Jump to content

FM radio transmitter with USB


PESHO OT MARS

Recommended Posts

Ако някой е ползвал от тези щуротии дето се включват в запалката и служат да плейват MP3-ки на честотите на радиото да сподели малко опит. Интересуваме от ефтините боклучета кое си струва стотинките. Касетофончето в колата на жената е прилично пък и не е интересно за дрогите и затова не искам да го сменям. Така че ми трябва нещо подобно.

и дайте идея от най-ефтинките колони (двулентови) за отзад има ли нещо което не дрънчи ужасяващо.

Благодаря предварително.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм с такова даже си вградих още една запалка :flipoff: заради него. Какво да ти кажа колата си е оригиналния касетофон Ауди Гама и колонки и пищялки във задните врати пак фабрични и си става, аз не усилвам музиката много обичам на дълъг път да дрънка нещо там. За 25 лв го купих и за 19 лв една флашка 2ГБ (предостатъчна е), Мездра - Каварна 8 часа път с почивките и нито едно парче не се повтаря. Има и малко по-модерни които изкарват на дисплея на касетофона трака т.е. изпълнител - песен - албум - жанр и т.н. само че мп3-ката трябва да има написан таг. Тези са и малко по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

покажи модела това е питанката ако сте доволен от определен модел не че са толкова много и различни но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. METRO

016166852.jpg

2. Подобна марка, + USB вход и същата цена на такъв трансмитер има във всяко ОМV-и. Изпробвано и върши работа перфектно. Издръжливост - неизвестна... :flipoff:

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3-4 години си бях взел такъв трансмитер за 10$, оказа се пълна брада. При едни 70% от времето има смущения, без нзачение на коя честота работи, кофти качество на звука.. и само нерви. Позвах го 2-3 дни и се отказах.

Скоро мой познат си взе някаъв радио трансмитер, пробвах го преди месец - работи с перфектно.

Ето така изглеждаше този от койо не бях доволен:

А нещо подобо на това изглеждаше този, който работи добре:

Редактирано от Jivko_s4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имала съм подобен трансмитер на този от рекламата на МЕТРО - за 35 лв от магазин за компютри. Изкара една седмица, а на моя приятелка е пак оттам и е ОК вече доста време. После взех за нея още един, съвсем идентичен, от Илиянци - работи не по-различно от скъпия, а беше десетина лева. Така че... всичко е относително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този от рекламата на Метро вече 2 години и имам само една забележка. че на паузите между песните чувам едно свистене с оборотите на двигателя, но само като го ползвам в буса.Знам как да го реша проблема ма ме мързи. Аз съм си монтирал една SD карта от 2 GB пълна с музика и като ми омръзне забождам флашката 4GB и си слушам.Джаджата съм я купил от метро със 2 години гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е като този от "Метро" и вече 1 година работи, ако си вземеш такъв вади го от запалката когато палиш колата, че се скапват флашките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчих се с един такъв /23 лева/FM стерео трансмитер 4 месеца.Насилвах се да го харесвам.Звукът беше калпав,а най-дразнещото е шумът който се чува между песните.Опитвах се да се убедя,че е по-добре така и че няма да ми откраднат един скъп плеър,примерно,или че със спестените от CD Car Audio Player-a,ще купя нещо друго,нещо хубаво за дома и за семейството.

Сега съм с Alpine ida-x300 и в деня когато го монтирах,седях 3 часа в колата да му се радвам!Такава радост нито един,пък бил той и най- скъпият трансмитер, не може да достави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиния трансмитер може да свърши и доста полезна работа, като се вгради на мястото на касетния механизъм. Сигнала от трансмитера се взима преди да се модулира по чисока честота и се запоява след предусилвателя на касетата. Така си имаме четец на флашки и още една друга екстра- управление от дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиния трансмитер може да свърши и доста полезна работа, като се вгради на мястото на касетния механизъм. Сигнала от трансмитера се взима преди да се модулира по чисока честота и се запоява след предусилвателя на касетата. Така си имаме четец на флашки и още една друга екстра- управление от дистанционното.

Това е хубава идея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм няколко вида трансмитери и нито един не става според мен, шум има и по време на песните, а при паузите е непоносим.Вече има само USB усилватели по 120лв,не мисля че това е кой знае каква цена за качеството което предлага....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кола която прилича на войнишко канче и основната и цел е да вози от т.А до т.Б 120 лева са си много пари повярвай ми.

Опитах се да напиша нещо вчера ама точно в този момент антивирусната реши да ми ресетне машината.

Ако говорим директно за подаване на сигнал към касетофона бихме могли и да използваме едни шуротии дето приличат на касета и имат кабел който си се включва в обикновен MP3 плеър, колко добре работят незнам обаче и мисля че ще стъпят малко по-скъпо от радиотрансмитера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите 2 стотинки:

Качеството на звука на всички ФМ-трансмитери, които съм пробвал (около 5-6 бр. в различни ценови диапазони), е трагично. Не съм специалист, но самата технология на Frequency Modulated Emitting позволява предаване на звук в границите 60Hz - 14KHz. Ако беше вярно, пак горе-долу става. По-неприятно е, че има много паразитни шумове, особено в града.

Адапторната касета е също лошо решение откъм качество на звука - тесни честотни граници, шумове от вибрирането на касетата в касетофона, специфично 'гъгнене' на високите честоти.

