Jump to content

Плеър или колони са по-важни


Recommended Posts

Имам СД ЕлДжи, 4 колони по вратите, все някви невзрачни, усилвател Блаупункт и 12" туба в багажника. Искам да вдигна качеството на музиката, но според вас само със смяна на колоните с някакви маркови ще има ли добър ефект? Много не ми се иска да сменям СД-то, щото много се крадат, даже преди няколко дена отмъкнаха на мой приятел Алпина. Но все пак ще има ли добър, ефект само със смяна на колоните или без СД няма да има ефект? Колонките се захранват от СД-то директно, и са нови, но някви ефтини взех набързо като купих колата. Не слушам чалга :rotcol: , ако има значение :)

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги за качествен звук се тръгва от плеъра, кофти плеър с добри колони, значи неизползване докрай на качествата на колоните. С добър плеър, кофти колоните няма да звучат като висок клас, но ще има разлика. От плеъра трябва да се тръгне, това е моя съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете бих казал са от значение ...

А по въпрос за БАС-а това вече и до изчисление и направа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колоните са постоянен хардуер - трябва да са възможно най-добри.

Плеяра е като консуматив - постоянно излизат нови - по-добри модели . . .

Но всичко по веригата е от значение:

Носител, плеяр, кабели, предусилвател, усилвател(крайно стъпало), колони.

Качеството са мери по качеството на най-слабото звено! Като всяка система!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествал съм куче марка плейър(китайските Нипони) със хубави колони Херц...звучеше доста зле. Докато не скъпо Сони със колони куче марка(китайски Pioner), звучи чудесно. Разликата в звука смея да твърдя е в пъти в полза на втората конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам СД ЕлДжи, 4 колони по вратите, все някви невзрачни, усилвател Блаупункт и 12" туба в багажника. Искам да вдигна качеството на музиката, но според вас само със смяна на колоните с някакви маркови ще има ли добър ефект? Много не ми се иска да сменям СД-то, щото много се крадат, даже преди няколко дена отмъкнаха на мой приятел Алпина. Но все пак ще има ли добър, ефект само със смяна на колоните или без СД няма да има ефект? Колонките се захранват от СД-то директно, и са нови, но някви ефтини взех набързо като купих колата. Не слушам чалга :D , ако има значение :respekt:

Ако искаш качествена музика и на ниво няма да се разминиш само с нови колони защото каквито и да са от цд-то не очаквай мн няма значение какво е.Ако не ти се дават пари и за друг усилвател най-добре с някакъв пайнер и като смениш цс-то ще почустваш разлика и в баса,защото пайнер плеарите са с по голям волтаж на сигнала на RCA изходите.Ако имаш някакви въпроси питай с квото мога ще помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колоните са постоянен хардуер - трябва да са възможно най-добри.

Плеяра е като консуматив - постоянно излизат нови - по-добри модели . . .

Викаш нови колони не излизат? Баси логиката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но всичко по веригата е от значение:

Носител, плеяр, кабели, предусилвател, усилвател(крайно стъпало), колони.

Качеството са мери по качеството на най-слабото звено! Като всяка система!

:) До тук май видях само един познал верния отговор... Най- слабото звено в системата ти ще я прецаква.

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави кабели ти трябват единствено за захранването на цд-то и усилвателя същото така и някакви по-добри сигнални,а вече към колоните само да не са мн тънки.Няма смисъл да взимаш дебели кабели като на захранването на усилватела примерно и с такива да вързваш и колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така поставен въпросът не дава много информация.

"Лего" е написал, че плеъра е КАТО консуматив - т.е. в смисъл, че неговата замяна е евтина и бърза, а

замяната на колони може да коства хиляди (не говорим за висок клас) и много дни работа по колата - за акустична обработка, изработка на "джобове"...

За слабото звено е вярно, само ако търсим перфектно балансираната система. В общия случай вдигането на качеството дори на един елемент се забелязва.

