Jump to content

Recommended Posts

Здравейте. Коя гума да избера за зимния сезон? Засега съм се спрял на тези. Размерът е 195/65/15

VREDESTEIN snowtrac, GOOD YEAR ultra grip 7 или други но горе-долу в този ценови диапазон

Редактирано от dri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двама познати имам точно с такива модели и двамата НЕдоволни. 1вия сезон добре, втория сезон все едно не са същите гуми.

Аз съм с Максис, но сега им следва 2ри сезон, така че не мога да твърдя още за издържливост, иначе 1вия сезон СУПЕР :steinigung: (мисля, че няма да ме предадат). Бяха ми препоръчани от доста от хора, които са на ТИ с гумите.

А иначе Гиславед са изпитана зимна гума. 3 зими и държат като нови. Норд Фрост 5 са (но от тогава точно този модел не се вкарва за БГ, само за скандинавските страни си останаха), меки са доста и това май е предимството им, а и шарката! Не знам какви модели предлагат в момента Гиславед?!

От Мишелин Алпин А3 (точно 195/65/15) също не съм очарован, 1вия сезон добре, 2рия се пързулкаха така, а сега не ми се мисли, сигурно ще се сменят, а иначе грайфер си има доста?!?! Нз защо така?

Барум Поларис 2 - изобщо не ми харесват, твърди са доста. На 1 сезон брачеда ги продава (4 взе мин год, а сега иска 2 други за отпред) и той не ги одобрява. (ако някой ги иска на лично, че не съм му пуснал обява - 2бр. на 1 сезон с ДОТ от мин год, 195/50/15, цена 130лв)

Редактирано от Niksoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein - карам над 10г с само с такива гуми и нямам никакви проблеми зимата :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предишното Ауди ( 2.3 куатро ) го карах с Vredestein Snowtrac2 и не съм имал грижи никакви , а доста офроуд съм газил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein snowtrack 2 ги мачкам 5 зими вече и съм много доволен, преди седмица се оборудвах с 3-та генерация snowtrack :eusa_naughty:

Редактирано от dd81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така, моя е грешката - става въпрос за 3, не 2. Има ли значение къде е произведена? И въобще - къде се произвеждат? А като е нов модела може ли да сме сигурни, че е успешен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за тези пари или дори малко по-малко би си обурудвал колата с чисто нови Continental TS830 (те са в порядъка от 108-128лв/бр.) :flehan: Мисля, че са също една много добра гума и няма да съжаляваш! :flehan:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започвам трети зимен сезон със Snowtrac 3, нямам забележки. До сега не съм видял произведени различно от Холандия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за ГуудЙър УлтраГрип 7+. Карам вече 3та зима с такива, на сняг са супер, но истинската им сила е в кишата и при поройни дъждове - нямат равни там, все едно е сух асфалта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направиха ми оферта за Мишелин А4 - 120 кинта на гума... с което ме хвърлиха вече здраво в оркестъра....

Излез от оркестъра! Мишелина по масово мнение на вносители и гумаджии отдавна не е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гледайте много внимателно индекса на производство.. дали ще си вземете GY /. Michelin... ако са на 4-5 години, каквито се опитват да пробутват в момента много магазини на съмнителни ниски цени!!!

индекса представлява нещо от сорта на

2709

което означава, че е произведена в 27-мата седмица на 2009-та.

миналата година ми попадна мишлин 2006-та на невероятната цена от 80лв при пазарна цена около 100

след невероятни скандали ми ги замениха както си бяха монтирани старите им гуми от 2006-та и пиха една студена вода...

така, че умната и лек път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@foxmobile - абе колега ти вярно си нов в тоя форум ве :)

А иначе Зимната гума за мен е само Конти ТС830. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за ГуудЙър УлтраГрип 7+.

Еми аз съм карал и с Гуудйър Ултрагрип, както и с Вредещайн сноутрак 2 и 3. За мен, в съотношение цена качество твърдо Вредещайн сноутрак 3! Гуудйър-ите са готини гуми, но са по-скъпички и по-ниските нива на шум не са достатъчни според мен за избора на Гуудиър-а.(Въпреки, че в момента съм с такива)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Вредщайна и 2 и 3 за сняг няма равен ,но гледай да е произведен в нормална държава.

А странно защо на тестове , точно на сняг отстъва а на схуо и мокро се справя по-добре . Принципно вредащайн и гудиър са много близки по качество , тъй че взимай тея които по-ти харесват или по-евтините .

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по мои наблюдения най-добрият избор за нашите условия е Dunlop Wintersport 3D. Има много атрактивна цена за този размер и мога да ти съдействам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 2003 от както сме взели колата зимата сме със гудиар ултрагрип 7+ и не сме ги сменяли с други гуми, в смисъл с друга марка гуми а инъе миналата зима си взех 2 броя чисто нови :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...