Jump to content

Минимален брой постове за новите потребители



Recommended Posts

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз не намирам много плюсове в предложението,

също така искам да отбележа, че търсачката не ми помага много коато търся нещо конкретно и актоално...... :dance:

Редактирано от Боян
Адрес на коментара

Търсачката на тези форум системи е дървена.. Изобщо на форум системите търсачките са дървени. Би ми било интересно да пробвам как е на phpBB 3.0, но ме мързи :respekt: Извинявам се за оффтопика.

Адрес на коментара
Търсачката на тези форум системи е дървена.. Изобщо на форум системите търсачките са дървени. Би ми било интересно да пробвам как е на phpBB 3.0, но ме мързи :bia: Извинявам се за оффтопика.

Ако поназнайваш малко PHP и имаш познания върху Search Engines можеш да удариш едно рамо ;-)

Адрес на коментара

Вместо по брой постове нека ограничението бъде по възраст на акаунта. Чак 1 седмица след регистрацията да може да пише юзера. Това ще демотивира навлеците и тъпанарите и ще мотивира останалите да си направят труда да поровят из вече съществуващите теми - поради липса на други алтернативи това ще правят, ако проблемът им наистина е важен за тях. А и така един вид ги принуждаваме да се научат да работят с търсачката - знаете приказката за неволята. После ще им стане добър навик.

Ся, имайте предвид, че софтуерът, който ползваме, е софтуер за ФОРУМ. Той не е писан с идеята да бъде индекс, knowledge base или някакво друго информационно средство. Ако ще атакуваме сериозно проблемите, трябва да седнем и да мислим как да оптимизираме информацията, която в момента се намира в доста сурово състояние из темите.

Адрес на коментара

Гласувах против предложението и то не защото съм нов потребител а защото не е логично да се съди за „акъля” на участниците във форума по времето на пребиваването им тук.

Сигурно форумът действа научително за някои от тях (за мен също), но ако въведем репресии администраторите ще останат без работа :rotcol:

По добре е да им вдигнем заплатите :bia:

Адрес на коментара

Като съм почнал...да понапиша още нещо преди да сте ме ограничили :unsure:

Докато хапвах тази вечер се сетих че безплатни обеди няма. Давам една идея макар че ще ме псуват някои от членовете.

Мислили ли сте за платен акаунт (примерно 5 лева) които да се употребят на ползу "Ауди клуб България".

Мотивите ми са :

- в този форум има много ценна информация и иновации

- форума се ползва от доста хора с търговска цел (без да използват рубриката "Платени обяви") макар и това да подпомага членовете, следователно те пИчелят а това трябва да се сподели

- при неправомерно използване на форума има определени рестрикции, които могат да бъдат съпроводени с парични такива за повторно регистриране

Съзнавам, че ще има протести, но нищо не пречи вноската да се превежда по сметката на клуба и да се получава в кратко време достъп.

Идеята е съвсем сурова и не съм я обмислил докрай в подробности, но вярвайте ми тя е продиктувана от съвсем чисти намерения.

Адрес на коментара

Аз лично съм против забрани от всякакъв вид. Най-малкото което е, и моя първи пост си беше тема - бях си купил тъкмо колата и имах нужда от помощ. Благодаря на колегите които се отзоваха. Преди време бях попаднал на форума на БМВ, преди да видя този на Ауди. Бях решил, че ще си купя БМВ само защото хората там бяха свръх-отзивчиви и си помагаха от добра воля. Радвам се, че към момента и Ауди-общество България е също на ниво от към подкрепа.

Ако се заранят постовете, това се изменя и новите потребители не са добре-дошли тук. Накрая всички ще си тръгнем един по един от тоя форум поради различни причини и ще остане форума без посетители. Това го видях вече в един форум, нямам желание да стане и тук.

Адрес на коментара
...Бях решил, че ще си купя БМВ само защото хората там бяха свръх-отзивчиви и си помагаха от добра воля. ...

За ТЕМИ говорим, не за постове ;) Да уточня просто, ако не си разбрал :unsure:.......Ааааа, да...И тва червеното, виж си го оправи :D:bia:

Адрес на коментара

Неми хареса само ДА или НЕ.Мисля си за нещо такова:

нов потребител пише за проблем,но в реда за заглавие на темата ще неще пише кратко и ясно проблема

и тук при бутон добави тема се препраща към търсачката.

