Jump to content

ПАЗЕТЕ СЕ ОТ НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ


Recommended Posts

Здравейте на всички.

Искам да кажа само, че има един много некоректен колега от страниците на Ауди и той се казва Кристиян Иванов. Историята е следната:

Свързах се с него на лично съобщение след като беше казал, че продава машинката, която пръска течността за чистачките и му бях обяснил точно каква ми трябва, че трябва да е с 3 извода. Той ми е изпратил нещо съвсем различно, а в последствие ми обяснява как щяло да стане и на моята кола (Ауди А4 1995г.), но просто няма как да стане. Баща ми е взел от Еконт частта и чак вкъщи е погледнал, че е различно от това, което ми трябва.

Е, сега това момче ме е блокирало, не си вдига личния телефон, който е 0899860046

Не вярвах, че има такива подлеци и лъжци, но явно ги има и винаги ще ги има. Искам да допълня, че въпросното момче продава Ауди купе на части, така че много внимавайте с него. Нека се радва, че е взел 20лв. Нито той е забогатял с тези пари, нито аз съм обеднял, но самата постъпка е много долна. 

Ако пазя разписката от Еконт ще допълня в следващия ми пост от къде е въпросното момче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 631
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Не съм си и помислял,че някога ще ми се наложи да пиша в тази тема,но ще споделя тук как съм подлъган от закупуването на "хубав" мотор 1.8Т AJL +половин APU от форумаОще си чакам някои неща,които съм си заплатил предварително.За да не изпадам в подробности в темата,поставям линк към друга,в която е описано всичко.

Описанието започва от 6 коментар,преди това са прикачени снимки към проблема

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=156255&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравко с nickname newborn се отнесе много несериозно ( несериозно меко казано ) към мен!

Ще бъда максимално кратък да не натоварвам другите потребители! Та така де, звъня аз за ОБЯВАТА ( http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=147091&p=2263254 ), разбрахме се да отида да я видя колата ( имам и записи на телефонните разговори ). И хващам си влакчето и си пътувам 550 километра и се радвам, че ще си купувам въпросната кола, ако и на живо е такава като на снимките. След 9 часов път пристигам в София и се качвам на метрото, стигам до уговорената спирка и там идва колегата Здравко, гледам аз колата, всичко ток и жица ( колата верно е много добра и запазена ) и почваме да говорим за цената, уговорихме парите и ми казва "Ами то ако искаш да я вземеш днеска няма да стане, защото не е на мое име и въпросният човек в момента го няма в София..." :о :о :о Шах и мат, оставам разочарован, започваме да мислим как да направим нещата на момента, в крайна сметка вариант нямаше. Колегата беше много "гузен" , че ме е разкарал напразно и ми обеща следното цитирам:

"Добре, лично аз ще ти донеса колата, ще я карам до твоят град и от там, ще се върна с автобуса". Бреййй викам си аз, добре, че излезе точен колегата. Остави ме на автогарата и се разбрахме да се чуем по телефона. Качвам се аз на автобуса и наобратно още 550 км. ( не е проблем ). Огледа става в ПЕТЪК 04.04.2014, изчаквам почивните дни и идва Понеделник 07.04.2014, никакво обаждане, казвам си ок днеска е нямал време. Идва Вторник 08.04.2014 пак нищо, идва Сряда 09.04.2014, вече не издържам и звъня на обяд и ми затвори, отново набирам, този път телефона не се вдига. Пращам СМС:

post-87305-0-37558100-1397936808_thumb.j
И така на 16-ти отново звъня и няма кой да си вдигне телефона  :) Много е лесно да звънна от друг номер, но има ли смисъл ? Благодаря на отделилите време да прочетата това! Може и превода на обещаните разходи за транспорта да ги видя толкова колкото колата  :D не че съм за 100 лева, но това не е човечно  :)

Редактирано от Petrovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

"Колегата" с ник Venci S4 ме измами с счупена част. Закупих от него разширителен съд за б5 , който се оказа пукнат. За абсолютно нищо не става. Пукнатината е много малка, вижда се само с лупа, но стабилно си изпуска когато вдигне малко налягане антифриза. Казанче не се лепи - моето също е пукнато и затова си купих друго. След като се свързах с Красимир Борисов с тел. 0895633496, които ми го изпратил по Еконт се разбрахме да ми върнат парите (20 лева). На другия ден ми писаха съпбщение че видите ли този Красимир Борисов не бил собственика на казанчето , а само пратил пратката. Не ми вдига телефона повече и се крие. Другия мишок - Venci S4 не ми отговаря на съобщенията. Много добре е знаел че казанчето е пукнато - няма как да не се знае. Било здраво при него и куп други лъжи. Колеги, пазете се от него че продава и други части. Ето линкове към негови обяви - 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=159277&hl=

