Jump to content

Минимален брой постове за новите потребители



Recommended Posts

Колеги обсъждал съм го това с някой от вас и искам да пусна и гласуване за да го обсъдим - идеята е да се намали броя на дублиращи се нови теми. По този начин новите потребители ще ползват по-активно търсачката и в 99% от случаите вероятно ще си намерят нужната тема. В краен случай ще е възможно да пишат на модератор или администратор и да им пусне той темата.

Гласуваите и коментираите :)

Адрес на коментара
  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен не е удачно защото ще се почнат едни безмислени мнения само и само да се натрупат мнения за да можеш да пуснеш тема а от друга страна примерно пък ако имаш някакъв проблем не можеш да си пуснеш тема да си решиш проблема а нали форумът е да си помагаме :)

Адрес на коментара

Не съм гласувал за нито един от отговорите.

Имам просто малко различно предложение.

24 - часов период само за четене, без право на каквито и да е постове. Поне да пробват как работи търсачката.

След това вече да постват или ако искат и теми да създават.

Това ми се вижда най - приемливо. :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара

Бях налисала това в една друга тема

Дали няма начин да излизат, така както се появяват съобщенията за ново ЛС, на всеки нов регистрилал се? По този начин ще е абсолютно сигурно, че трите темички ще бъдат прочетени (или поне забелязани).

ставаше въпрос за темите на Wizi и подробно обяснените там правила на форума.

Ако се гони бройка на постовете, за да се пусне нова тема, риска да се създаде допълнителна работа на модераторите е много голям. Освен това форума Купува - Продава може да си остане само със стари обяви, защото има много потребители, които се регистрират само за да си пуснат обява.

П.П. Често се среща при регистрация в други форуми да излиза точно линк към тема обесняваща правилата за писане в съответния форум. Според мен е удачно и ненатрапчиво насочване на новопостъпилите.

Редактирано от tita
Адрес на коментара

Аз само да попитам следното - в голямата си част, форумът се изменя. Ако преди 1-2 години едни потребители са били активни, то днес те са други. Респективно и новите хора могат да има по-различно мнение по не малко неща, които подлежат на дискутиране.

Дали е необходимо "мумиите" да бъдат изкопавани и в тях да се пише, или да се пускат нови теми, в които актуалните потребители да пишат?

Адрес на коментара

Допълнение към написаното от tita: aдмините да кажат дали няма плъгин за Invision, който да праща съобщение на всеки новорегистрирал се? Там можем да обясним съвсем накратко как седят нещата и да дадем линкове към някоя друга по-важна тема.... примерно как се ползва бутона за цитат :hilezh: Такова нещо има за phpBB 2.0 форума като МОД, та не вярвам да няма за един толкова адванс форум платформ като този тук.

Адрес на коментара

В това да се регистрират,само за да пуснат обява,не виждам нищо лошо.Защо трябва да пълните на някой главата с правила,само за да си пусне обявата,или да попита нещо.Не всеки има желание да става "вечен" тука,а това че е объркал нещо...голяма работа.Да не забравяме че това е само форум,и поне според мен важното е да има комуникация,а не правилата за такава да са по-важни.

Адрес на коментара

Аз съм един от неколцината споменати от Стани, които искат въвеждане на това правило. Нарочно изчаках да се посъберат повечко мнения и си слагам ръка на сърцето, че вече не подкрепям идеята си. :(

Наистина ще се стигне до безмислени постове и излишен труд за модераторите. :(

Предлагам да се посочат, както вече е попитал Wizi техническите възможности на Инвайжъна и други възможности. :(

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара

Не е точно това, Ivo-G.

По скоро след валидиране на акаунт, автоматично да се получава ЛС със следното примерно съдържание:

Уважаеми, ******.

Благодарим Ви,

че се регистрирахте във форумите на Ауди Клуб България!

Моля, запознайте се с правилата на форума (тук е линка към темата на Wizi),

ако сте пропуснали да ги прочетете при регистрацията си.

Пожелаваме Ви приятно разглеждане и участие във форума!

Поздрави

И тъй като при нас съобщението за ново ЛС, като опция е включено да излиза директно на екрана, няма как да не се прочете.

Редактирано от tita
Адрес на коментара

Мисля че може да се пуска тема в Купува / Продава и без регистрация ако не бъркам - нали?

Ако остане така идеята е добра...

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
....не можеш да си пуснеш тема да си решиш проблема а нали форумът е да си помагаме :hilezh:

Прав си, колега. Това е все едно да идеш на лекар и да чакаш да натрупаш 50 симптома на 20 заболявания, за да можеш да поискаш преглед.

Адрес на коментара

Ми значи нищо да не правим, понеже едва ли щяло да стане!!? И да се продължава с положението да влезе г-н Х и да пише: "ГУлеми сте пичове тука! Аз четох много и рекох да попитам ...............?" Чел- дръжки! Две теми под неговата се мъдри същата тема, че и формулирана едно към едно. И от тук започва драмата. Ако никой не му отговори, понеже на всички ни е писнал този въпрос, четем нещо от сорта на: "Аре кажете беееее", "Никой ли не зае беееее", "Айде бе професоритеееее", "Вий мене уважавате ли ме бе?" и най-накрая "Аз що не ви.....". Пък ако любезно го насочиш да поразгледа с търсачката, да пише на български или нещо такова, направо се минава на последния цитат. :rolleyes: Къде на лични, къде в темата.

