Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

преди 57 минути, OvivO написа:

да, просто на D иска да тръгва сама напред, но стои на едно място, защото е стръмно. 

Май нещо не сте ме разбрали! Много добре знам че като е на D се опитва да тръгне напред, а аз в моят случай ви казвам че колата забива сперачки и колата не се опитва да тръгва напред, и си седи на място със забита сперачка и съвсем като подавам газ освобождава накладките и започва да се движи напред, а за мотора и кутията повечето от вас знаете че съм със 2.7 мултитроник 2007 не съм толкова назад с материала за да си измислям сам приказки или да се вношвам, наблюдавам го това от както съм купил колата, дори когати се задейства това нещо се чува лееко бипкане от тонколоните  явно тази конфигурация с мултитроник имат опцията, нека и други колеги с мултитроник да кажат по въпроса.

Преди 1 час, pe6koo написа:

Няма хил асист, просто задната е много слаба и тръгва напред. Спри по много голям наклон на D и ще тръгне назад

Искаш да ти направя клип че не е така при мен!

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стоповете светят ли? Ако светят значи си на спирачка а не на съединител.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят да, докосна ли педала на гаста задържа половин секунда че тогава се освобождава, даже се чува и усеща как накладките се освобождават и тогава започва да действа мултитроника.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джуни, защо се газираш, ние казваме това, което знаем, ти мислиш, че все едно нарочно си измисляме :)

 

искаме клип да видим как сама на стръмно нагоре ти пуска все едно ръчната? И как след това пада ръчната сама с подаване на газ --> това последното го има всяко 4F, ако си на ръчна, с колан и на D - при подаване на газ пада самичка ръчната и отваря накладките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да си пусна пак измиването на фаровете че бях ги кодирал едно време да не се задействат, но забравих процедурата ако някой я знае моля да напише ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има 4.2 фси фейс или олроад? 4.2 префейс не ми върши работа. Искам да направя справка. Или ако някой има познат с такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За hill hold аз нямам, но и аз се чудих докато не разбрах, че го прави само на определен наклон. Явно килограмите на колата спират тръгването и я държат в спряло положение като един вид “на кантар”.
Даже си мислих че като мерцедеса като настъпиш по силно педала на спирачката се задейства ръчната - е не и това.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич да нее май си държи спирачките на баир.Днес си играх като спрях изчахах 2сек пуснах спирачката както си е на D и нищо.Нито тряпва нито обортите мръдват да се напряга просто си седи.


Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросът е дали пуска ръчната или по-скоро от тягата на скоростната кутия се балансира и остава на едно място? Според мен второто или със сигурност не пуска ръчната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на хубав наклон! 15-20% примерно. Ако и там задържи без да мръдне, значи имаш нещо инсталирано дето ние го нямаме. При мен веднъж се получи такова нещо, но беше просто съвпадение на незагрял мотор и точния наклон. Тихите обороти си бяха по-високи за да загрее колата, а наклона явно се уцели така, че балансираше без газ и без спирачка. Реших, че имам холд, но в много други случаи на наклон си тръгва или напред или назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си беше сериозен баир.Със сигорност ръчна не пуска,усещането е се едно не съм пуснал спирачката.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не трябва ли да потегля сама? При мен дори на наклон като пусна спирачката тръгва. В подземния паркинг има доста голям наклон, там когато пусна педала си стои на едно място. Ако пускаше ръчната, звука е характерен и щях да я чуя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете с живи данни на налягането на спирачната течност. Ако абс е програмиран за хилласист, то ще оказва налягане на спирачките. Хил асиста не ползва ръчната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, chefoukr написа:

Това си беше сериозен баир.Със сигорност ръчна не пуска,усещането е се едно не съм пуснал спирачката.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
 

Точно така, накладките седят забито и след около секунда и половина се освобождават ако не е много наклон а на супер високо при мен не се освобождават докато не подавам газ.

Преди 7 часа, OvivO написа:

@djuni_ibiza - чакаме клипчето за hill hold :)

Ще направя тази вечер 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, OvivO написа:

@djuni_ibiza - чакаме клипчето за hill hold :)

Ето и клипчето а наклона е най малко 35% само баир, забива сперачки и не мурда нито напред нито назад, а като подавям газ се освобождава от накладките, и когато се задейства се чува едно тихо бипкане, нещо като зумер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали някои модели имат асистент за потегляне от наклон. Там по подобен начин се задейства автоматично ръчната спирачка и при подаване на газ се отпуска. Сега ако колата няма такъв асистент поведението е много интересно и необяснимо, но дали конкретният автомобил все пак може да има такъв асистент, а водачът да не знае?!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Torrro написа:

Нали някои модели имат асистент за потегляне от наклон. Там по подобен начин се задейства автоматично ръчната спирачка и при подаване на газ се отпуска.

Не не е ръчната! Специашно съм наблюдавал че не се задейства ръчната а директно сперачките се заклещват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Кади 2016та, ръчната е механична, има асистент при потегляне, мисля, че системата  работи през АБС, задейства накладките през спирачната течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Evgeni K. said:

Проверете с живи данни на налягането на спирачната течност. Ако абс е програмиран за хилласист, то ще оказва налягане на спирачките. Хил асиста не ползва ръчната.

Пак ще се цитирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш че стоповете продължават да светят след като си махнеш крака от спирачката аз ти вярвам. Няма какво друго да ги накара да светят. Накарай дечурлигата да направят едно клипче на задницата за тези които не вярват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Evgeni K. написа:

Пак ще се цитирам

Кой канал са?

преди 2 минути, CVT написа:

Щом казваш че стоповете продължават да светят след като си махнеш крака от спирачката аз ти вярвам. Няма какво друго да ги накара да светят. Накарай дечурлигата да направят едно клипче на задницата за тези които не вярват.

Както и да е не се опитвам да докажа че е така, аз просто се опивам по някакъв начин да бъда полезен и на останалите колеги който можеби не знаят за това нещо, понеже при мен е така а при някой не! Това е доата интересна работа което е за споделяне и така. А кой колега ще ми каже как обратно да си върна пръскалките на фаровете че забравих как се кодираха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става въпрос за вяра, просто не съм чувал за hill assist в 4F и винаги съм си мислил, че е от автомата и се опитва да тръгне нагоре, но не успява и седи на едно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Май зависи от наклона. Забелязал съм, че до някакъво определен наклон сама тръгва нагоре. Над този наклон - стои на място.

 

P.S. - това за кутия с хидро ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...