Jump to content

Въпроси за А6 (4F)


verter

Recommended Posts

Едва ли те е гонил :)

Мен една ес8 ме отвя след 250, ама аз си карах с кю-то с 200 и пича ми светна, но имах да доизпреварвам. Дадах му цялата газ на камиона и се прибрах с 250 в средна лента. Маняка избръмча яко и отпраши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Address 01: Engine        Labels: 059-907-401-ASB.clb

  

1 Fault Found:

17861 - Exhaust Gas Temp Sensor 1 (G235)

            P1453 - 000 - Open or Short to Plus - MIL ON

             Freeze Frame:

                    RPM: 756 /min

                    Torque: 46.8 Nm

                    Speed: 0.0 km/h

                    Duty Cycle: 1.0 %

                    Voltage: 13.76 V

                    Bin. Bits: 00101100

                    Torque: 210.6 Nm

                    Temperature: 63.9°C

Readiness: 1 1 0 1 1

 

Някой може ли да ми каже тая ли е пречината която ми светват лампите и как се оправя ?

И също се и тази грешка

01797 - Power Steering Hydraulic Pressure Valve (N119/N315)

            009 - Open or Short to Ground

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 01101001

                    Fault Priority: 2

                    Fault Frequency: 4

                    Reset counter: 124

                    Mileage: 215816 km

                    Time Indication: 0

                    Date: 2014.09.25

                    Time: 12:56:00

             Freeze Frame:

                    Voltage: 12.300 V

                    Temperature: 30.0°C

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично леко тракащи обтегачи на веригите при първо палене (в продължение на 2-3 сек.) дали ще издържат още 9500 км до следващата смяна на масло, или съм голям оптимист?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че ще изкарат без проблеми. Мой приятел имаше ASB 233 к.с. и изкрана над 40 К с тракащи така за по 2-4 секунди.

 

Смени всичко по мотора за 5 бона и му я взеха после апашите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам проблем с шофьорската врата,не се отключва  с дистанционното.Първо отключвам с дистанционното и после си отключвам с ключа,след като е отключена няма проблем да се отваря после??? Къде е проблема? И ако може да ме насочите към майстор да я погледне.Мерси предварително!!

Редактирано от plamen sf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично леко тракащи обтегачи на веригите при първо палене (в продължение на 2-3 сек.) дали ще издържат още 9500 км до следващата смяна на масло, или съм голям оптимист?

 

Проблема е че теоретично може и да издържи, може и да не издържи. За съжаление никой не може (или не иска) да се ангажира с конкретно становище по въпроса, защото ако някой ти каже (важи основно за масторите, защото форумците не носят отговорност) че ще ти издържи веригата и после вземе че прескочи, ще вземе да му търсиш отговорност.

 

До скоро не бях виждал на някой да му е прескочила веригата и само слушах различни теории и прогнози за тъмно бъдеще и т.н. Само че на един колега от мерцедес форума наскоро му прескочи веригата на clk-то. Видимо му заминаха двете зъбни колела, веригата, обтегача и прилежащите дребни части. Понеже не му се даваха пари, смени си само веригата, обтегача и дреболиите, без зъбните колела (не бяха потрошени, но ущърбени) и не е отварял мотора да види какво става вътре. Сега си представи щетите при 4-ри вериги и т.н. На него също му тракаше 2-3 секунди.

 

Съветвам те да се увериш че нивото на маслото ти е ОК, тъй като при мен за 200 грама под максимума дрънкаше на умряло далеч повече от 2-3 секунди. Отделно няма да е лошо да удариш една добавка за обтегачи (не знам как се води точно, защото на мен ми я сложи майстора и не съм я гледал), но при мен тракането намаля доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с чипа в бравата, сменяш я. Играх го същото. Или втора ръка същия модел като твойта или нова. Както си прецениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес ми светна jXqHa9.jpg и от както светна check и тая жичка се чува някакъв странен звук от зад.От какво може да е ?

 

 

Address 01: Engine        Labels: 059-907-401-ASB.clb

  

1 Fault Found:

17861 - Exhaust Gas Temp Sensor 1 (G235)

            P1453 - 000 - Open or Short to Plus - MIL ON

             Freeze Frame:

                    RPM: 756 /min

                    Torque: 46.8 Nm

                    Speed: 0.0 km/h

                    Duty Cycle: 1.0 %

                    Voltage: 13.76 V

                    Bin. Bits: 00101100

                    Torque: 210.6 Nm

                    Temperature: 63.9°C

Readiness: 1 1 0 1 1

 

Някой може ли да ми каже тая ли е пречината която ми светват лампите и как се оправя ?

И също се и тази грешка

01797 - Power Steering Hydraulic Pressure Valve (N119/N315)

            009 - Open or Short to Ground

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 01101001

                    Fault Priority: 2

                    Fault Frequency: 4

                    Reset counter: 124

                    Mileage: 215816 km

                    Time Indication: 0

                    Date: 2014.09.25

                    Time: 12:56:00

             Freeze Frame:

                    Voltage: 12.300 V

                    Temperature: 30.0°C

Някой да помогне ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата грешка е за късо в температурният датчик на турбото, а втората е нещо за волана - не съм ти ги търсил специално коя какво е. Да заради първата е възможно да ти светне чека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами засега са ми дали цена (моя си дилър) от 65лв/л на ZF (130 и нещо било оригиналното), но понеделник майстора ще види да намери по-тънка цена или евентуално на febi, защото доколкото разбрах е препакетирано zf. Гарнитурата беше 45лв, а филтъра от 50 до 100 в зависимост от производителя. За работа още не знам.

Казаха ми също че кутията събира 9 литра, но щели да ми трябват само 7. Ама ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

А защо ще го сменяш ? Имаш ли някакви проблеми ? Колко пъти е сменяно до сега ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно е сменяно от предишния собственик и следващата смяна е за след 5000км. Понеже заминавам в командировка, подготвям колата да я оставя на брат ми, че само да я кара и да не я мисли.

Като оплаквания, сериозни нямам. Имам леко приритване при отпускане на газта при рязко ускорение или при подаване на газ веднага след отпускане (основно при движение в задръстване). Отделно предавките се сменяха малко бавно при високи обороти.

Нещата обаче се подобриха осезаемо след като ъпдейтнах кутията при колегата kpematop. Направихме го понеделника, но исках да покарам малко преди да споделя впечатления. Сега кутията сменя доста по-бързо и мазно без загуба на тяга. Ритането намаля съществено, но не изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитах, защото смяната на маслото не решава проблемите.Много, обаче си мислят обратното.

Редактирано от dimlan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Аз съм сменял масло, но имам подобни 'ритания'. Смяната замаза половението за много кратко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще видим след ъпдейт и масло как ще се държи. Ще мога да я покарам 1 седмица и след това чак след 3 месеца, така че ще хвана ако има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми също че кутията събира 9 литра, но щели да ми трябват само 7. Ама ще видим.

 

Ако маслото го източват, а не го изсмукват с вакуум, ще ти трябват не повече от 6 литра. Аз като сменях източих 4,5, а успях да налея само 5 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На коли на над 200к км е нормално да приритва нещо, да придръпва или да потропва... :) 5-5.5литра макс да се вкарат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...