Jump to content

Пране на салон-къде,как,колко?


talaz

Recommended Posts

Колеги,салона ми се е замърсил доста става въпрос само за седалките понеже в колата не се пуши тавана е перфектен също и пода но седалките са доста замърсени и съм решил да ги изпера,но понеже до сега не съм извършвал тази манипулация колегите които имат опит да сплоделят къде са го прали дали са доволни и колко им е струвало. Машинно или ръчно е по добре /като чета в нета има и двете услуги/.Мисля, че темата ще е полезна за всички които са се прали или им предстои да се изперат :D Давайте градове автомивки,телефони и всяква полезна информация по въпроса. Мен ме итересува най вече за Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен приятели ми казаха как го правят - свалят седалките и ги минават с четка с мек косъм и препарат някакъв за тапицерия, ма съхнели бая време...то сега като е лято сигурно за 2-3 дена ще са изсъхнали де. Принципно и аз се интересувам как се прави, както и как се чисти тавана без да започне да се отлепя после, че много пък други са си патили от това и после 150лв за нова тапицерия на тавана...та ако знаете добър начин казвайте :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно и аз се интересувам как се прави, както и как се чисти тавана без да започне да се отлепя после, че много пък други са си патили от това и после 150лв за нова тапицерия на тавана...та ако знаете добър начин казвайте :respekt:

На мен тапицери са ми казвали че това не става, да се изпере и да не се повреди тапицерията на тавана. Понеже след мокрене дунапренчето което е под платът се разгражда и започва да увисва всичко. На старата ни Б3-ка точно така се получи и претапицирахме. А като цяло темата за прането на седалките ми е интересна и на мен :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм събличал седалките и съм ги прал но това е доста сложна процедура и едвали пак ще се хвана да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудех къде тук да поизпера салона, не че е мръсен, но имам от скоро петно на едната седалка, което ме дразни, а не искам да пера само едната седалка :)

Мен ме притеснява дали след прането няма да си личи процедурата по плата и дали при положение, че няма да се свлят седалките не остане някаква ризима на спарено докато и след като изсъхнат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една бутилка MEGLIO,пръскаш,търкаш с четка или гъба,после с влажен парцал се забърсва.Трябва 3-4 часа свободно време и мерак за търкане,но пък спестявате 40-50лв. или колкото е там. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от моя личен опит не се занимавайте голяма е играчка. Ако изперете само седалките ок, лесно се свалят. За да се свали и мокета се махат лайсните по праговете и средната конзола (освен барчето) тази средна конзола е част от таблото но се демонтира като се демонтира половината табло. Аз вчера я разхвърлих и ми стана лошо като разбрах че и нея трябваше да махна тъй като там в дъното където са въздуховодите не е срязан мокета а си е цял. Също така и задните кори леко се откачат. Задължително при махане на седалките внимавайте с еарбеците извадете акумулатора и разкачете буксите. Абе не се занимавайте ако питате мен. Изперете си седалките а другото ако трябва с някаква четка леко го търнете мокета и го оставете да изтръпне !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мокетът на вашите коли гумиран ли е отдолу?

Примерно както са стелките, мокет отгоре, гума отдолу. Ако е така, може да го изперете на място без да се притеснявате. Разтваряте си малко Vanish в едно легенче и с една гъба започвате да чистите. Може и да не я изцеждате след потапяне в легена, нека намокри хубаво мокета. Ако е гумиран отдолу цялата вода ще се събере като в корито на пода, откъдето пак с гъбата накрая я попивате. Като изцеждате обратно водата ще видите резултата от почистването нагледно - мръсната вода. След попиването с гъбата идва ред на един сух парцал или пешкир, с който пак попивате навсякъде, докато не се намокри, след това го сменяте с нов сух. Оставяте колата да се проветрява и след няколко часа пак процедурата със сухия пешкир.