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=159277&hl=

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=159278&hl=

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=158390&hl=

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=155699&hl=

 

То много такива форумни мишки има тука. Тея 20 лева е ясно за какво да ги даде  :hilezh: . Да се радва че е чак в Шумен.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой мишок е мой 3 години си го карах на аудито без никакви грижи туй че си с две леви ръце няма как да ти върна парите и следваштия път като си купиш нещо ходи при майстор ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукнато ми го даде и много добре знаеш. Колеги пазете се от измамниците тук! Нито телефон ми вдига, крие се, пратките се пращат от уж някакъв негов приятел, които нищо общо нямал. Схемата е пълна.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукнато ми го даде и много добре знаеш. Колеги пазете се от измамниците тук! Нито телефон ми вдига, крие се, пратките се пращат от уж някакъв негов приятел, които нищо общо нямал. Схемата е пълна.

 

Колега и аз гризнах дървото с тая схема с "приятеля" , поръчах си глава, за 300лв, онзи се кълнеше че е перфектна, казах му да я прати по еконт, той ми я прати уж по негов приятел дето имал път към СФ , видяхме се с момчето на външен вид главата песен, каза ми че ако има проблем ще ми върне парите и да не се притеснявам хич... да ама като я закарах на скенер се оказа спукана вътре и че не може да се направи, после звъним на единия изключен телефона, звъним на другия пак изключен.... Стана ми ясно че са ме преебали, тъй като човека на скенера вика "тая глава веднъж е разглабяна, сигурен ли си че е свалена от работеща кола" Викам си на акъла сигурно някога някои я е правил ... хич не ми мина през акъла, ама като се замисля това си е доходоносно, зема ли са по 150лв на калпак дали са по 5лв за прими, те напред с 300лв аз назад с 300лв :) Ко да се прави за следващия път да си знаем, и обръщам внимание към всички. Ако някой иска да ви продава част чрез приятел бъдете много бдителни :)

Редактирано от wolf_882
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Кой мишок е мой 3 години си го карах на аудито без никакви грижи туй че си с две леви ръце няма как да ти върна парите и следваштия път като си купиш нещо ходи при майстор ;)

Карал си го грънци... това казанче, за да се спука при монтаж трябва да го изпуснеш пълно.  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз мога да Ви предупредя да внимавате с "колегата" KR1SH0 - има доста обяви за коли на части и автоморгата му се намира в кв. Овча Купел. Ако се внимава с него, може и да имате късмет но на мен ми пробута една усукана задна врата, която грижливо беше подпрял, защото ги нямало амортисьорите но аз, като всеки измамен, се усетих твърде късно. Работи с някакъв бояджия Боби, който освен, че не може да ми монтира едно огледало и то падна по пътя, много умело го покрива и двамата си прехвърлят топката кой е виновен. Според мен, след като са видели, че вратата е крива, е трябвало да ме предупредят. Освен това, единия стоп, който купих от него се оказа пукнат. Естествено пари обратно не получих, нито извинение - изключително нагъл тип и мазен лъжец, който се подвизава и в други форуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах тези джанти за А3ката. Говорих с човека, каза че са 5х100 и са свалени от А3. Потвърди, че всичко е както е написано в обявата. Днес отивам в еконта и джантите се оказаха 5х108 и в окаяно състояние... Резултата е 50 лева, нерви и време на вятъра... Не купувайте нищо от тази авто къща! :@

Ето линк към обявата: http://gumi.cars.bg/f129105

Слагам и скрийн да не изчезнат координатите на "търговеца"

post-41582-0-56034400-1407780139_thumb.p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте ... Да изкажа разочарованието си от този колега http://audibg.com/forum/index.php?showuser=5091 . Прати ми вакум помпа за А3-ката ... След получаването установих ,че не работи , говорихме и каза ,че ще си я вземе обратно. Пратих му я ,но не я взе с обяснението ,че е била отваряна и прочие ,а това не е вярно. Пробвах я и на друга кола също не сработи... Отворих я и установих ,че електрониката не работи ... Пазете се :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте ... Да изкажа разочарованието си от този колега http://audibg.com/forum/index.php?showuser=5091 . Прати ми вакум помпа за А3-ката ... След получаването установих ,че не работи , говорихме и каза ,че ще си я вземе обратно. Пратих му я ,но не я взе с обяснението ,че е била отваряна и прочие ,а това не е вярно. Пробвах я и на друга кола също не сработи... Отворих я и установих ,че електрониката не работи ... Пазете се :)

