Jump to content

Къде продават хубав антифриз?


longman

Recommended Posts

Колеги,кажете за доверени магазини или сервизи,където да не попадна на ментета.Гледах една книжка,охладителната система на моето АУДИ 100 събира 8 литра.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те устройват 40 лв и ходене до кв. "Военна рампа" ще те упътя да си купиш "Мотул"(това е с 15 % отстъпка от самия вносител). За съжаление май е станал скъпичък. ;) Последно го сменях преди 2 години, следващата смяна ще е догодина живот и здраве. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

На Оборище и Черковна има един магазин дето продават консумативи на ТЕКСАКО(и гуми Пирели). АНтифриз има само червен по 9.60лв., направиха ми 10% отстъпка за 3л. Оригинален го дават да е(надявам се)

Made in Austria!!!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lube сигурен ли си че си с червен ?

То е важно не само да не ги смесваш червения и синия щото стават на сополи ами и да слагаш правилния за твоята кола щото и гумените съединения и гарнитурите не издържат на неправилния антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не знам да има кола на VAG преди 96г за която да се препоръчва антифриз G-12 (т.е. червен). Нашите ценни екземпляри се карат с G-11 (сиреч син), задължително без съдържание на сулфати (надписът "подходящ за всички видове автомобили", който неграмотни търговси пишат по малките бели листчета залепени точно върху описанието на английски/немски не е достатъчен).

Както Ngoro споменава смесването на двата вида е трагично...

В Аутоплюс на Черни връх HEPU(.de) G-11 1.5л концентрат мисля, че беше около 11лв, разрежда се 1:1 за правилната температура. Liqui Moli (винаги се чудя как се пише) също става съм чувал, както и Motul вероятно. На Верила, ИНСА, Лукоил и други не бих се доверил.

В стария форум имаше около 2м ситен текст обсъждане по въпроса - би било чудесно, ако се възроди от някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lube сигурен ли си че си с червен ?

То е важно не само да не ги смесваш червения и синия щото стават на сополи ами и да слагаш правилния за твоята кола щото и гумените съединения и гарнитурите не издържат на неправилния антифриз.

Честно казано не знам, като го купих беше червен ама дали от ръжда или щото беше от скъпия..., не знам!!!

А иначе в момента имам само вода в системата, т.к. прочиствах с около 30л. вода!!!

За аудито от подписа, става ли въпросния антифриз(още не съм го сипал)??? :D:):D

Утре ще проверя дали е G11 или G12...

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със "синия" .. ОМВ мисля около 8лв литър за концентрат + 70ст литър дестилирана вода. т.е 5литра концентрат и 3 литра вода и си ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко "ламерски" да попитам аз - толкова ли голяма е разликата за една 10-15 годишна кола(примерно) дали ще слагаш антифриз за 3-4 лв. или за 8?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас колеги,обаче аз си взех G12 plus (лилав на цвят) Fuchs от Ауто+ (14 лв за 1.5 литрова бутилка е цената) и на него с червени букви беше написано следното:

1. Препоръчва се специално за колите на VAG (без да се уточни коя година производство)

2. Напълно съвместим и може да се смесва с G11 и G12. Така че според мен вземай смело 2 бутилки, останалото дестилирана вода и карай :)

Редактирано от V8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На женския пазар имаше фирмен магазин на Верила. По-миналата година бях взел такъв и си карах хондата с него. Доволен бях, мисля и сега да си купя(стига да не се окажат слуховете верни, че са преместили магазина)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза е важен до толкова че от скапан антифриз изгниват тапите на блока и после смяната е малко акана да не говорим колко пъти трябва да долееш през зимата. Като се гътне и водната помпа и хайде разглабяй докато свят ти се извие.

Това е в общи линии. Ще спестиш днес 10-та лева разлика и ще се извадиш утре за помпа и ремонти 200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имате ли представа как е антифриза на Лукойл? Вчера гледах и нещо много евтин ми се стори(4 лева литъра концентрат :2gunsfiring_v1: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми че българския е син, така че ако е син - да си знаеш защо е ефтин :2gunsfiring_v1:.

За информация - днеска се обадих в проспиид, 5 литра концентрат на мотул за 31 лева и някакви стотинки - зелен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти синия Г11. недей да слагаш от червения че ще видиш как аудито протича като лейка

http://www.licos-oil.com/texaco/specials.htm виж тук макар и да не е уточнено за годините!!! аз все пак мисля че става за моята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз съм със ауди 80 88г. 112к.с. и сигурно сам със син антифриз но не съм много сигурен понеже лятото ми се беше откачил датчика на радиатора и ми изсхвърли антифриза и тогава долях само вода и така карам до сега ама вече почна да става много студено и в този ред на мисли искам тези дни да си сменя антифриза а в метро има промоция 5 л. концентрат мисла че беше 12лв. ама не сам много сигурен за цената но сас сигурност е син дали ще има проблем ако го сипа там пише че ако го разредиш 1:1 е за -23 градуса.

ДАЙТЕ СЪВЕТ МОЛЯ ВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коли с алуминиев блок се слага червен G12 тъй като синия влиза в реакция с алуминия гумените уплътненея нямат нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още едно малко допълнение колко литра антифриз ще са ми нужни

6,5 литра готова смес (най-добре 3,5л-концентрат + 3 литра дестилирана вода) :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
някой може ли да каже как става точно смяната? откъде се източва водата?  :bia:

Най- добре и най- удобно е да се източи от термостата, който се намира под водната помпа. Мисля, че това май беше и най - ниската точка на охладителната система. Обаче, за да се източи напълно целия антифриз трябва колата да е загряла т.е. да е отворен термостата. Не съм сигурен на 100% затова потърси някъде из форума беше писано за това :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, четейки тази тема и аз се замислих за това с какъв антифриз съм аз. Това което видях в казанцхето е син т.е. Г-11, ако съм разбрал правилно всичко това което сте писали по-нагоре. Реших да се поинтересувам какво се продава по магазините евентуално да го сменя, минах през ХЕЕД 91 и там една колежка на щанда ми преложи някакъв червен Г-12 и ми каза, че АУДИ фабрично излизали с него аз се позамислих и не си купих.

Кажете ми в крайна сметка със син или с червен антифриз се карат нашите машини :willnicht: и дали си заслужава сега точно преди зимата да се сменя при положение, че аз си имам някакъв. Претеснявам се от това да не се разтече точно сега преди зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...