Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

И аз съм със същия и не мога да се оправия .Няма ли шанс да ни покажеш някакси .Много благодарско.

гледай жилтия цвят

ако имаш и ти проблем трябва да се доработва при мен или в сервиз като им кавеш че искаш aux вход

up

колега пробвай и ти

съжалявам за закъснението

гледай жилтия цвят

ако имаш и ти проблем трябва да се доработва при мен или в сервиз като им кавеш че искаш aux вход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нямам хендсфри вчера си купих букса и кабел от един магазин за електронни елементи.До колкото разбрах трябва да се запоят три кабела за ляв и десен канал и маса,но моята букса има само два извода пък предполагам без тази маса няма да напрадя нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нямам хендсфри вчера си купих букса и кабел от един магазин за електронни елементи.До колкото разбрах трябва да се запоят три кабела за ляв и десен канал и маса,но моята букса има само два извода пък предполагам без тази маса няма да напрадя нищо.

ахам

3 трябва да са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших операцията сутринта не съм бил догледал буксата.

Цена на целия проект 75 стотинки

Време 1 час като всички кабели са скрити нищо не се вижда

Удовлетворение безценно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от 2008г. съм с подобна технология на тук описаната и съм мн доволен от практичността и качеството. Понеже видях темата ти и интереса към нея, искам да обсъдим една моя идея. Понеже ми е малко досадно всеки път като се качвам в колата да търся кабела и да свързвам тела с аудиото ми хрумна, че мога да премахна кабела и връзката с тела да става чрез блутут. За целта съм решил да си купя една блутут хендсфи слушалка, която автоматично да сдвоява устройствата/да върши мръсната работа/, когато са в обсег. Слушалката ще я монтирам на капака покриващ волана и ще е удобно да се приемат разговори. Всичко става чисто, подредено, без досадни кабели. Притесняваме само факта, че връзката няма да е стерео, освен това досега не съм ползвал такова хендсфри и нз дали има възможност за слушане на музика през него. Моля, да изкажете мнение и да споделите дали е възможно слушане на музика през безжично хендсфри.

идеята е добра и пробвана.

добра от страна до връзване на кабели

но звука е под всякаква критика става само за водене на разговори

преноса на данни през блутут е с по ниска скорст оттам идва целия проблем

следователно:

НЕ СИ КУПУВАЙ БЛУТУТ ЗА ТАЗИ ЦЕЛ!!!а паите заделени за тази цел ги сръбни с прияте ли :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята е добра и пробвана.

добра от страна до връзване на кабели

но звука е под всякаква критика става само за водене на разговори

преноса на данни през блутут е с по ниска скорст оттам идва целия проблем

следователно:

НЕ СИ КУПУВАЙ БЛУТУТ ЗА ТАЗИ ЦЕЛ!!!а паите заделени за тази цел ги сръбни с прияте ли ;)

Има стерео блутут слушалки за 150+ лв. с перфектно качество на звука. Използват bluetooth 2.1 + EDR.

http://www.nokia.bg/find-products/accessor...-headset-bh-905

http://www.pazaruvaj.com/slushalki-c3109/bezzhichno/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как е решен този проблем при CD-тата, поддържащи блутут аудио? При тях звука е повече от добър.

купи си и пробвай

аз ти обясних за какво става въпрос

не съм казал че не става

начина на връзване е подобен

така че действайте :flehan::flehan:

Има стерео блутут слушалки за 150+ лв. с перфектно качество на звука. Използват bluetooth 2.1 + EDR.

http://www.nokia.bg/find-products/accessor...-headset-bh-905

http://www.pazaruvaj.com/slushalki-c3109/bezzhichno/

нали се сещаш че като дам тези пари ще си взема xcarlink и ще му пъхна ''юесбито''...........

говорим инвестиция за 5 до 6 лева браточка :respekt::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, maximoff с таз Бета дали ще се справим само със снимките.....

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги!

От доста време се каня да попитам за моят екземпляр дали ще може да стане номера с кабелчетата , и ето че колегата Motty имал същото... :hilezh:

на моето отстрани има лепенка с надписи :

ALPINE ; Beta CC ; 4D0 035 152

Колега Motty при теб такива ли са надписите, понеже моето все още не съм го отворил да му снимам вътрешностите.. :bia:

а и имам един лек проблем - немога да го включа, като го свържа просто неще да светне, иначе ми го подариха като работещо - с книжка с код и т.н....

Благодаря предварително за отзива !!!

:)

:) maximoff :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупаво предположение е но дали бушона е здрав, идва ли "точец" по жиците, те на правилното място ли са си и такива въпроси..... знанията ми горе долу са до тук, относно несветването на касетофона на колегата....

Ето това са всички надписи по касетофона.Очакваме колегата да произнесе присъдата!

