Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 368
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

лятото-пирели п6000мисля че им е модела

зимата-дебица фриго2(благодарение на колегата коко 100ц4)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам лятото да мнавам на размер 15, избрал съм си джанти дето ми харесват.

Идва момента с избора на гуми и сега идва питането за въпросните :

Производител: Marangoni

Модел: Zeta Linea

Широчина: 205

Височина: 50

Диаметър: R15

Тегловен индекс: 86

Скоростен индекс: V

Сезони: Летни

Цена: 126.00

iso_marangoni-zeta_linea.jpg

Ще стане ли тоя размер на Б3 и изобщо заслужава ли си тази покупка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал Вайкинг със шипове-откакто се помня карам със зимни гуми със шипове-който е опитал нищо друго не търси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шиповете не са ли забранени в BG? Освен това на магистрала не стават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега на суха магистрала със 160 нямаш грижи-производителят си го пише на гумите адали са забранени ти прецени след като миналите дни изкараха верижните МТБ-та на Гражданска Защита които вервай ми не жалят асфалта а пък от КАТ ПРЕДПИСВАТ вериги за сняг които правят такива поражения че лятно време там където е въртял камион си сгъваш джантите в трапа-пък най накрая при положение че всеки е оставен в положение да оцелява както може на път в тая снежна виелица то маркировка и пътни знаци не личат и всеки се моли да стигне за където е тръгнал а ти мислиш че полицията ще спира тези които се движат за да им почисти гумите от снега да не би случайно да са със шипован тип гуми та да ги санкционират а през това време колоната да чака!Явно не караш много автомобила си в родните условия през зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА СНЕЖНИТЕ И МРАЗОВИТИ И НЕРАЗРИНАТИ РОДНИ ПЪТИЩА-САМО ЛАМЕЛНИ ЗИМНИ ГУМИ СЪС ШИПОВЕ-ВСИЧКО ДРУГО Е КОМПРОМИС С НЕИЗВЕСТЕН КРАЙ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм карал с гуми със шипове, но не са за асфалт. Да не говорим, че са доста по-тежки за колата. А и като изхвърчи някой друг шип се разбалансират. Иначе за сняг и планина - перфектният избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните са ми същите 205/60/15-доволен съм

Зимните са Тези-205/65/15 много,много доволен :flipoff:

Става въпрос за Мерца,че нали на Адито не успях да ги сменя и са някви боклуци.

Новото ауди също го обух с Тези, но 195

...който е опитал нищо друго не търси!

И аз съм на същото мнение. Само да допълня, че като се разтопи снега и сменям гумите /те са на джанти/ не толкова заради асвалта , а за да имам гуми и за догодина.Пък и да ви кажа на сухо вдигат доста шум и полицайте не изпускат почерпка.

П.П. На сухо с шипове е кофти, трябва да се внимава доста, че става пързалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от днес съм с Ultra Grip 7 - досега карах с някакави стари трагични гуми, мисля HANKOOK, които ми лазеха по нервите, защото бяха ужасна пързалка. Сега съм доволен - на сняг нямам никакви грижи, а селските заледени баири ги катеря без проблем, дори и да не са опесачени.

Е, все пак внимавам, не карам джигитската:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА СНЕЖНИТЕ И МРАЗОВИТИ И НЕРАЗРИНАТИ РОДНИ ПЪТИЩА-САМО ЛАМЕЛНИ ЗИМНИ ГУМИ СЪС ШИПОВЕ-ВСИЧКО ДРУГО Е КОМПРОМИС С НЕИЗВЕСТЕН КРАЙ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видим какви са предпочитаните марки гуми за АУДИ в България :D
Май всеки каквоъо му падне слага. Ама според мен ако трябва да дам някакъв универсален съвет: Ако минавате мнго километри годишно, вземете марркови и хубави гуми. Ако пък гумите ще остареят при вас повече на години, отколкото на километри- по-добре вземете по-евтини. Това особено важи за зимните, защото там не се кара на висока скорост и предимствата на марковата яка гума не се използват. Затова пък ако минат 3 години, какъвто и грайфер да ви остава, гумата вече е твърда и е галош... Затова не ги разбирам колегите, дето вземат 2 употреба зимни гуми....??? :bia::bia:
Не колега на суха магистрала със 160 нямаш грижи-производителят си го пише на гумите адали са забранени ти прецени след като ,,,,,
Ами и аз съм за шиповете, ама мисля че май се повреждат бързо при такава скорост и на асфалт, А???
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хехе с шипове на асфалт, е все едно с летни гуми на лед. Това са гуми за райони с постоянна снежна покривка през зимата. Ако не смятате да живеете в Скандинавските страни или северните части на Русия, просто не ви трябват. А братушките горещо препоръчват Гиславед или TOYO. За мен те са експерти по карането върху сняг и съм склонен да им вярвам. Още повече че два сезона съм изпитал качествата на последните и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производител: Marangoni

Модел: Zeta Linea

Широчина: 205

Височина: 50

Диаметър: R15

Тегловен индекс: 86

Скоростен индекс: V

Сезони: Летни

Цена: 126.00

iso_marangoni-zeta_linea.jpg

Ще стане ли тоя размер на Б3 и изобщо заслужава ли си тази покупка?

205/50/15 не само,че ще стане на Б3,ами направо ще заспи! :) Дотук добре...обаче тия Макарони към които си се насочил,са ги докарали само на шарка!(заради нея си се хванал,признай :bia: )Тва им е и целта! :)

Не съм карал такива,но почти не съм чул добри отзиви за тази марка и не бих си купил такива-с две думи-не стават!

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко и аз да се изкажа. На Б2ката съм с два комплекта Малоя зимни и летни и вече са на по 3 сезона. И да споделя малко опит с тях. Летните са Maloya Chrono 480 размер 185/70R13, размера е малко необичаен но тогава си ги избрах такива, незнам дали заради размера или заради нещо друго но тези гуми са отвратителни никаква устойчивост наникаде. Като потегляш пързалят колата няма тръгване, малко дъжд да падне и асфалта да е малко поизносен шейна няма спиране, веднъж щяха да ме пребият на завоя от телевизионната кула като се качваш на Цариградско посока Плиска така ми се подхлъзна задницата че вече се виждах в стената, гумите са на около 15000-20000 км. говорил съм си с хора каращи същата гума и те имат много добро мнение нещо аз ли ненаправих както трябва?

От друга страна съм с Maloya Cresta 220 за през зимата размера е 165/80R13 и какво да ви кажа пълна противоположност на летните, държат се много добре потеглят отлично и спират добре, бих казал много добро съотношение цена-качество така че ако търсите ума в евтиния клас това е добра алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея марангонита изглеждат страаашни...И цената им е доста добра.

Я споделете какви летни да търся за А4 Б5 205/60/15 ? Не ми се дават повече от 130-140лв/бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я още един въпрос: Ясно е,че Gislaved са много добри зимни гуми(особено Nord Frost 3),но как стои въпроса при летните им модели според вас!?! :bia:

Все пак тва са "студени" шведи,дали са уцелили "топлата мая"!? :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...