Jump to content

добавка за дизел


dyalov

Recommended Posts

Бих искал само да допълня, че при новите пиезо инжектори, след механичната обработка със съответните диамантени инструменти се подменят и някой други елементи, осигуряващи необходомимото усилие за сработване на клапаните пружини, поради това, че след обработката хода на иглата се е увеличил, а във FOIV всяка хилядна е от значение.

Sent from my iPad using Tapatalk

Редактирано от petarik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 195
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има една разлика - не претендирам да съм толкова техничаски запознат, което ти правиш.

Не искам да твърдя, че е обратното, но изтъквам кое СПОРЕД мен не е така.

 

Можеш да обясниш как става това преобразуване на топлинната енергия в механична. Но съм сигурен, че няма да го направиш.

 

Аз пък смятам, че изгорелите газове въртят частта от перката, през която минават  и съответно и частта, която компресира свежия въздух. И тук топлината и да има някакво отношение то е допълнително, а не основно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз например , добавям Redex Diesel , но трябва да уточня че и двете ми коли сега са от магазина нови , а предишната ми просто беше в перфектно състояние! 

И на всичките ми коли ауспухите им са с цвят на изгоряла пепел от цигара!  

 

 

 

Всичко това няма много значение,защото ги караш в БГ с гориво-смазочни материали закупени от тук......които нямат нищо общо с тези в Германия например....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал само да допълня, че при новите пиезо инжектори, след механичната обработка със съответните диамантени инструменти се подменят и някой други елементи, осигуряващи необходомимото усилие за сработване на клапаните пружини, поради това, че след обработката хода на иглата се е увеличил, а във FOIV всяка хилядна е от значение.

Sent from my iPad using Tapatalk

Абсолютно прав ! 

Всичко е в ms -  милисекунди 

а ако трябва да съм точен в десети от ms 

 

Е поздравления ! 

Така се накефих , че тук има и хора дето разбират , а не само пишат  :respekt:

Всичко това няма много значение,защото ги караш в БГ с гориво-смазочни материали закупени от тук......които нямат нищо общо с тези в Германия например....

Ами карам и в Германия , ама не виждам разлика - това е мнение за оправдаване на нескопосаната ни работа

Редактирано от katzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия българин, който твърди, че няма съществена разлика качеството на горивото в Германия и България :) А дано....ама на дали..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти какво дават като принцип на действие, няма да го пускам в гугъл преводача

 

The power needed to spin the centrifugal compressor is derived from the kinetic energy of the engine's exhaust gases.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една разлика - не претендирам да съм толкова техничаски запознат, което ти правиш.

Не искам да твърдя, че е обратното, но изтъквам кое СПОРЕД мен не е така.

 

Можеш да обясниш как става това преобразуване на топлинната енергия в механична. Но съм сигурен, че няма да го направиш.

 

Аз пък смятам, че изгорелите газове въртят частта от перката, през която минават  и съответно и частта, която компресира свежия въздух. И тук топлината и да има някакво отношение то е допълнително, а не основно.

Е тук сгреши  :wall:

 

Като питаш ще се опитам да го изложа просто 

 

Та , както казахме загубите в ДВГ са най-големи с Изходящите Газове 

Само да вметна имаме 4 фази на горене  , като 3 и 4 - фаза грубо казано ги губим ! 

 

Значи , абсолютно неправилно е наложеното мнение , че едва ли не изходящите газове трябва да се разглеждат като сгъстен въздух 

Това , че се шари такова мнение не значи , че е миродавно

Има нещо вярно в него , но се прави грешка като се мисли, че щом има потенциална енергия ( Енергия на налягането - Ep )  , като енергия на състоянието , а  всъщност вътрешната енергия ( Ein ) е енергия на състоянието то вътрешната енергия се приравнява само на енергията Ein=Ep 

И това е вярно , но само като говорим за компресиран въздух например 

 

В нашия случай имаме химическа реакция , при която вътрешната енергия на горивото - Ein FO , посредством химическа реакция се преобразува в топлина - E, която чрез ДВГ се превръща в механична енергия ( кинетична - EK  

 

Погледни горе поста - видовете горене 

 

Абсолютно същото важи и за ТКА , само че вътрешната енергия на изх газове , чрез направляващия апарат се преобразува в кинетична и се предава , чрез Турбиното Колело / Ротора на Компресорното колело - T/C Blower Side 

Значи разглеждат се : 

- температура вход ТКА - по него от едни таблици за Енталпии и Ентропии се прави енергийна оценка 

- температура изход ТКА - по него от едни таблици за Енталпии и Ентропии се прави енергийна оценка

 

Отчита се температурен пад  - даващ ни ефективност на работа на ТКА 

 

Помня , че след МЕИ-Варна - сега ТУ-Варна , като бях в казармата ШЗО ВНВМУ НЙ Вапцаров - даскала ми по ДВГ беше току що уволнил се командир на дивизиона на подводниците и беше дошъл в ВНВМУ , а ние току що дипломирали се и отбиващи Дълга към Родината се беше сформирал много добър екип , не клас , както по принцип се предполагаше. 