Много чужди форуми са точно така има един руски който все към теми от форума ме изпраща и винаги

съм намирал решението по бързо.Несъм комп.специалист но това мисля че може да стане и много

по бързо потребителя ще си реши проблема.Нямам нова тема от близо година и половина защото

съм намирал всичко което ми трябва досега и проблема се е решавал.Ако ми се е налагало да питам

нещо питам във вече написана тема и тя излиза напред и винаги съм получавал отговор за което

благодаря на феновете на марката AUDI :unsure::bia::D

Адрес на коментара

Разходих се из темите и май ще подкрепя колегата Stani76

Ето ви доказателство:

В Купува/Продава нова тема

аа3 : продавам бензинови резачки за дърва.на едро и дребно.резачките са чисто нови. цени без конкуренция от 150до200лв.тел.0886420382 имейл teo_angelov@abv.bg

Без коментар.

Адрес на коментара
Ето ви доказателство:

....

Без коментар.

Па то е ясно на всички, че там е таратор абсолютен в тоя раздел, нали затва правят такъв за платени обяви...Трябва да се ограничават темите дет са дъвкани откакто съществува форума, щот некой ги мързи даже по клавиатурата да щракат и да търсят :D А именно подобни теми постоянно "цъфтят" :flipoff:

Адрес на коментара

За купува-продава и аз съм съгласен че там трябва да могат всички да пускат теми, но в темите за "търся помощ за *" - е там е пълна боза и 95% от темите питат нещо за 123 път - тези теми според мен са една излишна плява, нормалното е някое добро сърце да се напъне да пусне търсачката и да му пасте-не на мързела тема, която на 100% му отговаря на въпроса но мързела не си е направил усилието да я потърси. Или другото е никой да не отговори и мързела да почне - ама това на никой ли не му се е случвало, ама някой няма ли да помогне, ама тука сте много безсърдечни, ама да ви *** майката ....

Адрес на коментара

форумната търсачка не работи добре, но мечо тодавна е намерил ключа за палатката http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=12817 Предложението ми е на нов потребител, искащ да пусне нова тема да излиза линк към темата /или подобна модифицирана/ и въпрос "проверихта ли с търсачката няма ли подобна на вашата тема". ако човека е умен ще се оправи /ще потърси/ и няма да пусне тема, ако прост и фуния от монитора да излезе, акъл да му налива все ще си остане прост.

Адрес на коментара
..мързела не си е направил усилието да я потърси...

Има някой хора по-възрастни който са на Вие с компютрите.За всичко друго съм съгласен.

Предложението на martinich също е добро.

Може би ше е хубаво да се ограничи максималния брой мнения на ден за новите потребители.Примерно известният колега Олек има по 30 мнения на ден...

Адрес на коментара

Не се сдържах да се изкажа и аз по темата (пак ама ме предизвикахте <_< )

Свобода на словото и информацията

"Всяко лице има право на свобода на словото; това право включва свободата да търси, да получава и да разпространява сведения и идеи от всякакъв вид, независимо от границите, било устно, писмено, печатно или като произведение на изкуството или чрез каквото и да е друго средство по свой избор." (МПГПП, чл. 19)

Международен пакт за граждански и политически права - подписан от Република България и задължителен у нас.

Свободата на словото НЕ означава:

1. Използването на електронни медии и други средства и обществени трибуни за обида на личността и човешкото достойнство.

2. Употреба на цинизми в публичното пространство на изрази, които са далеч от всяка обществена норма и публична етика.

3. На чужди думи, там където за това имаме достатъчно красиви и изразителни български думи.

4. На вулгаризми от каквото и естество да са те.

5. На грубо неспазване на езиковите правила и интонационни норми, особено в електронните медии.

6. Говоренето на публични места – в произведенията на българското кино, в театрите, на други обществени изяви на неясен, немарлив, замърсен български език.

Адрес на коментара
Когато човек бърза и търси някаква информация в нета за автомобил ауди повечето хитове са от форума. Тъпо е да го ограничиш да изчака още 24часа.

Що ли ми се струва, че форума не е бърза(пътна) помощ/специализиран сервиз/ или нещо друго.

Как 24 - часовия период на четене го ограничава да търси?