 

 

  Аз съм този колега. Помпата ти я бях пратил с опция отваряне, ти ми звъниш и ми казваш, че помпата не работила. Като говорихме по телефона ти ми обясняваше , че твоята работи , а моята не. Тогава за каквоти е друга помпа. Аз ти казвам да ми я върнеш, ти ми я връщаш и в деня когато помпата ми я носят ти не си вдигаш телефона, звънях и аз и куриера. Защо ли? Ами защото помпата беше отваряна. Тези селски номера си ги прави там откъдето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги преди 3 ,4 месеца бях си купил мап сензор до 3 бара от тунинг шопа http://tuningshopbg.com/117/130.html поради простата причина не мислех да я надувам много и си закупих 3 баров мап сензор и вчера бях във Варна в TST-Racing и Келеша ме погледна и ме попита тази кола как ще я настроим и аз се зачудих как как ще я настроим и  го попитах веднага защо понеже бях му казал да я огледа и ако се види нещо нередно да се сменя и той обясни с този мап е до 1,5 и аз казах ах до толкова продадоха ми го 3 погледна ме и се засмя не е приятелю отговори не е толкова за колкото са ти го продали та колеги четете или препращайте темата на познати из форума да се види от колкото се може повече колеги да не попаднат в същата ситуация в която съм аз човека е страшен мошеник пазете се ! 



Човека  страшно  нагъл  тип поне  едно  15  пъти  съм  му  звънял до  сега  от  вчера   и  не отразява  нищо даже  си  го  из  изключва телефона  ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз да ви разкажа как ме изработи големия измекяр оп извинети (Бизнесмен)-gogotzanovsf.От този индивит купих S3 за 9100 лева с някой забележки които той каза че ще отстрани.Когато отидохме на място автомобила работеше и беше загрял на 90 градуса за което се осъмних.Лампата на течноста за чистачки светеше естествено нямаше течност отиваме на бензиностанцията наливам течност тя изтече всичката наливам бензин 4-5 литра на земята.Звъня му така и така. А не знам аз не съм пълнил резервоара до горе и за казанчето не знае същевременно автомобила е със транзитни номера вече изтекли което означава че той е много добре запознат със състоянието на автомобила след като го е  карал един месец.Обеща ми че ще ми прати каквото трябва.Вкарвам автомобила във сервиз през това време му звъня да праща казанчето от сервиза ми звънят че и моторчето е спукано.Пак му се обаждам така и така сега съм зает щети звънна след 10 минути колкото ми се обадихте вие от форума толкова и той.Звъня пак спря да отговаря.След като си намерих моторче казанчето което ми беше пратил беше спукано.Изгоря помпата в резервоара майстора ми каза че не е било наместено уплътнението за това тече.Обаждам му се за помпа имам ще ти пратя 130лв.Праща ми помпа изгоряла връщам му я праща ми друга която работи само че без платка и със оскубани кабели и за това си платих в сервиза да прехвърлят моята платка.През това цялото време колата пали на три цилиндъра и след известно време заработва и четвъртия и антифриза постоянно се губи. След диагностика във фолксваген се оказа спукана глава.Сиреч той умишлено е запалил автомобила да загрее след като му се обадих къде да го намеря   понеже при загрял мотор колата пали нормално.Между временно ми отказа машинката на задната врата исках му машинка изпрати ми азгоряла срещу 35 лв.След като му се обадих той ми каза че ще ми иэпрати друга.Минават няколко дни ни вест ни кост звъня отново каза ми че нямал друга ама след една седмица идвала такава кола.Аз му обясних че багажника ми е разглобен и не мога да чакам казах му че ще му я върна той да ми върне парите след което почна да вика и да псува по телефона че му било писнало до се занимава със селяни дето за жълти стотинки правели проблем.Върнах му машинката но той умишлено не отиде да я вземе и така мина една седмица след което той не ми се обажда.Написах му съобщение по вайбър защото спря да отговаря след което последва светкавично обаждане и филма с псувните и селяните си повтори.Забележете колегите от другите градове за него са селяни и 35 лв за него не са пари а не ми връща парите нито машинка ми прати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо написаното от теб е абсолютна глупост и ако напишеш още едно редче глупости ,ще отнесеш някое дело

