Jump to content

Ауди А6/C4vsМерцедес 124


Recommended Posts

Пускам темата,защото от около два месеца имам А6-авант,и поне 10 човека ми казаха"абе що не зе една 124-ка да си откараш,нали знаеш мерцедес и всичко останало".На мене лично ми прилича на катафалка,а за мощ няма да говорим Ауди са къде по-яки.Интересува ме ,возия,издръжливост и комфорт?На мене тва ми е трето Ауди и още три коли да имам те ще са Аудита,ама да видя вашето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мнение очакваш от бесни сектанти? Мерцедес - тия и коли ли правят? Тва ми е мнението!

Караш най-готиното Ауди, кви Мерцове, кви 5 лв? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,аз не съм чак сектант(признавам и други коли) но специално този модел 100/А6 ми е любим.А таблото му ,като това на аватара на колегата,направо го обявявям за най-хубавото което съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедес - тия и коли ли правят?

Доста смешно твърдение :hilezh: Аз лично не харесвам Мерцедес изобщо и не бих го избрал пред Ауди и БМВ, но това е една изключително сериозна автомобилна компания и да се говори по такъв начин за нея е, меко казано, несериозно!

А конкретно по темата - колега, направил си правилния избор, според мен! Карай си колата със здраве и не се затормозявай с въпроси "Ама как щеше да е, ако...." :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедеса е вече морално остарял а и едвали ще се намери такъв модел на по малко от половин милион км.

Иначе 124 е една от последните истински коли

За времето когато е излезнал този модел просто няма с какво да се сравни

Освен че вози страхотно е и почти неразрушима

Жалко че отдавна вече не правят такива коли а и едвали някога ще правят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко - не говоря сериозно бе човек! Мерца е колата - возия, комфорт! Що ли не си купих такава, а? Ами предната зима двама ги бутах баш с тоя модел! Тежат мамка им!

Мерцедес отдавна са само история! Новите им модели нямат визия - като корейските буклуци са! 124-ката може и да е била супер, ама за мен А6 е колата! А тея дето се отбиват напоследък при нас имат нещо много земане-даване с ръждата! Не е добре това! :hilezh:

Та и мерчовците се водят коли, па и тях има кой да ги кандилка по пътя и да им се радва! Но на мен не ми се нравят грам! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

az pak imah takav i go mahnah....i ot 2 god. karam audi 100 2.5tdi 140ph.....ne iskam da komentiram ,razlikata e ogromna i to v polza na Audi....

Пиши на КИРИЛИЦА защото ще те "оджаскат" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сравниш тези две коли произведени една и съща година, то Ауди-то изглежда далеч по красиво и модерно и от вътре и от вън!! Като здравина Мерца може би бие , но Ауди-то е много по сложно като екстри и технологии така че му е простено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на външен вид Аудито според мен е по-добре, а също и от към интериор.

НО, 124-то е уникална кола, въпреки че съм голям почитател на Ауди, тук не мога да си изкривя душата, имал съм 124 за повече от 2 години, и мога да кажа че такава возия и здравина няма!

П.П. Сега в момента ако трябва да избирам какво да купя ако са едно до друго ще взема Аудито, просто изглежда много по-ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Сега в момента ако трябва да избирам какво да купя ако са едно до друго ще взема Аудито, просто изглежда много по-ново.

А преди десет години Аудито не е ли изглеждало по-ново?Просто фацата му е такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми преди 10 години бих предпочел Мерцедеса, просто си беше много по-голяма газария за времето, не си спомням ауди да беше толково популярно както в последните години. Всичките ми познати и приятели искаха да карат Мерцедес или БМВ, за Ауди нямаше кандидати. За щастие Ауди се стегнаха в последните години и смениха тотално визията, с което спечелиха много почитатели, и сега е различно, повечето ми приятели си карат Ауди :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих избрал Аудито но ако говорим за здравина :

Баща ми кара вече 6-7 години 124 2.5д

Купи го на над 300 000км и му навъртя още толкова(доста от тях със платформа отзад)

Който иска да вярва но не е правил нищо по колата освен обслужване (пистов ремък и ролка,масла и филтри,накладки)

Не че не поскърцва вече тук-там но все пак е на 20г и прехвърли половин милион км. отдавна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

124ка! Ама големата табла! Ъъъъъ лайсна! :hilezh:

И още напукани от слънцето табла, апликации,лайсни и тем подобни джунджурлъци в интериора нашите МАШИНИ :hilezh: може да имат някои кусури в салона например отлепен таван но още не съм видял напукано табло :blush: Вчера мой колега се сдоби с АUDI 80 1.8 JN 87г внос от Германия малко старичка но много добре гледана :moon: запазен салон ел.огледала-с подгрев, оригинално радио ляти джанти BBS спойлер на задния капак.Аз бях първия с AUDI и им запалих фитила :hilezh: станахме трима :dance: AUDI FOREVER :bia::dance::bia::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега никой не спомена, че 124 се появява 1985 г., а С4 1991 г. Това е голяма разлика. Тоест Ауди-то е по-нова концепция.

За 124 мога да кажа, че дизелите определено са по-добри от тези на Ауди, возията е малко по-комфортна и оттук нататък започват моите забележки.

Определено този мсдел Мерцал е изключителен автомобил, но точно с С4 Ауди влиза яко в този клас автомобили. :hilezh:

Колкото и да Ви е смешно(писал съм го няколко пъти) да си купя Аудито ме посъветваха собствениците на известен столичен сервиз ремонтиращ 90 % Мерцедеси, вкл. нови S-classe. Това са солидни стари браншовици, които отговарят за съветите си и се убедих, че преценката им е била меродавна и много коректна. :hilezh:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,като не можем да сравняваме тези коли,поради по-новата концепция на Ауди,тогава да сравним една 190 и Ауди80.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,като не можем да сравняваме тези коли,поради по-новата концепция на Ауди,тогава да сравним една 190 и Ауди80.

кво да сравняваме.мойта 80-ка има два пъти по добър дизайн,а и здравината и е доказана :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми...да си кажа и аз мнението като бивш собственик на Ауди 100 Авант 87г.(някои хора от форума я познват) и настоящ на 124 Е230 92г....определено Бенца има повече предимства и екстри, защото има и разлика в годините, но определено много зависи от това как предишният собственик го е стопанисвал.

за 1 година вече, нищо не съм пипал по Бенца...а по Аудито все имаше нещо за смяна или ремонт: хидр. помпа, бензинова помпа, окачване, стартер...това поне за момента се сещам.

...определено си оставам фен и на Ауди, следващата може би пак ще е Ауди :flipoff:

Вижте и това, уникално е:

Редактирано от Gaudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е по- безсмислен тест на Фифт гиър не бях гледал, извинявай. :flipoff: Пълна идиотщина. Дайте да го бием с бата, да видим дали става за подводница....ааа, ма то се напълни с вода, дайте да го смажем тогава с монстър трък, да го гръмнем с граната и оръдие... Е не съм талибан и такива "доказателства" за здравина ми се виждат гавра с автомобила. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...