Jump to content

Зимните гуми от ниския ценови клас....



Recommended Posts

Просто лятото ще карам с летен континентал

Но и летните ми си бяха добре в жегите, нямах оплаквания, държаха здраво

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 340
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не си прави експерименти с това

В смисъл?

Идеята е че железните ми джанти са 5.5J но ги продавам барабар с тасовете.

На тях в момента има нови гуми 175/70/14 дето смятам да ги прехвърля на 6J.

Според мен не би следвало да има проблем но все пак да питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектни са колега. Просто Континентала е много добър. То и температурите бяха доста ниски миналата седмица тук, 6-7 градуса през деня имаше.

Да, верно, че не си от тука... Защото в София е безмислено със зимни гуми поне още 10-15 дена,...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To и в СЗ е доста топло в момента. Ама сега не ми се слагат пак летните :hilezh:

А и вечер когато карам колата сигурно е под 10 градуса, така че не се притеснявам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Можете ли да кажете нещо за kormoran snowpro B2 от Метро. Днес докато се разхождах из магазина и видях тези гуми които са на 115лв. за размер 205/55 R16 (необходимият ми размер) На тях пишеше, че са ДОТ 3309 и са произведени в Словения, Сърбия или Словакия, съжалявам, но не запомних точно коя от държавите :) Не знам колко ще ми трябват за зимата, защото минали години съм имал по 2-3 излизания на сняг, през другото време пътищата са били почистени, смятам да взема и един комплект вериги за по екстремни ситуации(да се надяваме, че няма да има такива).

Моля ви за съвет! Защото си търся евтини зимни гуми. Сега ще кажете, че с това компромис не трябва и сигурно сте прави, бях се спрял на Nokian WR пак същия размер на цена от 151лв. дори бях приготвил парите, но просто видях тези и ме привлече ниската цена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някой да е купувал и да знае нещо за тази --> http://www.primex-bg.com/site/images/old_s...rge/ACFA491.jpg

http://www.primex-bg.com/site/?page=matado...%20-%20Nordicca и дали да я вземам? Казах, че малко по-твърда е от Сава Ескимото, ама бил мн добра гума???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, така както не сме си купили евтини нови коли-боклуци, а сме си купили стари аудита, защото са качествени, не трябва да си купуваме евтини нови гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, така както не сме си купили евтини нови коли-боклуци, а сме си купили стари аудита, защото са качествени, не трябва да си купуваме евтини нови гуми.

по тази логика , да си вземем стари гуми от "качествени" марки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по тази логика , да си вземем стари гуми от "качествени" марки :bia:

Аз поне така направих, щото нямам пари за нови и качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,тези стари качествени гуми,ако са били много качествени,хората са нямали да ги "изхфърлят" и да си вземат нови.Те може и да са били качествени,но след Х години вече започват да си губят качествата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм на мнение че е по добре да си купиш употребявана гума за 40-50 лева бройката ... а не няква измислена за 100-130 лева чисто нова... тая за 40-50 лева и 1 сезон да я караш пак си на кяр ...

пример... един приятел си купи някви чисто нови гуми лятото за ... около 100 лева ... свършиха за под 10 000 км и щеше да се блъсне заради тях... бяха му на задните и колата му се завъртя на един завой... а предните 2-ра ръка за 30-40 лева си държаха...

и ся сиг ще кажете че нещо не му е била изправна колата щом са заминали за под 10 000 км ама ще ви уверя че не е така ... защото сегашните си карат вече сума си време...

аз дори предпочитам да си купя всесезонни гуми ... нито летни нито зимни ... нали има там някви такива универсални. в града в който карам предимно почти няма сняг ... мн рядко се случва да се задържи за повече от 1 ден ... при внимателно каране и що годе добри гуми ( не някои за мъгла ) си се кара нормално ... като се износят ... отивам и си купувам пак за 30-40 лева бройката и пак така ;)

колегата К.С е адски прав... ако имахме възможност всички щяхме да си купуваме нови гуми за по 200 лева парчето ;) да ама не :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Matador и BF Goodrich.

