Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

Гледам и се чудя на разхода ви, заредих 22 литра газ в абсолютно празна бутилка ( сондата беше вънка) карах 144 км и колата загасна. Преди да сваля сондата , пак на загаснала кола с 24 литра измина около 150 км. Карам по около 100 км на ден от който половината са извънградско.Това с Б4 куатро 2,3 НГ.Този разход ми дава след малка профилактика на клапаните . Преди ремонта си даваше 18-20 на 100 газ среден разход. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди 80 кабриолет 1.9тди 90кс АХУ мотор, зареден пълно до преливане с обзвъздушаване изминати 1000км пак заредено до пълно по същия начин 51.4л или 5.14/100 разход с около 200км градско и 800км извън каране аматьорско с 90-110км с няколко стъпки до 180  и темпомат отвреме навреме. реално около 7/100 градско и 4.5-5/100 извън.

Ауди 80 1.8жн куатро 90кс, средно за последните 10к км около 11-14/100 газ градско и 9-10/100 газ навън, като на газ е доста спъната, но пък редовно е в целия диапазон на оборотомера :)

ПС: Мите добре ти е разхода не я урочасвай :)

Редактирано от LUDsAUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi 80 RU, AKM

 

Вчера Ихтиман - София ( около 30 - 35 км. градско ) - Пловдив с около и под 110 км/ч - 6.75 л бензин  / 100 км.  Засечен е по метода пълно - пълно. 

 

Аналогичен маршрут на газ с 1.00 - 1.20 л. отгоре. 

 

На бензин динамиката на мотора е малко по-добра, но до 110 км/ч. ( изпробвано на 3,4 и 5 предавка ). После газта печели. Отдавам го на това, че плочката за газ ограничава входящия поток въздух при по-високи обороти и влияе на горивната смес бензин / въздух, както и че предварението на запалването ми е настроено за оптимална работа на газ.

Редактирано от akm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За изминати 700 км градско и извънградско,разхода ми на гориво в пари и 17 ст на километър или 17 лв/100 км.Като горивото е газ и бензин.Май по добре е да смятаме разхода на гориво в пари,а не в литри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек като блондинката, дето и било през прическата - тя нали за 20 пара слага ?!
Няма никакъв смисъл в долари да се пресмята !
Иначе аз откакто махнах чесновата се видях в кола ... 
И не возя бойлер, и ми е по-спокойно !
 

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кай чесНо, че махна газовицата?

Последно 50 лева, 440km и не е угаснала още.

На места я изпъвах на новата отсечка до стотина градуса масло (повече от 90 не бях виждал преди това от тая колиба).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм, и не съжалявам ! Проблемът сигурно е бил в изпарителя .. .Или в газта ! Но е факт че София-Пловдив-София издухах 40+ литра газ (демек 40+ лв ако го обърнем в пари), като това не беше гарнирано с някакви свръх скорости ! На спускането покрай Ихтиман с педаЛ ту метал - 140 ... И си казах стига !
И с 25 литра бенз си отидох и се прибрах, че и остана ! И има ряз кочин, и с един октан буустер "откача" ..
При мен проблемът е че ръчкам много ... И тя градско и извън си дава все едно, и на чесъм беше ужаст ... От София до Варна и обратно зареждах 4-5 пъти (на София, после на Търново, после на Варна, после пак на Търново, и ако и стъпван на врато - пак в София) ... И все по 30-35 литра ! И просто си излиза че дали на бенз или на чесън - все едно като пари (ако трябва да се равнявам по Интегралето ...) И реших че е по-добре да си наливам в резервоара ! Че и багажник голям !
 

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти верно ли си мислиш ,че си на далаваре без чесънчето..... До преди 3-4 м имах един газов инжекционкомп бардолини с меджик и 80 л.б то изтрелях за 350 кинта целия с бутилката.....е 32-ката с малкия 3 л мотор даваше 18 градкко и 11-4 извън с от 140 до колкото ти  стиска... Нещо просто е била насрана уредбата   или имаш неща за ревизия по колицата....

..btw имам един м30в30  изкубни го оня мъртвороден двигател и се върни назад към прогреса :hilezh:  с истински здравите двигатели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тия абк-та как ви дават такива разходи, при мен 2бр такива градското е точно Х2. В града 12-13, извън 6,5-7 бензчин. На газ едно време беше +2литра и на двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерения да си смалявам разхода. Звучи мега тъпо да кажа как кара на изпарения.... :hilezh:  Дори харчи повече за вървежа който предлага.

Просто пълня бутилката до горе, гледам брояча и смятам. Верно АБК-то рядко вижда повече от 3к оборота (градско)

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си и сметнах за последната близо година колко съм минАл,колко съм сиПал и...

За изминати 13000 км съм налял 1627,6 литра гориво(газ и бензин),което ми е струвало 1627 лева.

Т.е.средният разход ми е 12,5 литра/100км.Всеки километър ми е излизал по 12,5ст.

Така вече не смятам дали е било от пълно до пълно,от празно до празно и дали не съм карал все по нанадолнище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, иначе в carspendning трябва да кликнеш на "Подробна статистика >" и ще ти покаже разбивката, като задължително при всяко ново зареждане трябва да записваш точно километрите магистрала/извън гр./градско

 

Срийн:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от подписа - по магистралата със 140 и климактериум - 12.5/100 газ, градско/Пловдив/ с ръчка по светофарите - 14-15/100 газ, зареждам на 88 ст. в момента - който иска да смята. И бидона 51 литра е на мястото на резервната гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, иначе в carspendning трябва да кликнеш на "Подробна статистика >" и ще ти покаже разбивката, като задължително при всяко ново зареждане трябва да записваш точно километрите магистрала/извън гр./градско

 

Срийн:

 

Мерси :) И аз мислех, че няма как да няма такава статистика. 8,3 магистрала, 8.4 извънградско, 11 граЦко. Интересното е, че като сложих летните 205/60/15 и разхода се е вдигнал с 1л според статистиката :steinigung:

Редактирано от dimithur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя разход само веднъж съм го постигал и то при наистина кротко шофиране нощем.

София - Капитан Андреево ~ 26 литра газ за 300 километра, четирима + багаж.

На обратно в жега и трафик през деня 9.5/100 при същия маниер на шофиране и маршрут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...