Нещата се развиха по следния начин ,дойде Господина от малкото село да гледа колата .Колата много му хареса защото беше в топ състояние ,бързо започна с тънкото извиване на ръце аз много ми харесва ще ти дам 9000 от обявена цена 9600.След като ми писна да му гледам глупостите му свалих цената заради проблеми които може да има  колата  на 9100 .Господина се поцигани още половин час ,но видя че няма как да мине без пари.След това си хареса амотисъори на багажника за Б6 които му казах че струват 30 лева .Разбира се взе ги и забрави да ги плати .Тъйкато  аз не съм дребнав човек си казах айде нека влачи.След това не му се искаше да хаби гориво до кат със S3 -ката и помоли да идем с моя кола до там.Защото имаше ужасно много работа(точно след градушката) се наложи да ги откара бременната ми жена със мойта лична Б7-ца до кат.Айде и това да мине от мен ,още един бонус .След това запалиха колата към русе и звъннаха от Омв ,и казаха че им течало гориво като са преляли резервоара .Казах им да дойдат и да погледнем колата в сервиз .Тъй като ужасно много бързаха ,казаха че ще кажат какво е като идат на сервиз в русе.След седмица звъннаха и казаха казанче ,свалихме след 2 дни едно здраво казанче и го изпратихме ,айде пак бонус .След това сложиха газова уредба и разбира се колата без бензин,нали той е скъп и се обадиха за помпа .Първата помпа която пратих беше наистина повредена и веднага я замених със здрава .След няколко дни се обади и каза че му трябва моторче за багажника на Б6 ,пробвахме едно и му го изпратихме .И без това мрънкаше че само храним Еконт.След това се обади и каза че отново не работи и проблема му може да не е в него.Казах му да ми изпрати моторчето и да му го подменя ,след което каза че направо ми го връща и го пусна с наложен пак 35 лева без право преглед .Започна да ми пише само по viber че е по евтинко и да досажда и му казах да си гледа работата и без това има едни неплатени амортисъори на стойност30 лева и да не си мисли че като е купил кола от мен после ще има безплатни части безсрочно.Това за главата пък съсвсем не го коментирам ,тъй като сега разбирам за него .Но е нормално след ръчките които и раздава синъ ти ,и вече половин година колата е във вас да се е случило.И като допълнение колата не беше на 90 градуса по никакъв начин  ,беше току що запалена.

.Крайно грешно е когато някой е добър с теб ,да се опитваш да се възползваш.Добър не означава Глупав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се запишете за съдебен спор , развръзката на случая би била интересна. В постовете и на двамата има доста мънкания и неточности , трудно е да се прецени кой от двамата е прав и кой лъже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В поста на Georgi има толкова много неточности,че почти нищо не разбрах-теч на бензин,казанче,работила на три цилиндъра понякога,спукана глава......Кой прав/крив не мога да преценя,но някакси ми се струва,че повечето истина идва от gogo.

Значи колата е купена преди половин година,а чак сега се проявяват някакви дефекти??? Georgi,наистина такава кола се взема за да се дава силно газ и да ти доставя удоволствие,но ще ти кажа,че лоша поддръжка и немърливост,примерно прегряване или ,угасване на мотора при нажежено турбо е убиване на мотора.Един колега така си купи 1.8Т и без да го обслужи,давал яко газ и мотора отиде за основен ремонт няколко часа след покупката.Човека си го призна и на никого не се сърди,а вие за 6 месеца на този кола може да сте и стопили и лагерите.