За мен най-доброто нискобюджетно решение си остава това, което колегата Maximoff прави - запояване на кабел с 3.5мм жак към предусилвателя (евентуално през някакъв ограничителен резистор). Решението на bojo06 също е добро, но иска човек да си поиграе.

Друг вариант (който използвам в момента) е да намериш за около 50-60 лв стар качествен касетофон с фабрично изкаран AUX-вход. Личното ми мнение е, че новите евтини плеъри (NEO, Elite и пр.) не могат да стъпят на пръста на стар качествен касетофон (Alpine, Pioneer) като качество на звука (за сила не говорим, при новите MOSFET-a дава пауър).

Дано съм бил полезен. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезен си още как. Аз нямам проблеми със запояването последните 10 годинки с това си изкарвам хляба. Просто ме мързи яко да го отварям и да търся място да вкарам сигнала в предусилвателя. Ще помисля още малко и ще реша накрая а иначе касетофончето е Kenwood монго приятно седи в колата единствено трябва нещо да направя с антената че не лови като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант ,понеже не ползвам касетки вече да се подаде стерео сигнала от трансмитера на право на кабелчетата на главата на касетофона - направо да я демонтирам главата и да ползвам нейните изводи, те не отиват ли към предусилвателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може но не на главата, доколкото имам идея от този тип електроника там нивото на сигнала идващ от главата е много ниско и се усилва доста, ако забодеш директно изхода от MP3 плеара ще претовариш входа на конкретния предусилвател.

А за да стане трябва по схемата на касетофона да намериш входа на крайното стъпало и там да закачиш изхода на MP3-ката.

Поне така си мисля аз. Без схема става малко по трудно но става но и някой трябва да се познимава някой друг час.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е да се свърже към след предусилвателя. Аз съм го направил като съм извадил цялата механика, но всичко това е направено на Philips CAR400. Ето една примерна схема за свързване, като може да не се пробива капачето за касетата, а да се повдига при поставяне на флашката ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано и на мене не ми допадаха трансмитерите ама 2 дни ползвам едно айподче с ФМ трансмитер БЕЛКИН и съм много доволен , няма шумове няма нищи и като качество не отстъпва много много на чейнджъра ми.....

Само ме дразни че трябва да е включен в запалката че иначе батерията пада много бързо ама утре ще му изкарам едно захранване от жабката и готово :)

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един приятел пробвахме кое дава по-добър звук вградения трансмитер на нокията ми или неговия 20 левов трансмитер за запалка. Е Нокията даваше по-добър звук, но обхвата й беше по-малък. Тогава се отказах да купувам такава джаджа а и заводската гама хваща нокията без ядове. Като нагласям честотата гледам къде има най-голяма дупка между 2 станции и се намествам по средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. METRO

Е такова от метро и аз си взех, ама бръжди и получава смущения от време на време. Има 1Гб вградена памет ама записва много бавно на нея, т.е. усб-то му е 1 или 1.1.

Аз го взех че ми омръзна да пиша дискове и те вземат се надраскат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преди няколко дни в Кауфланд попаднах на ТОВА.

401-339.jpg401-339_1_.jpg

Срещу 13 :lol: лв с дистанционно. Взех едно да го пробвам.

Резултат:

Мъничкото дисплейче 10х25мм свети бяло на син фон. Модерна работа. Има и анимация.

Устройството има вход за УСБ (чете ми флашката 4Г) и SD/MMC. Има и аналогов вход за външен източник. Настройва му се честотата плавно през 0.01МХц стъпка. Дистанционното фаща от 20-30 санта.

Най-досадното е че не помни честотата след изключване. И до къде е стигнал.

След разглобяване се оказа че китаеца е спестил EEPROM паметта вътре и след забождането на един AT24C08 нещата заспаха. Вече помни като слон. Дори коя песен последно е пял.

Не смея да го препоръчам но имате отзиви. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди една година си купих като това от метро ,исках да го харесам ,но така и не можах. Даже го намразих след като няма и месец свирене изгоря , и даже ми издумка и флашката. Оказа се много чувствително към софийските дупки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, да съживим темата.

Кой е най-добрия модел FM Transmitter? Аз имам няколко и само от един съм бил доволен. Обаче го прецаках, защото включих да зареждам телефона си от USB-то му и стабилизатора разтопи корпуса.

Моделчето е това: http://www.topdigital.bg/index.php?cid=1&scid=&p=9∏=258

Обаче с растерен екран, бял, изписва заглавия и всичко, щото този на снимката е по-обикновен.

Чете файлове от папки, помни последната песен.

Не ми харесва, че не са му извадили LINE-IN жак. Иначе софтуерно го има, буксата я няма. Освен това при мен в колата трябваше да го завъртя на 90 градуса за да мога да му видя дисплея.

След това взех някакъв с обикновен дисплей. Тоя пък си не мога да го намеря в интернет. Избираше МП3-ки, не харесваше всички :)

След това купих ето такъв: mp3-wireless-in-car-fm-transmitter-with-remote1.jpg

Май не чете над 1 GB карта.

Накрая взех един, който има повечето неща от първия, обаче дисплея му свети синьо и слабо и не се вижда. Освен това пука в от време на време в колоните :)

Сега мисля да взема нещо по-сериозно. Насочил съм се към това: http://www.topdigital.bg/index.php?cid=1&scid=&p=9∏=264

Не знам как е звученето, предполагам, че ще е добър като първия който имах от същата марка. Ако имате някакви препоръки - ще се радвам да ги чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...