Jump to content

Ремонт на задни спирачни апарати за VW Group, Опел, Хонда и др. (3 годишна гаранция за ремонт на апарати)


Recommended Posts

Така...

Неудобно ми е да си призная, но 5 години не бях сменял спирачна течност... unsure.gif

Все се канех и отлагах, но най-сетне се наканих. А и предните маркучи станаха за смяна, та нямаше вече накъде.

Уговорих се с Пепи и сутринта на 04.05.2012 (петък) кацнах пред гараж No.1 rolleyes.gif

След около 2-3 часа имах чисто нови спирачки.

Човекът е много точен и внимателен, и пипа бързо.

Освен това, въртя, сука, ама почти ме вкара в определения предварително бюджет, при все че се наложи да се сложи непредвиден чаркалък за немалко пари flehan.gif

И преди имах добри спирачки (на 6), но сега си имам адски спирачки (на 666) cool.gif

Благодарности големи respekt.gif

Благодаря и на колегата КОКО 100 с4 за маркучите respekt.gif

PS: Все още не смея да им скоча на новите спирачки с все сила, ама и този момент наближава hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 531
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Аз искам да благодаря за доверието, не само на колегата а и на всички други , които минават доста километри за да си направят спирачките и не само тях. Насреща съм за всеки един проблем, възникнал след намесата ми, слава богу не са много .Много се радвам че все повече колеги се спират на АТЕ, лично аз ги предпочитам .Пожелавам на колегата много безаварийни с лачената А4 и предния си комплект дискове и накладки АТЕ.

Напоследък често ми се случва да търсим в последния момент накладки или дискове,за да предотвратим изненади относно цени и модели,позволявам си да постна малко инфо.

Предни накладки АТЕ за А4 и VW Passat без кабел датчик, ОЕМ : 8D0 698 151 A/ 8D0 698 151 C, ЗА ДИСК 288 И 312 мм на цена от 85 лв.комплекта

Предни накладки АТЕ за А4 и VW Passat с датчик.ОЕМ 4B0 698 151 K/ 4B0 698 151 J на цена от 95лв. комплекта

Предни вентилирани спирачни дискове АТЕ, за А4,А6 с ОЕМ 4A0 615 301 C/ 8E0 615 301 Q, монтират се на почети всички модификации двигатели на цена от 90лв за брой.

Спортния вариант на този модел дискове АТЕ е на цена от 105 лв бр

Задни накладки за АТЕ за А4 и VW Passat, ОЕМ 8E0 698 451. на цена 70лв.комплект.

Задни дискове АТЕ 245мм за А4 А6 VW PASSAT OEM : 8D0 615 601 на цена 55 лв на диск.

На тези цени мога да доставям тези части,удоволствието от разопаковането оставям на вас.

За спирачна течност предлагам също оригинална на АУДИ, на цена 15 ЛВ литъра.

За другите модели Ауди и елементи по сп система по нататък

Може и на други марки но на ЛС.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Имам теч от заден десен спирачен апарат на Ауди А3. Вкарах го в един сервиз, за да ми кажат какъв е проблемът и те ми казах, че трябва да сменят сп.апарат с нов. Предполагам си имал доста подобни случаи,а според мен те всеки проблем решават с НОВА част, та... искам да те попитам такъв теч има вариант да се отстрани и без подмяна на целият спирачен апарат?

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се че се ремонтира,надявам се само да не е унищожен ,че практиката и такива случаи познава,звънни около 17 часа да се разберем да го направя,:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Задни апарати дискове и накладки на Голф4 правиш ли? Че днес сменях гуми на една клиентка и задните са брак отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок нали може да и дам телефона ти по-натам да ти звънне да се разберете. телефона от подписа ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие ви съобщавам че скоро се надявам да има АДАПТЕРИ за предни или задни спирачни апарати.Тоест без никакво усилие преминавате на един или два размера по голям диск,увеличавате спирачната повърхност и спирате по добре.АДАПТЕРИТЕ няма да са ограничени само за ваг групата.