Адрес на коментара
Ми значи нищо да не правим, понеже едва ли щяло да стане!!? И да се продължава с положението да влезе г-н Х и да пише: "ГУлеми сте пичове тука! Аз четох много и рекох да попитам ...............?" Чел- дръжки! Две теми под неговата се мъдри същата тема, че и формулирана едно към едно. И от тук започва драмата. Ако никой не му отговори, понеже на всички ни е писнал този въпрос, четем нещо от сорта на: "Аре кажете беееее", "Никой ли не зае беееее", "Айде бе професоритеееее", "Вий мене уважавате ли ме бе?" и най-накрая "Аз що не ви.....". Пък ако любезно го насочиш да поразгледа с търсачката, да пише на български или нещо такова, направо се минава на последния цитат. :steinigung: Къде на лични, къде в темата.

Прасни му предупреждение и му забрани да пише до следващата Коледа!Къде се намира той?!Нали с всяко Ауди върви книжка как да общуваме във форума?!И да не се върне и така сме си добре. :hilezh:

Редактирано от longrunner
Адрес на коментара
Нали с всяко Ауди върви книжка как да общуваме във форума?!

Объркал сте се колега. Книжчицата е тук във форума и точно обсъждаме как да я направим по-очевадна. Ако имате желание споделете съдържанието на тази, от Вашето Ауди. Съдейки по постовете Ви обаче, тя не е с коректното съдържание.

Адрес на коментара

Колеги вижте тези теми. Това са по дата последните пуснати без отговор, и са махнати тези от купува-продава.

НАЦИОНАЛЕН СЪБОР 2008 пусната от viper-666

Въпрос за спирачна течност пусната от sashocos

Скоростна кутия ромолене и виене пусната от Leoncho

Дисплея на таблото умря... пусната от Djack_

трудно паля на газ пусната от Repata

Q7 пусната от zorba

За момент климатроника спира А4 1,8Т пусната от marcho_1973

Относно пластмасите зад десният фар??? пусната от m.i.l.e.n

Авточасти ФУГО пусната от fugo

Намерих си волан от А6 как да го пасна на Б4 пусната от dulev

AVF и AWX пусната от tsotsomanski

Въпросче за радиото пусната от AlexKey

Ауди е на трето място по престиж в Германия пусната от mi6kata

Разкодиране на N73? пусната от Light

//Audi s2// пусната от Vimpel

Защо не мога да качвам снимки? пусната от PROFESIONALISTA

djanti.forumhead.net пусната от penchev

Сервиз за брони и спойлери пусната от snowboard

ТЪРСЯ А4 1.8 Т -В5 пусната от A8W12

Лайсна на праг за Ауди А4 95г. пусната от galin_krastev

Ауди А4 Б6 ПДФ книжка? пусната от Racer90

ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО НА А6 96г. AEL пусната от stevo

изправяне на алуминиеви джанти пусната от Docho

Дайте мнение за това ДВД пусната от snaketnn

Означения в автоинсталациите по DIN. пусната от L&R

колеги здравейте пусната от audi-fen

Ламбда сонда - добавка за бензин пусната от sky

Амортисьори пусната от Geremi

чекмедже за прикачените файлове пусната от VBI

аларма AUDI 80 пусната от leo79bg

Автотапицерии пусната от discus

Смяна на волан на А4 от 95 на 99 едишън пусната от stingray

освен срелката на резервоара пусната от konstantin dimitrov

Амортисьори за Б3? пусната от Fibrom

въпрос за Audi B4 1.9TDI пусната от tralalan

Молба за членство пусната от tsvet40

Платени обяви пусната от tsvet40

телефона на AuDi_RuLzz пусната от krasi85_

Оригинален касетофон на А3 пусната от joro09

спукана броня пусната от vip_audi_power

Има ли тук АУДИ маниаци от ТЪРГОВИЩЕ??? пусната от PROFESIONALISTA

Двигателите от VAG групата.... пусната от NIKO

А3 схема на бушоните пусната от Paho

Audi Coupe - проблем с обороти пусната от dapimp

Халоген за Ауди 100 С4 пусната от ddtlast

СПЕШНО КУПУВАМ пусната от peter maimarov

A3-ремъци пусната от Paho

проблем с въздухопровода на б4 2.3 i пусната от караджата

xenon пусната от Slay

фиксове по форума пусната от stani76

Адрес на коментара
  • 2 weeks later...
Не съм гласувал за нито един от отговорите.

Имам просто малко различно предложение.

24 - часов период само за четене, без право на каквито и да е постове. Поне да пробват как работи търсачката.

След това вече да постват или ако искат и теми да създават.

Това ми се вижда най - приемливо. :hilezh:

Когато човек бърза и търси някаква информация в нета за автомобил ауди повечето хитове са от форума. Тъпо е да го ограничиш да изчака още 24часа. Ако е проС той ще си остане такъв и след една седмица.

Който иска да прочете правилата ще го направи още при регистацията. Като се появи това съобщение просто ще го затвори и няма да има никакъв ефект.

Аз такъв дето да е прочел правилата на автофорум преди да се регистрира, а и известно време след това не познавам. Ако ти си такъв ще се радвам да се запознаем да те черпа една бира защото съветстните хора трябва да се подкрепят :bia:

Адрес на коментара
Принципно е добра идея, НО (винаги има но) ще се увеличи спама в чуждите теми с въпроси от рода "защо не мога да пускам теми" защото никой не чете правилата.

Еми просто решение на този проблем е както излиза съобщението за 15 сек за нова отговор, така да излиза и съобщение за постовете който трябва да имаш за да пуснеш тема.

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...