Jump to content

Зимните гуми от ниския ценови клас....



Recommended Posts

Движението из Филиповци не се брои за извънградско.

Викаш тамошната атмосфера най-прилича на врачанската :steinigung:

Чувстваш се като у дома си :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 340
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С някви малко шумни Ласи съм,но за 130кинта парчето добре се дъжат ,кат за трета година

Ласи съм карал 13"- 3 зими,15"- вече втора.Горе-доло съм доволен със изключение на това,че не спират достатачно добре.Но за мен наи-добрата зимна гума е :NOKIAN; :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първа зима с такава кола, я обух с такива и се надявам да се държат добре.

За сега мога да кажа, че са доста меки и "обират" сравнително добре дупки и неравности.

За сняг и лед още не мога да дам мнение.

post-41765-1262174249.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вземах за задни две Kormoran SNOWPRO B2 от Метро по 62 лв бройката.

ДОТ 4909- Някой да сподели впечетления от тия гуми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Вземах за задни две Kormoran SNOWPRO B2 от Метро по 62 лв бройката.

ДОТ 4909- Някой да сподели впечетления от тия гуми....

Не съм карал такива ама като гумаджия ми е неприятно да ти споделя :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първа зима с такава кола, я обух с такива и се надявам да се държат добре.

За сега мога да кажа, че са доста меки и "обират" сравнително добре дупки и неравности.

За сняг и лед още не мога да дам мнение.

Някой имали представа къде в София може да се намери този размер и на какви цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой имали представа къде в София може да се намери този размер и на какви цени.

Сервиз "АСПО" до комплеска "Червено знаме" (Шипченски Проход и Асен Йорданов) по 95 лв. броя май беше като цена.

Там ми оставиха летния комплект гуми на гардероб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиз "АСПО" до комплеска "Червено знаме" (Шипченски Проход и Асен Йорданов) по 95 лв. броя май беше като цена.

Там ми оставиха летния комплект гуми на гардероб.

Мерси колега ,цената не е лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце искаш да кажеш, че твоите Фулди са по-добри от 3Д на Дънлопа ?

Става въпрос за чисто нови гуми...

Баце искам да кажем,че мойте Фулди не са Монтеро или секви там отминали епохални модели ами ФУЛДА КРИСТАЛ СУПРЕМО и са от най-скъпите гумета.А дали са по-добри от Дънлопа ми е все едно.Важно ми е,че ринем яко и са идеални и на сухо <_<

А от Дънлопа е много по-добра Йокохамата примерно :respekt:

Редактирано от Vorsprung durch Technik 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ного ме кефи как се превъзбужда навалицата по некоя марка, кат кажат дънлоп или Мишелин и напрао трее се почват припадъците. Гуми като гуми, 30% реални качества, 70% реклама. Само ся некой се не олаби ми обяснява, щот нема има сми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ного ме кефи как се превъзбужда навалицата по некоя марка, кат кажат дънлоп или Мишелин и напрао трее се почват припадъците. Гуми като гуми, 30% реални качества, 70% реклама. Само ся некой се не олаби ми обяснява, щот нема има сми.

Прав си много бате.И кво като е Дънлоп,а кат се изкриви кво праиме? <_<

Аз са за летни много се замислям кво да турам и клоним към едни китайчета :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз са за летни много се замислям кво да турам и клоним към едни китайчета :respekt:

Карам трета зима с KLEBER KRISALP 3 на служебната кола като първата зима съм минал само 1500 км или общо със гумите около 13 000 км до момента само градско, грайфера на предните падна осезателно и за това им размених местата и въпреки, че задните бяха като нови сега малко сняг да падне и колата става шейна с две думи пълен шит са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце искам да кажем,че мойте Фулди не са Монтеро или секви там отминали епохални модели ами ФУЛДА КРИСТАЛ СУПРЕМО и са от най-скъпите гумета.А дали са по-добри от Дънлопа ми е все едно.Важно ми е,че ринем яко и са идеални и на сухо :lol:

А от Дънлопа е много по-добра Йокохамата примерно :hilezh:

Баце питах те конкретно ТВОИТЕ по-добри ли са от 3Д-то. НЕ съм те питал за гумите от миналата епоха...

Не те питам за да се заяждам а от любопитство.

Ного ме кефи как се превъзбужда навалицата по некоя марка, кат кажат дънлоп или Мишелин и напрао трее се почват припадъците. Гуми като гуми, 30% реални качества, 70% реклама. Само ся некой се не олаби ми обяснява, щот нема има сми.

