди са около евро на ват, а тайванските от втория линк - лев на ват.

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарових се малко да видя какво има на пазара.

Ето ТОВА предложение изглежда доста сносно с някои уговорки.

LED-6w-80leds-LM-E27.JPG

600 лумена е около 60 Вата обикновена крушка и цвят 4500К не мога добре да си представя. По-скоро ще синее. Бих предпочел 2700 - 3500К.

----------

Идиотското е че ще прави светлината на точки защото диодите са насочени. И ще свети само настрани. :D

Колеги точно от този сайт този модел диодна лаНба си бях купил :) и то три броя за моето холче което е около 20 квадрата, монтирах ги и бях доста разочарован светеха трите като за 60 вата леко синкаво, ставаше ми лошо от тази светлина за 2 седмици сдадоха багажа 2 от тях и фирмата е коректна и си им ги върнах, само от този сайт си пазарувам, после сложих 3 енергоспестяващи на Филипс по 60 вата и работата заспа :) има един модел от техния сайт http://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=11_23&products_id=112 светят супер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги, някой в крайна сметка пробвал ли е диодните ланби? Тук видях в един магазин за по около 7 - 8 кинта, пишеше на кутията че са 6-ватови, а светели като 100...

Почти цялото ми осветление ще бъде с диоди. За в момента е готова само банята (4х6W), готов е и проекта за коридорите, в момента монтирам луните. Като се разхождаш до морето, ела да видиш. Не излиза скъпо и става доста красиво. Разбира се на всяка луна й прилагам малко трикове... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу така става... :)

Иначе променям начина на светене(ъгъл, разсейване и цветна температура) според мястото на използване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диодните са още слаби, или поне тия на по-нормална цена. В банята бях сложил 4 луни диодни като допълнително осветление и вършат работа като ходиш да пуснеш една вода. :) Даже може и да не се гасят изобщо.

За хол става като допълнително осветление да се опънат от диодните ленти, скрити в таван от гипсокартон примерно.

Иначе от енергоспестяващите крушки пробвах всякакви - и Осрам и филипси, сега си стоят в кутийките. Без да искам намерих едни китайчета в магазин Румик в Орландовци. Евтини, нямат гаранция, но светлината много ми харесва. По средата е между топло и студено бяло и светят доволно силно. За 1 година не е изгоряла нито една. NVC пише на кутията. :)

А за крушки за луни, тези най ми допадат:

IMG_0003.jpg

IMG_0002.jpg

9 ватови са.

Редактирано от jimi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...