Съвета ми е, да се пробва системата през усилвателя. Ако даде значително подобрение значи плеъра е с некачествено стъпало. Ако няма разлика - колоните са на нивото на червен тъндър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми то 90% от усилвателите вградени по плеърите, дори висок клас, не стават просто на фона на читав усилвател. Какво може да се очаква от миниатурно чипче струващо 10-15лв и работещо на чисти 12V?

За добри резултати в озвучаването винаги трябва да се отсрани най-слабото звено, но разликите които идват със смяната на различните звена (плеър/усилвател/колони и т.н.) са различни. Т.е. няма правила и трябва да се прецени в конкретната ситуация кое би било по-правилно да се ъпгрейдне. Разбира се в най-голямата част от случаите проблема са некачествени говорители, те са й най-важното звено определено! След това е за голямо съжаление на някои монтажа. Без тези неща просто няма да сме направили нищо, докато с малко по-евтин плеър или усилвател при не-висок клас система можем да минем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Висок клас плейър

2.Добър звуков кабел

3.Стабилно захранване

4.Висок клас високоговорители

5.Добра звукоизолация

6.Правилен монтаж

8.Желание за влагане на всички тези компоненти

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от 5 години карам с едно Сони и никак не ми се сменява :lol:

Сони?

Подарявам ти моето !

Рядък боклук!

Отдавна сони не е сони! Нито едно, под 500 лева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pioneer,Alpine това е за музика е има и други марки,а за качеството допринася абсолютно всичко-говорители,плеар,бас,усилвател,кабели абе всичко което се ползва за една музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К`во не му харесвате на Sony-то? Аз вече няколко години си разцъквам с едно MEX-DV1000 и съм доволен от него. Преди него колата беше с някакво Daewoo, но след като го смених със Sony-то имаше усезаемо подобрение на качеството на звука със същите говорители. Не знам дали тази разлика се дължеше на лошото качество на Daewoo-то или на доброто качество на Sony-то (май и на двете заедно). Единствено на Sony-то не ми харесва, че няма отделно усилване на сигнала към усилватела. Има само няк`ва тъпа опция, с която може да се изключва, но не и да се намаля/усилва! :hilezh:

Както каза Недко, всеки компонент има своето значение. Според мен основно е плеъра, след него са говорителите и накрая окабеляването.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не претендирам, че съм спец в аудио озвучаването. С такова съм http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09036619 и оригиналните говорители само в предните врати. Поне според мен качеството на звука е невероятно, дори силата е напълно достатъчна, без да ангажирам останалите учасници в движението! Хубавото на това ЦД, е че можеш да настройваш горям диапазон от честоти и така да ги настроиш, че да отговарят на вкуса ти, а и можеш да избереш същият цвят като уредите.

Сега пред мен стои въпроса какви говорители и къде точно да сложа в задните врати? Има ли възможност високите да са отделно от основните говорители както на предните? Май в задните врати няма да има голям ефект, ама като сме с авант...

Редактирано от marto777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Висок клас плейър

2.Добър звуков кабел

3.Стабилно захранване

4.Висок клас високоговорители

5.Добра звукоизолация

6.Правилен монтаж

8.Желание за влагане на всички тези компоненти

:flipoff:

По тази твоя схема добавяме само в бързина един усилваател 5х 250 Вата за 145лв и имаме турбо як звук :rolleyes:

От личен опит: смених касетофонът от доста добър с прилично добър след намесата на крадци. Разликата беше минимална.... имах някъф "жесток" хамерикански усилвател 4х 120 Вата, Мосвет, екстри... последен вик на модата. Взе че избуши, а в този момент нямах особено много пари, та купих нещо набързо - стар Алпин 4х75 Вата, зерО екстри. Викам си "Ега захрани Херцовете (HSK-165) ", а то хем щеше да ги умори, хем качеството на звука нямаше нищо общо!

С две думи: подкрепям с две ръци, един крак и ляво ухо тезата, че един компонент по веригата да не е на нужното качество и всичко се обезсмисля! За това по-добре нещо средно ниво, спести от това-онова, но задръж общото ниво без особена разлика в качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...