Та той разказваше за експеримент , който са правили. 

Ако някой има идея що е подводница знае , че балони със сгъстен въздух - колкото ти сърце иска ! 

Та експеримента е бил следния : 

1. Смята се колко въздух е необходим за например 10000 оборота на ДВГ 

2. Пълнят Бутилките 

3. На ДВГ има RLC - Revolution Counter -  брояч обороти 

4. Завъртат ДВГ на сгъстен въздух до 10000

5. измерват изминатото разстояние

 

1а. Стартират ДВГ на гориво 

2а. 10000 оборота на гориво 

3а. мерят изминатото разстояние 

 

Резултат - в пъти по-дълго разстояние , при едни и същи условия на подводницата 

 

Това пак показва , че не въртенето поради наличието на налягане , продължаващото горене вътре произвежда топлинна енергия и тя чрез направляващия апарат и турбинното колело се преобразува в механична енергия  ( кинетична - EK  

 

Тук има и още една теория за решетката , ама утре ще влизам да инспектирам лагерите на Главна Машина 

:stupid: , тъй че смятам да си почина и поспя , че утре ме чака много бач :flamingdevil:  , че сега съм в Танзания , а тук е жега ............................... 

и от там поста горе т.8 

 

Надявам се да е разбираемо  :scherzkeks:

Редактирано от katzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти какво дават като принцип на действие, няма да го пускам в гугъл преводача

 

The power needed to spin the centrifugal compressor is derived from the kinetic energy of the engine's exhaust gases.

Те това се мъчих да го обясня с прости думи - само , че те го обясняват абсолютно повърхностно и въобще не споменават процеса на трансфера на енергия , те разглеждат само Blower Side of the T/C - който те наричат Centrifugal Compressor , а ти искаше как така от Изходящи Газове се получава пълнене 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но това става в цилиндрите.

За да става и извън цилиндъра това означава да има горене и в изпускателната система, което не смятам, че става.

За да е максимално ефективен един двигател трябва изгарянето в цилиндъра да приключи когато е в долна мъртва точка. Да продължава да гори, когато буталото тръгне нагоре означава спадане на ефективността, защото въздействието вече е в обратна посока на полезната за обикновения шофьор.

 

Непрекъснато повишаващата се ефективност на ДВГ идва от все по-точното управление на горивния процес.

 

И не се хавали толкова и аз съм завършил ТУ, ама не варненско и не тая специалност, но това не значи, че нямам представа и не мога да чета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и ти си завършил ТУ , то тогава даскалите ти не ги коментирам - горе там пише за едни фази на горенето - и ако си ДВГ , то задължително си ги учил - а те са 4 на брой и то само 1-ва и 2-ра са приключили в цилиндъра 3-та и 4-та са си преразход , сам се сещаш за процента на загубите с изходящите газове !

Те за това се поставя и ТКА :verweis:

Сам каза , че можеш да четеш - чети - аз по-просто от това не мога да го обясня и да е вярно :hilezh:

Горе в поста пише

Quote:

7. Съгласно теоретичната постановка - Цялото Количество Гориво се Подава и Изгаря моментално - в TDC ( Top Dead Center ) - ГМТ Горна Мъртва Точка , но реално това не може да се осъществи , затова и имаме предварение на гориво-подаването и пак загубите с изходящите газове са най-големи.

unquote.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но това става в цилиндрите.

За да става и извън цилиндъра това означава да има горене и в изпускателната система, което не смятам, че става.

За да е максимално ефективен един двигател трябва изгарянето в цилиндъра да приключи когато е в долна мъртва точка. Да продължава да гори, когато буталото тръгне нагоре означава спадане на ефективността, защото въздействието вече е в обратна посока на полезната за обикновения шофьор.

 

Непрекъснато повишаващата се ефективност на ДВГ идва от все по-точното управление на горивния процес.

 

И не се хавали толкова и аз съм завършил ТУ, ама не варненско и не тая специалност, но това не значи, че нямам представа и не мога да чета.

Quote : 

За да е максимално ефективен един двигател трябва изгарянето в цилиндъра да приключи когато е в долна мъртва точка.

unquote . 

