Jump to content

Как се стягат носачите?


qckk

Recommended Posts

На подемника ли се стягат носачите или на земята за да кажа на майстора ако обърка като ги сменя?Като сменях долния ми го стегна на подемника и сега като слизам от бордиурите и нещо като удар се чува...Та ще сменям всички сега понеже се разтракаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да ти таковам майсторите. На подемник ако е колата се подлага тръба под носача и колата леко се пуска за да застане носача хоризонтален ( все едно е на земята ) и така се стяга. Иначе бързо се разбиват тампоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти таковам майсторите

Аз на автора на темата искам да му напомня английската поговорка "Не сме толкова богати, че да купуваме евтиното".

Предупредих го и поне се чувствам спокоен. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти майстора като ще трябва да ходиш ти да му обясняваш какво да прави!!! Гласувай му импийчмънт и отивай при друг майстор! :stupid:

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз при друг ще ходя ама знам ли на какъв ще попадна.Иначе Коко прав си май.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,абе кажете проверен майстор(сервиз) за тази операция!

1. Да демонтира/монтира не с чука амалската,ами там с оная скоба специфичната!(това за ябълковидния болт ли беше...? :icon_arrow: )

2. Да наглася носачите(май за горните беше :hilezh: )под точно определен ъгъл(някой беше казал 60 градуса,но спрямо кое?).

3. Да стяга в работно положение!За да няма после допълнително напрежение върху тампоните и да се сдухат бързо...

Ако пропускам нещо-допълнете/поправете ме!

За вътрешните/външните накрайници некви пинизи има ли да се знаят?

Аз няма да го правя,но поне да наблюдавам,(доколкото позволява)процеса (БЕЗ ДА ПРЕЧА!)и да сигнализирам своевременно на майстора,та ако ще да ме гледа накриво после...Абе,та това са си нашите коли!!!

П.С.Ще ме извинявате,ма в препоръчани сервизи повечето мнения са ми някакси...спонтанни,базирани повече на емоция"Тоя е бог,казвам ви!" или съмнителни относно безпристрастността,както и вече стари постове от преди 4-5 години... ;)

Е,и цената да не е все пак раздута в сравнение с нормалната за тази дейност!А тя е???

Редактирано от ninkopinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам знаещите да няправят една тема със снимков материял и всички да минам в кражока направи си сам. Аз имам да сменям кормилни накраиници и двата долни носача от лявата срана и смятам да действам сам, че направо ми писна. Май калпавите предници на А4-ките ни ще се окажат от калпави майстори накрая.... :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да който може да помага да помогне, защото аз тези дни ще сменям целия комплект (сдобих се с него благодарение на muftal4o) и смятам да го направя при един приятел който уж знае какво прави, но все пак обичам даз да съм наясно какво се случва и да знам кое как е? Така че знаещи помагайте :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърнете внимание на биалетите как са монтирани.

Обърни ни ти внимание как трябва да са монтирани?Какво имаш предвид?Абе,хора,доизказвайте се бре!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни ни ти внимание как трябва да са монтирани?Какво имаш предвид?Абе,хора,доизказвайте се бре!!!

Като спазиш лява и дясна,може да се сложи по два начина.Просто погледнете преди да я свалите точно как е.Единия тампон е одебелен с метал,но не се сещам дали беше към носача или опорната щанга.

Редактирано от Petkovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...знаещите да няправят една тема със снимков материял и всички да минам в кражока направи си сам...

Аз ама много бих искал да го направя този снимков материал!Само трябва някой от "знаещите"майстори да ме викне когато работи по някоя A4(B5) и аз ще дойда с апарата-хем снимам(даже искам и да помагам,ако позволи :respekt: ) ,уча се на място от "извора" :) ,правя подробно ръководство(менюъл) на смяната на комплект носачи 8 броя,2 биалети и 2 външни кормилни накрайника,публикувам тук във форума,пиннват ми темата :D -всички са доволни!

нещо подобно,но още по -подробно и на БЪЛГАРСКИ!!!:

http://www.audiworld.com/tech/wheel43.shtml

Редактирано от ninkopinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пишеш, като не може да обясниш?

Кое не мога да обясня,че е добре да се гледа като се разглобява ли?

Който иска да чете поста ми,който го има за безмислен го прескача.

Ако някой го интересува,утре ще си погледна колата и ще пиша как точно се поставя.

Редактирано от Petkovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не мога да обясня,...?

Ако някой го интересува,утре ще си погледна колата и ще пиша как точно се поставя.

Към всички:целта е да не се дракаме,а да "произведем"качествен продукт-тема,от полза на всички слепи и полуслепи,като мен и мнозина други като мен! :)

Знам,че на някои разбиращи от коли им липсва педагогически подход...Не всеки е роден да обяснява,кво да правиш :respekt: ...Затова други като мен-малко разбиращи(все още!),но с желание, каквото научат-да го предадат и на другите!Ай' със здраве! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво да я изтеглим, ама от къде до сега я търсих и все някакви съмнителни сайтове, ако може някакъв линк или нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се ориентирам в тоя руски тракер...Некой,помощ?Регистрация ли трябва?В кой раздел да търся?Къде коментари да се четат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега я намерих и я пуснах да се сваля ама тя е 8GB та няма да стане скоро поне като гледам от тоя тракер зорлем сваля с 1MB от време на време дига малко повече. Да но трябва регистрация иначе не става

Редактирано от Iliy@
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се ориентирам в тоя руски тракер...Некой,помощ?Регистрация ли трябва?В кой раздел да търся?Къде коментари да се четат?

Регистрираш се и горе в дясно в търсенето пишеш ELSA и ще ти излязат доста резултати. Огледай тези с най-много сидери и си избери :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А после ще споделиш ли как се инсталира и работи с нея?

Защото моята май само място ми заема на компа.

Въобще не мога да се ориентирам,дори езика не мога да сменя :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...