Sava никога не бих сложил, защото знамот къде идват и каква е далаверата от вътрешен човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм на мнение че е по добре да си купиш употребявана гума за 40-50 лева бройката ... а не няква измислена за 100-130 лева чисто нова... тая за 40-50 лева и 1 сезон да я караш пак си на кяр ...

пример... един приятел си купи някви чисто нови гуми лятото за ... около 100 лева ... свършиха за под 10 000 км и щеше да се блъсне заради тях... бяха му на задните и колата му се завъртя на един завой... а предните 2-ра ръка за 30-40 лева си държаха...

и ся сиг ще кажете че нещо не му е била изправна колата щом са заминали за под 10 000 км ама ще ви уверя че не е така ... защото сегашните си карат вече сума си време...

аз дори предпочитам да си купя всесезонни гуми ... нито летни нито зимни ... нали има там някви такива универсални. в града в който карам предимно почти няма сняг ... мн рядко се случва да се задържи за повече от 1 ден ... при внимателно каране и що годе добри гуми ( не някои за мъгла ) си се кара нормално ... като се износят ... отивам и си купувам пак за 30-40 лева бройката и пак така :hilezh:

колегата К.С е адски прав... ако имахме възможност всички щяхме да си купуваме нови гуми за по 200 лева парчето :hilezh: да ама не :hilezh:

Ужасно грешни изводи си правиш за гумите.

Тези дето не се износват и са за 40 лева дали не са на "семнаисе" лета и да са толкова спекли че да са на камък?

Е как да се изтърка (износи) гума която няма никакво сцепление (триене) с асфалта?

Една гума не се състой само от дълбочина на протектор.

Ако беше така на пистата нямаше да хвърлят гуми за състезание нищо че са на 300 километра.

При условие че караме коли средно под сто коня то гума над 130-140 лева надали си струва с оглед на възможностите на автомобила и неговото предназначение.

Второ лято карам с ама баш с измислени гуми уж под шапката на голяма фирма, до сега не са ме подвели нито веднъж в ситуация.

Макар ситуация да е разтегливо понятие......... абе когато е трябвало са спирали :hilezh: .

Лично убеждение за мен е че два-три сезона са достатъчни за комплект гуми.

След това някой друг да си чупи главата с тях.

Това го осъзнах след два леки удара с моята кола, ако бяха нови гуми нямаше да ги има тея моменти (колата щеше да спре убеден съм).

Един път на мокро с летни гуми втора употреба и неясен дот и втори път със зимни гуми с дълбок грайфер ама на пет зими :respekt: .

Аз също нямам двеста лева за гума но и нямам намерение и да купувам такава за кола която няма как да използва пълноценно такъв клас гума.

Като купувам гума гледам да е поне не най-евтината възможна нова такава предлагаща се на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами метода е следния: в завод в китай се произвеждат гуми зимни, летни по 1-2-3 модела, от тук се обаждат - "искаме гуми", от там казват "какви шарки какво да пише", българите "ами сега зимни да се казват "Сава". Хоп и готово. Това ми го казва много близък човек до вносителя. Преди време имах Сава Трента, такива повече няма да си купя, ама тогава много спешно ми трябваха зимни гуми на добра цена, а и не знаех за цепията. Не съм наясно с гумите, но метода е много сходен аналог в областта на моята професия (който метод аз НЕ използвам), затова съм съвсем способен да го повярвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами метода е следния: в завод в китай се произвеждат гуми зимни, летни по 1-2-3 модела, от тук се обаждат - "искаме гуми", от там казват "какви шарки какво да пише", българите "ами сега зимни да се казват "Сава". Хоп и готово. Това ми го казва много близък човек до вносителя. Преди време имах Сава Трента, такива повече няма да си купя, ама тогава много спешно ми трябваха зимни гуми на добра цена, а и не знаех за цепията. Не съм наясно с гумите, но метода е много сходен аналог в областта на моята професия (който метод аз НЕ използвам), затова съм съвсем способен да го повярвам.

Имаш ли поне някакъв факт изобличаващ кетайците или е само приказка от познат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли поне някакъв факт изобличаващ кетайците или е само приказка от познат?

Ами то е много лесно да си вкараш от китаи стока и да ти я именуват както пожелаеш китаиците си ебало маиката! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...