Те за този ДВГ като го направиш - ще получиш Нобелова Награда за Физика  :respekt:

 

Quote: 

Непрекъснато повишаващата се ефективност на ДВГ идва от все по-точното управление на горивния процес.

unquote. 

Да има истина в казаното , но не е цялата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Дизеловия ДВГ е проектиран за дизел - т.е. строго определен вискозитет и то отговарящ само на вискозитета на дизела !

5. Добавянето на масло - повишава вискозитета и намалява хидравличните протечки , но влошава и картината на смесо-образуването , т.е. големината на капките се увеличава , което пък от своя страна води до увеличаване времето необходимо за изгаряне на горивото.

1. Проектиран е спрямо масово произвежданата вариация на това гориво която е икомоически ефективна за производство. Това не означава със сигурност, че това е най-оптималното гориво за мотора.

5. Приемаш някак "по подразбиране" че маслото влошава горивния процес - аз за това питах а не да ми обясняваш общи приказки по работа на ДВГ и "мили" спомени за даскали и казарма. Дай някакъв линк с обяснения, измервания, опити....... Може пък да подобрява или промяната да е практически незначителна - не си ли се замислял над тая вероятност. Ако толкова влошава процеса защо аз карайки доста пъти с напълно синтетично 2Т масло не съм забелязал разлика в димноста (вярно нямам газоанализатор, но ако имаше отчетлива разлика все щях да я видя) и мириса на изгорелите газове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Katzo,виждаш хората сами намират правилната "присадка" за горивото...

Всичко идва от това,че сме беден и изстрадал народ!

Добавките, за гориво са вещества,които в малки количества променят експлотационните качества на горивото!

Намалят въглеродните ,и смолисти отлагания при отделените газове!

Все неща които ги има в горивото,на редица Европейски страни...

Тук,обаче плащаш 20ст. Отгоре за качественно гориво с добавка,която управителя на бензиостанцията отдавна е откраднал и пласирал на черния пазар! От там и разачорованието в хората ...

Не сме дорасли нито като клиенти,нито като търговци дори,за да знаем и ползваме рационално добавките...

Ръгаш масло в нафтата и тва е! Още 1 век ще е така,няколко поколения Соц. Извадки трябва да се изчистят!

Тогава някой може, и да помисли за природата която спомена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също наливам бездимно двутактово масло в резервоара! И ще продължавам да го правя.  Всеки си гледа от неговата камбанария..... а от моята се разкрива гледка на безумно нискокачествено дизелово гориво на всички бензиностанции в България.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега незнам от къде зареждаш нафта,но аз също ще потвърдя,че няма разлика между горивото в бг и германия австрия белгия италия  от една година аз съм из европа и не се спирам и разхода на колата е същия и варвенето е същото ,никаква разлика от зарежданата от мен нафта във Видин  и в европа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сега прочетете това http://pressadaily.bg/publication/58683-%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5-/   и спрете да говорите глупости защото ставате смешни!

Мисля че май сте объркали форума.....

 

а ако не ви се чете от статията, копирам ви е тук!

 

"

Почти половината от проверените горива не отговарят на изискванията. Това показват проверки на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, извършени през третото тримесечие на 2014 г.

Инспекторите са взели 120 проби от различни бензиностанции. От тях 43% са с отклонения. За първи път са проверени и 9 петролни бази, като при 4 са регистрирани нарушения в качеството на петролните продукти. На собствениците ще бъдат наложени глоби до 500 000 лв., каза председателят на агенцията Стефан Цанков.

Сменен е изцяло начинът, по който се извършват проверките. Вместо планово се правят внезапно и са съвместно с НАП и Агенция „Митници“. На служителите са раздадени нов тип пломбажни клещи, което пречи да се прави подмяна на пробите. Откритите нередности са пет пъти повече от същия период на 2013 г.

Твърдеше се, че само 7-8% от бензина и дизела са менте, което е нормално за останалите страни в ЕС, но се оказа, че картината е коренно различна, допълни Цанков. Най-много нарушения има в качеството на дизела. Често той е смесен с бензин. Това се получава, когато в един резервоар е имало бензин, а после се пълни с нафта. Дизелът се смесва с промишлено или корабно гориво, а в бензина се слагат разтворители.

Цанков посочи, че преди смяната на шефа на дирекция „Контрол на течните горива“ е имало чадър върху някои фирми. 549 бензиностанции са били извадени от регистрите и не са били проверявани през последните 10 г. Това са предимно ведомствени обекти. В тях в над 60% от случаите пробите са с отклонения. Вече са уволнени 40 служители на агенцията, а за състоянието на сектора се готви доклад, който ще бъде изпратен в прокуратурата."

