Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

Изумен съм от днешното засичане на газ. Разходихме се 4 души плюс багаж Русе- връх Шипка- Русе. Движих се с 90-100- през повечето време, но имаше и моменти със 130 км/ч. Изминах точно 360 км само с 32 литра газ. Двете зареждания са от една газстанция на петрол. Според калкулатора разхода е 8.8/100 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради по-топлото време 100км градско и малко извън града.Спокойно каране 100-120км/h даде разход 13 на 100 като се пълно и после след 100км пак на пълно на една и съща газстанция.Доволен съм поне е на 1лв на литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

96 литра газ, 1050 км , 9.2/100км , 3-ма човека и багаж до дупка

Предимно магистрално каране на темпомат 140км/ч,участаците в ремонт между 60-80км/ч по АМ "Тракия"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Малко тема за размисъл:зареждам бутилката догоре в хладно време на петрол. Пътувам от русе към обзор, изминавам 255 км без климатик и към 22 часа пълня бутилката до горе отново на петролска бензиностанция. Събра 24 литра за което съм съгласен - 9,5/100. На връщане изминавам 265 км с включен климатик и в 10 ч бутилката събра 17 литра, но заредих на друга петролска бензиностанция в русе. Не ми е ясно къде се губят 7те литра газ. Невъзможно е разхода да е 6,4/100 газ. Направило ми е впечатление, че на първата газстанция бутилката започнаха да ми я пълнят до 47 литра, а преди време повече от 44 не можеше да събере. С тези литри изминавам 300 км градско само на газ. На втората бензиностанция, която събра по малко литри, като им кажа да напълнят догоре, бутилката събира 38 литра максимум и по спомен изминавам същите километри в града. Цистерната се намира на земната повърхност.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът е чудесен. За съжаление навсякъде пълнят различно. За най-точно изчисление трябва да се гледа пробег/литри за 1500 км примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 литра газ за 460 километра с климатик постоянно.

80 километра са чисто градско в София, останалите магистрално с около 140 (гледах да движа около 4к оборота).

Тотал 11.09/100 по 0.94ст. литъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво стана, на 200 километровата отсечка сложиха ли бензиностанции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вече бензиностанции и хората с по-малки бутилки не трябва много много да го мислят :)

Явно АБКто трябва да иде на профилкатика, че май 10на100 при постоянни 120км/ч са му в повече за вървежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

570 km с 55 литра газ на климатик почти постоянно като имам над 70 километра градско във Варна б4 Абк авант скорост около 100 110 ,на връщане около 120 130

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

850 км 98 литра газ за 94 лева или 11.42/100

Градското е 150, останалото магистрала и извънградско без моткане.

Килиматик на 100% през времето, скорости на ръба на позволеното през цялото време почти ( + толеранса на камерите).

Маслото подмина 110С на магистралата но, като бърза човек такива неща не го вълнуват много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че при турбомотора климатика не оказва влияние на ускорението, в сравнение с атмосферния мотор, който имах преди АСЕ.На градско и извънградско няма разлика и в разхода на гориво. Знае си го 9-10 извън и 15-16/100 градско шофиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Един въпрос имам какъв разход мога да очаквам от Б4ка 2.0 90 коня на газ в града ?
Драстично над 10 или ? ( знам че е строго индивидуално но все пак горе долу )

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Един въпрос имам какъв разход мога да очаквам от Б4ка 2.0 90 коня на газ в града ?

Драстично над 10 или ? ( знам че е строго индивидуално но все пак горе долу )

Благодаря предварително

12-15, според задъстванията, разстоянията и стила на каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам намерение да направя всичко възможно за да го смъкна колкото се може по ниско. ( карам спокойно )

Иначе съм запланувал още тази събота да направя пълна ревизия на системата с нови части !

И ще драсна тук да ви кажа има ли разлика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...