Проекта изисква технологично време,но се надяваме,:rolleyes: ако го осъществим ,всякакви ъпгрейди по сп. система да станат възможни .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя ред дойде! Мога да кажа, единствено позитивни неща за Пепи respekt.gif , работата му и резултата от нея flehan.gif !!!

Не, че има нужда и, че ви кавам нещо ново- но при проблеми със спирачките в тоя форум има само един човек към когото да се обърнем!

Редактирано от super_ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Още един много доволен от работата на Пепи. Благодаря ти че превърна мъртвите ми задни спирачки в такива по-добри от излезлите от завода. Голям си, дано има повече хора като теб!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Събота 16 юни ,безплатна диагностика на спирачки и двигатели или други елементи от електрониката с ваг ком.Който не знае адреса Манастирски ливади бл 12. телефона е по надолу в червено.

.

Днес разбрах че диагностика с ваг струва 30 лв:steinigung:,смятам сериозно да бойкотирам тази цена:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова е Пепи.

Според зависи, ама под 20 кинта не падат...

Кожодери...

Аз затова си купих кабел...за 40 кинта...по съвет точно на един такъв hilezh.gif

А спирачките ми спират мноо 'убаво да знаеш... respekt.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Днес разбрах че диагностика с ваг струва 30 лв,смятам сериозно да бойкотирам тази цена "

ще ме извиняваш,ама колко искаш да струва диагностика.Това,че кабела струва 40 лв. (409.1),не означава,че трябва да е безплатна диагностика.Това е професия и всеки си цени труда,и да знаеш че диагностиката не е само да изкараш кода на грешката,диагностиката изисква много повече познания по системите и опит.който иска да си купи кабел за 40 лв и да си прави колата,благодарение на такива после ще сме "кожодери" и ще правим ремонти,започващи от 100+ ,като започнем с поправката на чужди грешки.И БайГанио българина е свикнал да си прави сам или да е сляпа овца и после "защо точно на мен ми се случи",ами ще се случи много ясно.В цивилизованите общества хората си викат майстори за да им сменят крушката,най-простичко казано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

--

Колега Добрев, все пак не е прилично да плюеш в тази тема, както не беше прилично преди няколко дни да ме обвинят в объркан тампон на заден мост, а се оказа, че тампонът е с нова конструкция и вид и няма грешка. И виновникът беше "майсторът некадърник", но си го изкараха на мен и не им беше неудобно да ми звънят в събота следобед. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, според теб "майсторите" са с някакви свръх способности и умения, които не могат да бъдат придобити от други хора ли?

Особено пък диагностиката с ВАГ-ком мисля, че не е нещо сложно и не изисква кой знае какви способности и усилия, та да струва 30лв при положение, че се прави за не повече от 15мин!

Евала на Пепи, че явно гледа много по-реално на нещата! :zustimm:

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Днес разбрах че диагностика с ваг струва 30 лв,смятам сериозно да бойкотирам тази цена "

ще ме извиняваш,ама колко искаш да струва диагностика.Това,че кабела струва 40 лв. (409.1),не означава,че трябва да е безплатна диагностика.Това е професия и всеки си цени труда,и да знаеш че диагностиката не е само да изкараш кода на грешката,диагностиката изисква много повече познания по системите и опит.който иска да си купи кабел за 40 лв и да си прави колата,благодарение на такива после ще сме "кожодери" и ще правим ремонти,започващи от 100+ ,като започнем с поправката на чужди грешки.И БайГанио българина е свикнал да си прави сам или да е сляпа овца и после "защо точно на мен ми се случи",ами ще се случи много ясно.В цивилизованите общества хората си викат майстори за да им сменят крушката,най-простичко казано...

Да, разбира се, че майсторлъка не се състои в това да прочетеш кодовете, а в това да ги разтълкуваш.

Само дето има толкова много "майстори" дето са си купили кабел и си мислят, че това им е достатъчно...