Мокетчето става като ново и мирише на препарат.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна на автомивката зад автогарата по 5 лева на седалака с някаква машина и специални препарати. Хората били много доволни, имам един колега с роувър той остана много доволен, за към час и нещо два седалките съхнат. Общо цялата работа му излязла 25 лева защото изпрали и плата на вратите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перяща прахосмукачка Делонги, пране на седалки + мокет и хубаво слънчево време = 1 ден и може да се кара колата. Личен опит. Прах седалките докато спряха да пускат кафяво... Една гняс наподобяваща кафе. А изглеждаше горе-долу чиста преди това.

:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Kadiev примерно?

Моята я прах там. Общо взето бива. Прането беше консервативно за да не се разпаднат седалките и тапицерията. След това понамирисва.

Мивката е в кв. Левски до новата Била.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, няма ли машини които на място с пара да изперат мокета и седалките? Няма смисъл да се вадят конзоли и табла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна на автомивката зад автогарата по 5 лева на седалака с някаква машина и специални препарати. Хората били много доволни, имам един колега с роувър той остана много доволен, за към час и нещо два седалките съхнат. Общо цялата работа му излязла 25 лева защото изпрали и плата на вратите

Коя автогара ? Частната или държавната? Име на автомивката ако може или някаква карта за да го видя точно местоположението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таван не ми се налагало да пера, но знам, че си е ...........

А седалките (и каквото се сваля без много проблеми) в банята.

Свалям ги, първо минавам с мека четка и прапарат за тапицерия, ако има нужда допълнително с някакъв прах за пране, изплаквам с хладка вода с подвижния душ отдолу нагоре и на терасата на слънце и за макс. 24-36часа са сухи, готови и като нови.

И после с чиста съвест децата ми спокойно се търкалят, лежат и правят какво им е кеф, без притеснения за остатъци от препарати и т.н. подобни химии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта щайга съм и прал седалките миналото лято. 40лв ми взеха в една автомивка във Видин, доволен съм от резултата. Иначе с машина някаква ги праха, без да ги свалят от колата, после 5-6 часа съхнаха с разтворени врати и багажник и няма миризми, няма влага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя автогара ? Частната или държавната? Име на автомивката ако може или някаква карта за да го видя точно местоположението.

Тръгваш по владслав от центъра към автогарата- държавната, голямата, преди да стигнеш до нея на крастовището завиваш надясно няма как да го объркаш падасе точно зад автогарата , пък и няма нищо друго освен автовмивката. Аз винаги си мия колата там.

бгмапс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята тапицерия я прах с една четка с мек косъм. Без да свалям седалки - напълних една кофа с хладка вода, налях малко веро и сипах малко прах за пране, забърках леко (без да се разпенва много) и почнах да търкам и след това със сух парцал обирах пяната. Сума си чернилка изпада. След това 1ден колата стоя с отворени врати, прозорци и люк. Вечерта я затворих на другия ден влизам почти бяха изсъхнали седалките, но дето е стояла затворена колата леко намирисваше на запарено. След 1-2 дни седалките изсъхнаха напълно и миризмата изчезна - сега мирише на пролет и седалките са чисти. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сори за офф-а, но ми казаха, че седалките ми били Рекаро, което доскоро мислех за стил дамаска :steinigung: а чак сега разбирам, че е марка спортни седалки. Та верно ли на А3 Ambition(тези с кожения волан с три лъча, кожения скоростен лост и летите джанти с 6 лъча) слагат такива седалки? Понеже "обикновените" изглеждат почти същите, но тия продължения отстрани дето правят седалката да изглежда все едно си в състезателна ги няма....

Иначе моя салон го изпрах с влажна гъба със сапун, след което мина пак с друга гъба с вода и станаха като нови :hilezh: С парочистачка ставало най-добре, следващият път ще взема от приятел да видим колко добре чисти. Съхнело за 15 минути казва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре с хубави калъфки на седалките. Аз си поръчах на бертолд от тука eftini

Много добре изглежда на седалката, стяга се плътно и все едно е тапицерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...