Мене па много ме кефи, като некой си купи гуми за 300 лева 4 чисто нови и си мисли, че е фанал господа за шлифера и видиш ли всеки с по-скъпи е баси балъка.

Горното е твоето мнение преобърнато от обратната гледна точка. Също не се стремя да се заяждам.

Ти конкретно не беше ли с някакъв Дънлоп, който хвалеше доста в други теми ? Или съм се обаркал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти конкретно не беше ли с някакъв Дънлоп, който хвалеше доста в други теми ? Или съм се обаркал ...

Да баце и точно от позицията на човек каращ със скъпи гуми, го пиша горното. Хвалех го да, защото има качества, но има и недостатъци, които също съм споменавал много често. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е съвсем по темата за ценовия клас, но ще споделя моите впечатления:

Три поредни зими карах с " Фулда-Кристал Монтеро" , които не могат да се определят като "нисък " ценови клас , обаче се държат по-гадно(според мен!) от "Ласса Сноуей". От турската марка карах също 3 зими-на автомобил със задно предаване и имам преки впечатления. Тази "Фулда"(според мен!) е по-скапана и от "Клебер"(модела излязъл в края на 2008г-май беше нещо като "Крисрал") и "Сава" . В неутъпкан сняг "Дебица Фриго" също е по-добра, за други условия нямам впечатления.

В края на октомври смених "Фулдата". Мислех да поставя от новият модел на "Ласса", но с лека засилка и малко стискане на зъби( от финансова гледна точка) реших,че си струва да дам около 120лв. повече-все пак вземам 4 нови галоша с идеята да ги покарам както трябва. Купих "Dunlop-SP winter sport 3D" и не съжалявам. Разликата в поведението на колата е огромна, като през първите около 500 км се бях притеснил , че ABS ми се е повредил-с " Фулдата" постоянно се задействаше , дори при леко влажен асфалт , а при влизане в завой колата все се напъваше да върви леееко странично или да "връкта " задницата. С "Дънлопа" усещането е много различно и най-много се проявява като стабилност при странично водене , вкл. на мокро.

Точни цени на моделите които посочих не помня , но това което си мисля е ,че ако човек може да си позволи инвестицията в 4 нови типично зимни гуми , може да "прежали" 100-120 лева отгоре и да се поогледа в "по-висок" ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз да ви кажа се сдобих с 4 фулдамонтенеро2 и съм изключително доволен.,не съм имъл никакви проблеми,а това че се включва есп понякога го намирам за абсолютно нормално.

На баща ми взех скъп континентал, но невиждам кои знае каква разлика.

Доволен съм и от Гиславед,според мен отлична гума цена качество.

Искам да споделя мое мнение ,че според мен гумите от по-ниския ценови диапазон имат проблем ,че докато са нови първата зима са екстра,но като се повтвърдят ни на втората почват да губят своиства,докато по добрите марки запазват своиствата си.

И все пак не трябва да се правят компромиси ,защото знаем какво става после....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да баце и точно от позицията на човек каращ със скъпи гуми, го пиша горното. Хвалех го да, защото има качества, но има и недостатъци, които също съм споменавал много често. :(

Аз съм на принципа да си купувам колкото може по-хубаво. Имах намерението да си купя Фулди, ама прецених ,че 100-120 лева мога да дам повече за дънлопа. Мисля, че не съм сбъркал, защото тея гуми ще ги карам едно 3 зими. А тея 100 лева ще съм ги забравил след 2 седмици от покупката. Друг е въпроса, че ако ги нямам тея 100-120 лева няма да си купя дънлопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Швепче бате с такъв дънлоп съм карал С-класа и една А8-ца ма нямаше сняг само беше студено. :unsure: Иначе кат им знам цената и на 2-те гуми и качеството мислим,че са много добри.

Към колегата дет има преки впечатления от Ласата му правя евала.Кат хора дет ги продаваме събирам мнения и впечатление.Колегите ми карат с такива и единствения им минус е,че са малко шумни на сухо.Аз летни Ласи съм карал и бях много доволен.Сега пак ще скачам на такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом събираш мнения за Ласата... Летните са ми Импетус 2 Спорт 215/55/16 93W и съм страшно доволен :bia:

що са ми миналеее през ръцетее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих едни корморанки на баничарката ,за по 45 кинта и веднага си каза думата ,че зимната гума си е зимна.Ако ще и от ниския клас да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...