А знаеш ли, че като ми прочетат грешките от конкретен модул ми взимат 25 лв., а когато поисках да ми направят пълно сканиране за ВСИЧКИ грешки ми поискаха 50 лв stupid.gif

Сигурно защото 10-те минути, през които машината сканира изразходва ток колкото акумулираща печка за 1 седмица....

И всичко това е БЕЗ тълкуване на грешките !!!

Така че, ти може да не си "кожодер" и да си заслужаваш парите, ама такива "кожодери" има много, за съжаление на всички нас.

Конкретно, на този човек аз съм му благодарен, защото той наистина не е "кожодер" - сервиза си има тарифа и той трябва да я спазва, върши си работата както трябва и ме е спасявал със съвет няколко пъти по телефона дори.

Двойно съм му благодарен, че ме посъветва да си взема кабел. Сега периодично си пускам едно сканиране, и ако нещо цъфне си чета сайта на ROSS-Tech.

Ако мога да се оправя сам - ок, ако не мога - отивам при същия този, който се показа като човек.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностиката може и 100лв да струва ако ти я прави майстор ама аз на грешкотриячите и 2 лв не давам! В сервизите се иска 20-30 лв за едно ПРОЧИТАНЕ на грешки! Да погледнат и разчетат живи данни е тера инкогнита за 99% от "диагностиците".

Пожелавам успех на Пепи защото е готин човек и като се захване с нещо го бори до край :bia:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Днес разбрах че диагностика с ваг струва 30 лв,смятам сериозно да бойкотирам тази цена "

ще ме извиняваш,ама колко искаш да струва диагностика.Това,че кабела струва 40 лв. (409.1),не означава,че трябва да е безплатна диагностика.Това е професия и всеки си цени труда,и да знаеш че диагностиката не е само да изкараш кода на грешката,диагностиката изисква много повече познания по системите и опит.който иска да си купи кабел за 40 лв и да си прави колата,благодарение на такива после ще сме "кожодери" и ще правим ремонти,започващи от 100+ ,като започнем с поправката на чужди грешки.И БайГанио българина е свикнал да си прави сам или да е сляпа овца и после "защо точно на мен ми се случи",ами ще се случи много ясно.В цивилизованите общества хората си викат майстори за да им сменят крушката,най-простичко казано...

В изключително голяма заблуда си за уменията на Пепи.

Аз бих си платил и 50, но много малко хора са ми диагностицирали правилно проблеми по колите, повечето са грешкотриячи- пример неравномерен празен ход на аудито. Доста хора ми казваха всевъзможни причини но само едни пичове следиха живи данни в движение и откриха от къде идва проблема- протрито вакум маркуче със здрава платнена оплетка отгоре. Друг пример: едни прехвалени специалисти в областа на климатиците, които ми обслужиха климатика като просто го допълниха, замериха в студено помещение и ми взеха парите, наложи се като им върнах колата на другия ден да им казвам какво да четат, какво да чистят, накрая си взех колата бесен, пожелах им хубав ден, смених си проблемните датчици и си подкарах климатика сам- на такива майстори и 5 ст за 'диагностика' са им много. За Пепи и 50 са малко :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота 16 юни ,безплатна диагностика на спирачки и двигатели или други елементи от електрониката с ваг ком.Който не знае адреса Манастирски ливади бл 12. телефона е по надолу в червено.

.

Днес разбрах че диагностика с ваг струва 30 лв:steinigung:,смятам сериозно да бойкотирам тази цена:rolleyes:

Имам оплаквания от ръчната си :hilezh: След поправката ти на творчеството по нея вече държи перфектно, но луфта от 1 см в началото все още го има, другата седмица след работа ще се разберем да намина да я натегнеш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи няма грешка просто нещата са му ясни.Съжалявам че колата ми няма електроника за да ми помага и за нея ако има проблем.Благодарение на него почти 30годишна стотица спира като нова а ръчната като я дръпна имам чувството че ще се откъсне задния мост:rolleyes:.Пепи жив и здрав бъди:respekt::respekt::respekt:.В събота живот и здраве ще се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...