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които не намират разлика вероятно слагат от големите вериги, където не са открити отклонения.

 

И аз не съм забелязал разлика, освен 1-2 пъти от Словения, където беше по-евтино от тук и имаше по-голям разход, та се чудех насрещен вятър ли има. Допускам, че на запад е по-качествено, но поне на моята кола не се усеща разлика.

 

Преди 20 години беше много зле нафтата тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно нафта алпин дизел от ОМВ замръзна във фризер и го даваха по-тв. миналата зима....точно защото разчитаме че е от голяма верига,си мислим че всичко е ок.....

ето и фактите.......http://fakti.bg/avto/85047-zashto-zamrazva-naftata-ili-nishto-novo-pod-slanceto

http://fakti.bg/bulgaria/85023-eksperiment-dizel-ot-sedem-benzinostancii-kristalizira-samo-pri-minus-13

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които не намират разлика вероятно слагат от големите вериги, където не са открити отклонения.

 

И аз не съм забелязал разлика, освен 1-2 пъти от Словения, където беше по-евтино от тук и имаше по-голям разход, та се чудех насрещен вятър ли има. Допускам, че на запад е по-качествено, но поне на моята кола не се усеща разлика.

 

Преди 20 години беше много зле нафтата тук.

 

 

 

И пак ви казвам - ей сега да се грабнете и да отидете до Германия и да заредите - те колите няма да  станат по-хубави  :stupid:

 

Половината са с еднопосочен билет от там , другата част поради начина на експлоатация и поддръжка са си го осигурили , дори и да са имали хубави показатели !

 

Начина по който искате да ги карате ги обрича на това! 

 

Интересно германците за колко време ще успеят да ги съберат - ама не мисля да е много :nixweiss:

 

И масло , пък било и President да им сипвате - пак не ще да помогне. 

Аааааа проблема е , че President е натурално , а не синтетично :hilezh:

Редактирано от katzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де,то е ясно че когато една кола е "издухана" ,каквото и да и сипеш все тая......да,ама ние с това разполагаме и когато можем да спомогнем за леко подобрение защо да не го направим......???   не всеки има възможност за чисто нов автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присадките против замръзване имат ли отношение към вървежа на колата? Аз също съм от групата, която не забелязва разлика във вървежа спрямо горивата. Що се отнася пък до разхода, освен че не правя разлика, го имам и документирано, тъй като си водя статистика на зарежданията откак имам колата, без пропуск. Може и да съм в грешка, просто изказвам впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5. Това по подразбиране е - ами нещо нещо гъсто ,ако го смесиш с нещо рядко - по-рядко ли става ?

ами милите спомени за да го разберат такива теб - иначе не става :hilezh:

 

Така е принципно, ама я ми обясни как нещо което е с да кажем 50% разлика във вискозитета и сипано в съотношение 5 промила ще обърне картинктата с главата надолу  :lupe:  Същото се отнася и за ефективността на гроивния процес. С теорията си наясно, технико-рекламните проспекти си ги изчел, ама елементарната математика нещо ти куца. И за да не стават обърквания - нито съм търговец, нито механик , нито се занимавам с авточасти.

1. нямаш и представа от проектиране на ДВГ , иначе нямаше да пишеш тези глупости - всеки ДВГ се произвежда за точно определено гориво , нещо като Калоричност Долна Работна на горивото да си чувал. Е тя се задава още в началото на проекта.

 

И викаш няма допуски, няма отклонения, мотора не е правен за целия свят. Това са индустриално произвеждани мотори - не совалка.

Quote:

2.5 = купуваш, даваш 2500 и тогава тръгва :badgrin:

unquote.

Не е ли по-просто - гледаш какво купуваш , правиш диагностика , купуваш и караш , без да храниш самозвани :huh:

 

Ти май от хумор не разбираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че има разлика в БГ горивата и продаваните такива в западна Европа - всеки, който се занимава професионално с горива и познава химията им ще го потвърди. Лукойл имат супер стара сероочистваща инсталация и все още бълват прекалено високо-серни горива, особено дизелите. На запад отдавна са с гарантирано Евро 5, а тук е само Ромпетрол заради модерната си сериочистваща инсталация в Румъния.

 

Давам ви идея за една от най-добрите добавки за гориво в света, от категорията на т.нар. "горивни модификатори" - Archoil 6200-EU. Този продукт адресира нещата, които не са правилно (или изобщо) адресирани в рафинерията. 

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...