B) maximoff :)

:lol: maximoff B)

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

незнам дали е бушон или жички (по принцип свири друго радио от тях), но ако комплексното решение на колегата maximoff може да се приложи на моето касетофонче ще се заема сериозно по въпроса...

иначе ето и снимки от неотдавна на моето... буксите му отзад са същите...

но още не съм го отворил отвътре, може би през уйкенда ще намеря време... :steinigung:

иначе каква разлика от Portugal до Japan ....

post-5101-1275073037.jpgpost-5101-1275073051.jpg

post-5101-1275073062.jpg

Редактирано от Diablo_VT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вече съм тук....... но......

новините не са добри,колеги!!!

този модел не става като другите

ефекта е следния;

работи в режим на касета и всичко си е ок ,но като си пуснеш радиото и звуците се смесват ,мп3 и радио.

Ако това не ви дразни може да ми изпратите единият да го направя и после да копирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работи в режим на касета и всичко си е ок ,но като си пуснеш радиото и звуците се смесват ,мп3 и радио.

Да разбирам колега, че ако слушам радио и мп3/външният източник/ е изключен, няма да имам проблем.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: ако и аз така го разбирам - няма проблем...

но първо трябва да установя със сигурност дали ми работи машинарията...

проврах бушона - здрав е,

по принцип през кабелите си захранвам друго касетофонче , т.е. има ток..

имам книжка с кода, но незнам как се въвежда кода след като неще да светне - да не би да съм го блокирал нещо....?

:gmorning:

иначе ако тръгне бих го пратил колегата maximoff да го пробва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам колега, че ако слушам радио и мп3/външният източник/ е изключен, няма да имам проблем.......

точно така

трябва да бъде изключен външния източник в режим на радио

иначе е мазало

:) ако и аз така го разбирам - няма проблем...

но първо трябва да установя със сигурност дали ми работи машинарията...

проврах бушона - здрав е,

по принцип през кабелите си захранвам друго касетофонче , т.е. има ток..

имам книжка с кода, но незнам как се въвежда кода след като неще да светне - да не би да съм го блокирал нещо....?

:)

иначе ако тръгне бих го пратил колегата maximoff да го пробва <_<

щом не светва си за доктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги за помощта на ето това устройство успях да си подкарам телефон, mp3-ка на Grundig CHORUS, като на дисплея ми изписва все едно съм със CD-CHANGER.

http://img441.imageshack.us/img441/1208/25052010066.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/3383/25052010067.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да погледне тази снимка и да ми кажете на Audi Concert, дали ще стане.

Кабела се води за сд-та на сони, но силно се надявам да може да стане на моя.

http://www.tuning.bg/forum/download/file.p...5&mode=view

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже, получих вече първото съобщение с молба за схемата, мисля че ще е най-удачно да я добавя като отговор в тази тема.

Лично аз не съм автор на схемата и материалите, но имам вързка с човека, който ме помоли това да не се комерсиализира, а да разреши проблемите на всички фенове. Помоли ме да дам с големи букви следното:

ВСИЧКИ АВТОРСКИ ПРАВА СА ЗАПАЗЕНИ!!!

Или с прости думи, само за лично ползване. Ако искате той ги продава за около 35 лева, само че едва през септември ще мога да Ви ги донеса.

Извинявам се ако малко не свързано и не правилно се изразявам, но започнах да забравям Българският език :/

Аз сам си го направих и работи. Със GRUNDIG CHORUS съм.

Всички файлове, които ще Ви трябват са на подадения линк за свалене(свалете Kabel.rar):

http://www.speedyshare.com/files/22900533/Kabel.rar

Елементите, които Ви трябват(всичко е описано на схемата, която съм додал):

- няколко кондензатора

- няколко резистора

- кабели

- платка

- Стабилизатор 7805 TO-220

- 1 диод

- микропроцесор pic12f629

На микропроцесора, трябва да инсталирате файла: "kod za pic12f629.hex", разбира се това става за помощта на определен ХАРДУЕР, за съжаление не всеки може да си го инсталира вкъщи, но според мен там, където го продават би трябвало да предлагат такава услуга, като инсталиране на софтуер, за символично заплащане. Най- важното при него е последните 4 знака да са следните: "343с".

Трябва да се вземе под внимание, осцилатора на процесора, трябва да е нагласен на IntOSC CLKOUT.

Благодарение, на този микропроцесор, нашата платка ще бъде виждана от радиото ни като CD-CHANGER.

Файлът "emulator aux.brd", го отварям за помощта на програмата EAGLE. Там е много приятно показано разположението на елементите.

GLR- на платката, е масата на левия и десния сигнал.

"-" минусът от платката, трябва да се върже към корпуса на касетофона.

