Jump to content

Зимните гуми от ниския ценови клас....



Recommended Posts

Аве новия корморан комай е по-добър от клебера. Поне грайфера е доста по-мек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 340
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аве новия корморан комай е по-добър от клебера. Поне грайфера е доста по-мек

той тоя корморан целия е мек и крив от завода.По гадни гуми са само Тигар :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не съм много съгласен с вас голега Vorsprung durch Technik 3(нищо лично, просто коментираме ;) ), може и да сте прав, но аз карам тази зима с Корморани от метро и да не се държат добре особено в завой, но на замръзнала настилка или дълбок сняг(в смисъл не колата да се потпре на праговете), при потегляне при спиране гумите се държат като зимни такива, когато се кара съобразено със пътни условия мисля, че са доста добри за парите си особено в размер 205 55 Р16. На суго дори и при несъобразени скорости не съм усещал гумите да притрисат, бият или вибрират, поне за сега, разбирасе на един сезон са може от втория да се влошат коренно, но времето ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с турска Ласа директно купени от Турция на промоция за 36 Евро (195/65/15) парчето и вече са на втора зима ама като гледам май ще изкарат и трета.Гумите се дръжат добре на сняг и мокро.Имат само един малък недостатък споменат от колега по-горе,че са малко шумни на сухо време но за тези пари са повече от идеални.Аз лично съм доволен като качвсво и цена и мисля ,че са достатъчни добри за да се ръся по 160 лева за гума както съм парвил други години.Сега мисля живот и здраве на пролет като ходя в Турция да купя и летни да пробвам :respekt:

Редактирано от dedo kolio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с турска Ласа директно купени от Турция на промоция за 36 Евро (195/65/15) парчето и вече са на втора зима ама като гледам май ще изкарат и трета.Гумите се дръжат добре на сняг и мокро.Имат само един малък недостатък споменат от колега по-горе,че са малко шумни на сухо време но за тези пари са повече от идеални.Аз лично съм доволен като качвсво и цена и мисля ,че са достатъчни добри за да се ръся по 160 лева за гума както съм парвил други години.Сега мисля живот и здраве на пролет като ходя в Турция да купя и летни да пробвам :zustimm:

От къде по точно :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турска гума не слагам пичове. Турско може само верото с което си мия колата ;)

Просто колата няма да е вече Ауди, съвсем друго поведение приема, особено за колите на предно ;)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Карам с DEBICA FRIGO 2- 4 нови гуми, 195/65 15, не съм имал проблеми със снега в София, мога да кажа, че за цената си избора ми е добър за сега, на сухо и киша не забелязвам някакви особености, единсвено на леко навалял дъжд и в завой ми е поднасяла, но може и заради високата скорост да е било. Избора ми беше или тези ~80лв. или Гудиар Грип 7+ 130лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Оглеждам се от сега за зимни гуми, та можете ли да ми препоръчате гуми, които да не са шумни при каране?

Какво ще кажете за гумите Клебер - чувам добри отзиви за летните им гуми - зимните как са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм доволен, тази година ще правя трети зимен сезон на един комплект Kleber Krisalp HP2. Нямам никакви оплаквания, не са много шумни, имат достатъчно сцепление на сняг и приличен спирачен път. Определено няма да съжаляваш - като съотношение цена-качество са най-доброто на пазара :)

В работата търкаляме и един комплект летни Kleber Dynaxer HP3 XL - и от него нямаме оплаквания, на мокро са доста добре и нивата на шум са доста ниски.

От общото ми мнение за марката до момента съм решил всички фирмени колида ги обувам с Kleber - йем на добра цена, хем много добро качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оглеждам се от сега за зимни гуми, та можете ли да ми препоръчате гуми, които да не са шумни при каране?

Какво ще кажете за гумите Клебер - чувам добри отзиви за летните им гуми - зимните как са?

Ако искаш да няма шум и да държат във всякакви зимни условия(лед,сняг,асфалт) взимай Dunlop SP Winter Sport 3D-малко по скъпи са ,но няма да съжаляваш :)

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да няма шум и да държат във всякакви зимни условия(лед,сняг,асфалт) взимай Dunlop SP Winter Sport 3D-малко по скъпи са ,но няма да съжаляваш :)

Спор няма че е хубава гума ама и цената и е доста над Kleber ;)

Аз бих се спрял на Continental ако гледаме големите марки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да няма шум и да държат във всякакви зимни условия(лед,сняг,асфалт) взимай Dunlop SP Winter Sport 3D-малко по скъпи са ,но няма да съжаляваш :steinigung:

Да, ама цената им е х2 :f_ck_you: А май не си струва да се вземат толкова скъпи нови гуми, понеже я някоя дупка ще им разкаже играта, я някой комплексар ще я нареже или нещо такова.

Затова дилемата става друга: дали нови гуми Клебер или малко употребявани зимни гуми от високия клас - като тези Дънлоп например. Примерно с дот ~ хх08

П.П.: А за Debica какво ще кажете? Понякога има промоции в КауНланд и излизат по около 60лв бройката, а странното е, че съм чувал, че са добри гуми. Правили се по лиценз на някоя от големите марки гуми (ама уви не помня коя марка беше. Също съм чувал, че Кормораните са по лиценз на Мишлен, което звучи супер ама... незнам като качество как са :flower: )

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си един нов Kleber и забравяш за проблеми зимата - взимаш си чисто нова и много мека гума, която е с по-добри зимни характеристики от която и да е малко карана висококласна зимна гума.

Имаш ли гаранция, че висококласната зимна Дънлоп няма да е карана при 60 градуса на асфалта със скорост 150+++ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулдата не е лоша гума,но от Дънлпа 3Д по добре няма,също и Континентал 810 и 830.Иначе тези,които са на картинките по -горе са доста бюджетни,особено дебицата е пълна пръчка,имахме служебна с тях и о леле майко. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Sava Eskimo S3 :lol:http://www.vbox7.com/play:ba799255

Не само заради снега,а защото много добре се предсавят и на мокро,а в София зимата си е доста мокричко :respekt:

Изключителни гуми за цената си За 2008/9 бяха - препоръчани от АДАК !

Изключително доволен - оффроуд в сняг и кал до връх Снежанка - Отличен 6 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65 R15 91T ULTRA GRIP 7+ MS -ГУДИЪР 90.81 лв

това ми се струва доста добра цена аз на тях съм се спрял!Ако някой се сеща за други сайтове с цени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda - защото са най-известни :hilezh: Аз карам Michelin Alpin + , много съм доволен! Особено на предното предаване имат бая голямо сцепление!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Fulda - защото са най-известни :) Аз карам Michelin Alpin + , много съм доволен! Особено на предното предаване имат бая голямо сцепление!

За Гудрича съм чувал много добри неща , от хора карали доста с тези гуми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сняг и лед още не мога да дам мнение.

Attached thumbnail(s) img-resized.png Reduced 85%post-41765-1262174249.jpg 500 x 638 (150.38K)

Вече мога да дам мнение(не експерто, разбира се):

Доволен съм.

На сняг и киша при тръгване се държат много добре - не буксува.

Това може би се дължи на факта, че гумите са нови, че съм с атвоматична скоростна кутия и с ESP.

При спиране - спират добре, но понякога се усеща леко притрисане - може би е от ABS-a.

На мокро нямам забележки.

Като цяло са добре - пак си бих взел такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А от BF Goodrich Winter Slalom KSI някой да има впечатления или поне да е чувал мнения?

2cec2dda28dc53fd.jpg

fe5edd011b122c08.jpg

954bc548b8b20d62.jpg

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...