Не се сдържах да се изкажа и аз по темата (пак ама ме предизвикахте :) )

.....

Бреййй..., ама само как се ровиш из нормативната уредба, да му стане благо на човек.

Я, чакай те питам тогава, ако при регистрацията получиш писмо от сорта на:

"Вашата регистрация ще бъде активирана в срок от 24 - часа за обработка на заявката. През това време можете да се запознаете с темите(търсачката) във форума." - как ще приложиш цитираната разпоредба? :steinigung:

форумната търсачка не работи добре, ....

Факт, че не е перфектна, и аз се убедих като ми тряваше нещо и то на няколко пъти, та заради това съм склонен принципно да се откажа от предложението.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара

Интересен ми е този дебат.

Нека споделя "челен" опит.

Отне ми 2 години в един руски автомобилен форум да натрупам 11 мнения за да имам достъп до "прикачени файлове". Нищо особено.

А познайте защо.

И още не са ме баннали. И си седя на 11 мнения. Но там информацията е от рода: "Какво да направя при грешка 7312 на Ауди А8 с ЕКУ номер.....?". И има отговор от професионалист. Е, не винаги.

На нашия форум му е проблем политиката.

Съответно модераторския контрол е калпав.

Хайде да видим някой с 3 мнения в нарушение на ПРАВИЛАТА и получил предупреждение 66% дали няма да си "свие сърмите" и да се информира къде е "сгазил лука".

Да казвам ли какво се случва на 6 мнения с нарушение?

Или на десето? Сещайте се сами.

Ама не. Пуста демокрация. :steinigung:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Интересен ми е този дебат.

Нека споделя "челен" опит.

Отне ми 2 години в един руски форум да натрупам 11 мнения за да имам достъп до "прикачени файлове".

А познайте защо.

И още не са ме баннали. И си седя на 11 мнения.

...........................

Ама не. Пуста демокрация. :)

Никога не е късно.... :steinigung::lol:

Адрес на коментара
Интересен ми е този дебат.

Нека споделя "челен" опит.

Отне ми 2 години в един руски автомобилен форум да натрупам 11 мнения за да имам достъп до "прикачени файлове". Нищо особено.

А познайте защо.

И още не са ме баннали. И си седя на 11 мнения. Но там информацията е от рода: "Какво да направя при грешка 7312 на Ауди А8 с ЕКУ номер.....?". И има отговор от професионалист. Е, не винаги.

На нашия форум му е проблем политиката.

Съответно модераторския контрол е калпав.

Хайде да видим някой с 3 мнения в нарушение на ПРАВИЛАТА и получил предупреждение 66% дали няма да си "свие сърмите" и да се информира къде е "сгазил лука".

Да казвам ли какво се случва на 6 мнения с нарушение?

Или на десето? Сещайте се сами.

Ама не. Пуста демокрация. :steinigung:

Е добре де, даваш ми за пример руски форум, а самият ти споменаваш, че там се дискутират космически въпроси в сравнение с въпросите, които се дъвчат тук, че даже се отговаря и от професионалисти. Е нека ги настигнеме по този показател и после по рестриктивен, защото сега има безнаказана ала-бала , после пак ще е само ала-бала, но от определен кръг от хора, останалите ще са санкционирани и нема да могат да алабалосват. Та пак нищо не правиме. Нов бардак се прави с нови жрици, а не с нови декори.

Адрес на коментара

Не става въпрос за рестрикции а за просто уважение. :steinigung:

Не е проблем да не знаеш.

Проблем е да си невъзпитан, нахален и груб. Поне за мен.

Професионалистите дават БЕЗПЛАТНИ консултации когато усетят подходящо уважение.

Както и да е.

Ето го форума за който говоря. Разгледай какво има.

Не че е някаква панацея. Много са по-зле от нашите затворени само за БАТКИ форуми в които ме е страх дори да подам молба за регистрация. :)

За съжаление съм зле с руския и ме е срам да пиша. Пък и там е трудно да пишеш глупости. Е, има раздел за глупости но мненията не се броят. :lol:

-----

Малка справка от там:

Пользователей: 28911 | Тем: 24115 | Сообщений: 223724

Сейчас онлайн: 104 | Сегодня зарегистрировалось: 14

Рекорд одновременного пребывания 642, это было 18.02.2008 в 21:54.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...