Колегата gogo изобщо не го познавам,но за да бъде обвинен в измама трябва доста да се постараеш с аргументите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми пристигна за продажба,сложих и едни транзитни номера и се повозих няколко пъти  от работа до вкъщи .Най -малкото ако колата имаше проблем нямаше да се возя  с нея.Както всички други коли мина през майстор за боядисване на забележки (драскотини по дясната страна и боя на предна броня която имаше щети от камъчета).Майсторите във сервиза са били откачили някой отдушник и са пукнали казанчето за водата за чистачки.Колегата се оплака пратих му ново казанче втора употреба ,а отдушника са го наместили тъй като не ми поиска резервоар или нещо подобно.Случката се разиграва лятото и е абсолютно нормално да не напълня казанчето за чистачките при положение че съм се прибирал няколко пъти до нас от работа.Два пъти и сипах по 50 лева гориво ,и като колата е за продажба не съм и пълнил резервоара догоре .Все пак и бях сипал 50 лева за да може да се тества ,кара на сервиз и т.н.Колегата искаше да купи едно метално хале което на приятел и той му искаше 10 000 лева накрая не се разбраха моя приятел да му го даде за жълти стотинки 6000 лева и започна да се цигани при мен .За половин година е нормално колата да пукне главата,след като колата им я дадох на реални около 180 000 км със сервизна книжка.Те са и навъртяли незнам колко км вече ,и веднага и сложина газчица и след 20 дни изреваха че помпата им е изгоряла ,защото си джиткали без бензин.Колата от мен я прибраха до русе на ход,ако имаше проблем със главата нямаше да стигне до там,камо ли да се возят половин година.
Цялата работа е че господина е адски нахален ,а аз не обичам да се подиграват с мен.
Колата е ползвана и можеше да се откара в сервиз.В кат си направил устата ако може жена ми да се нареди с тях на опашката за да може да минат по бързо защото е с корем .Намирам такива неща за адската селяния и страшно голямо мишкарене.
Надявам се с този пост вече да схванете за какво става на въпрос.Не намирам за нужно повече да обяснявам за наглостите на въпросния купувач който иска кола втора употреба с гаранция 100 години.Иска я на добра цена ,която му беше направена ,след това му изпратих безплатно казанче .Защото било пукнато ,извозвахме ги до кат за да не се загубят и да харчат излишно гориво И Т.Н

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Гогич, що се занимаваш с нЕкви селски бекчета. Ма много време си им отделил ,веее!!! Що не им даде и една еС 3  -  тЕ така - да си имат части. ШШШ много си търпял, брат! Мани, биийм им меча!!! Всеки от олд юзърите знае за какво иде реч. Смешници!!! Не се ядосвай. ;) утре ще ти звънна и ще ти кажа ,че винтила дето ми подари когато си купувах винтчето за огледалото, издиша , и ако може да ми пратиш друг, но не по еконт щото не ми е удобно, а по куцото магаре от Тръчково. Нали така и така всеки ден минава по край теб.

ТЦТЦТЦТ к'ви хора има!?!

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да случиш на кофти продавач не е нещо ново, но по лошото е да случиш на кофти купувач. И аз и мои близки сме го изпитали на гърба си когато получим изненадващи обаждания месеци, а при мен дори години след като съм продал кола. Идваш, гледаш, почукваш, правиш се на разбирач и купуваш. На следващия ден е вече твоя и нямаш никакво право на претенция. За мен такива хора имат някакъв синдром касаещ световната конспирация и ако ще и нова кола да им продадеш ще те гонят до края защото си мислят, че си ги минал. Но съм убеден, че при пазаренето на возилото купувача е бил истински лъв на търговията. Гого да ме поправи ако греша!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чесно казано човека се изявяваше като голям тарикат .Дойде с обяснението че е гледал току-що другата s-ка в София и са му я давали на цена 8000 от 9900 обявена в интернет.Тъй като другото s3 от София е на мой приятел и клиент и сме си говорили с него че под 9400 няма да я даде на никой ,се направих на глупав и почнах да не му обръщам много внимание.Все пак идва от некое село в което може би от 20 къщи в десет го познават и го оставих да се изживява като тарикат.Казанчето му го смених с друго здраво защото не обичам да издребнявам толкова ,повечето ме познават и знаят че винаги държа всичко да е ОК.Отделно ми звъннаха след няма и 30 минути за това казанче ,не виждам кой може да си измисли нещо подобно.

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,народа взе да изтрещява. Нормално е ако продвача се опита умишлено да прикрие дефект, то да му бъде търсена отговорност, но това със спуканата глава е смешно. първо че дори и да е била пукната, едва ли продавача е знаел за това, второ че това се обявява след доста време.Ако е била спукана, едва ли щеше да си върви нормално и да мине 200-300км, без да изяде антифриза или да го омеши. Купуваш колата и тя вече е твоя, каквото се счупи си е за твоя сметка.

затова като купувам кола, дори не си правя труда да я карам на сервиз. Гаранция в магазина, ама там е по-скъпичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....За половин година ....

Е тук всичко се изчерпва. Остава се с впечатление, че всичко се развива на следващият ден след покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 но по лошото е да случиш на кофти купувач. 

 

То вече почти няма нормални купувачи, дори стана модерно да не се кара на оглед в сервиз а направо се иска гаранция за коли на по 10г.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...