На снимката, която е във файла е показана синята букса mini ISO. Аз лично нямах нужда от нея, тъй като касетофона ми имаше една голяма букса. Само ми трябваха накрайниците, за кабелите към буксата.

Ако в крайна сметка не Ви тръгне то трябва да препрограмирате радиото:

Radio - generacja I

За касетофони за коли до 2001 година

Във VAG-COM избирате 56 (Radio/Navigation)

RECODE -> FUNKCION 07

00?xx: брой на активните колоните

0 - няма пасивни колони (Bose-Soundsystem)

1 - 1 пасивна колона отпред в ляво (Bose с телефон)

2 - 2 пасивни колони отпред и 2 активни отзад

5 - 2 пасивни колони отпред, и липса на активни отзад

00x?x: Озвучителна система

0 - стандартна (без Bose-Soundsystem)

1 - Bose-Soundsystem

00xx?: Настройки на радиото

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - CD CHANGER

+4 - втори екран (Radio/Navigation)

Препрограмиране (модели след 2002 година)

Във VAG-COM избирате 56 (Radio/Navigation)

RECODE -> FUNKCION 07

0?xxx: Настройки на касетофона 4

0 - A8/A2

1 - A4 (B6)

2 - A6

3 - A4 (B6) Cabrio

4 - TT

5 - A3

0x?xx: Настройки на касетофона 3

+1 - Fader изключен

+2 - Bose надпис

+4 - изключване на усилвателя по време на телефонен разговор

0xx?x: Настройки на касетофона 2

+1 - Навигация

+2 - телфон

+4 - SBS - Sprachbedienung (гласови команди)

0xxx?: Konfiguracja radia 1

+1 - Diversitybox

+2 - CD CHANGER

+4 - мултифункционален волан

Препрограмиране (ab Modelljahr 2002)

Във VAG-COM избирате 56 (Radio/Navigation)

RECODE -> FUNKCION 07

-> канал 55 (външен тунер - Digital Radio)

00000 - липса на външен тунер

00001 - SDARS-Tuner (USA)

00002 - DAB-Tuner

-> канал 66 (функция GALA)

Die geschwindigkeitsabhдngige Lautstдrkeregelung (GALA) kann ьber diesen Kanal angepasst werden.

00000 - GALA активна

00001 - GALA не активна (или инсталиран(монтиран) Bose Audio Pilot)

-> канал 77 (Aktivierung Geschwindigkeitsanzeige)

Fьr Fahrschulfahrzeuge kann ьber diesen Kanal die Geschwindigkeitsanzeige im Radiodisplay aktiviert werden.

00000 - Geschwindigkeitsanzeige deaktiviert

00001 - Geschwindigkeitsanzeige aktiviert

-> канал 88 (активиране на обхвата на дългите радио вълни)

00000 - активиран обхват на дългите радио вълни

00001 - не активиран обхват на дългите радио вълни

-> канал 99 (активиране на функцията транспорт?)

Ако тази функция е активирана, радиото не може да бъде включено ръчно

00000 - не активирана функция

00001 - активирана функция

Лично аз си го препрограмирах за модели до 2001 година(колата е 2001) и всичко работи

Надявам се да съм помогнал на някой. Ако имате въпроси ще гледам да помогна с каквото мога !

Редактирано от kosmonaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега kosmonaft може ли да кажеш какъв сигнал се подава на тази платка? Пак със стерео жак ли се пуска сигнала или има слот за карта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стерео жак! Аз лично, не съм си го направил като на снимката във файла, който съм качил. А съм го направил като на снимките в предишния ми пост. Или по точно с кабел съм си изкарал женски стерео жак между тапицерията, а седалката на пасажера, защото там не пречи на никой, и не трябва да се дупчи нищо :flipoff: Имам си кабел от двете страни със стерео жак и си го вадя от жабката, когато ми трябва :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях на едната снимка кабела за жака. А от другата страна (тази дето ще се вкл. към радиото) каква на цвят е буксата? Знам, че има синя, зелена или жълта. И последен въпрос. От къде можем да си полъчаме устройството сглобено и готово за употреба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата е синя, със 8-пина. До колкото знам я наричат още: miniISO. Аз лично нямах нужда от нея, защото имах 1 голяма букса на касетофона и ми трябваха само накрайниците за кабелите. Ако искате мога да Ви ги покажа, защото комплекта се състои от 10, а аз използвах само 8 и имам още 2, които мога да снимам и да Ви ги покажа. Мога да Ви дам и-майла на човека(на английски трябва да пишете) или през мен. За съжаление обаче едва през средата на септември ще се прибирам в България :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Четох, но не видях, затова ще питам.

Е ли е възможно да се изкара подобно нещо, само че на USB в жабката? Т.е да ползвам флашка вместо телефона като MP3 носител, един вид външен USB вход?

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...