Jump to content

Термостaт или нещо друго


dexter1

Recommended Posts

Здрaвейте. Пaля си колaтa студенa и имaх преход веднaгa по едно дефиле нaдолу около 20 км. Стрелкaтa нa темперaтурaтa се вдигнa мaлко нaд 50 зa всички тези км. После кaто продължих по рaвното се кaчи до 90. И пaрното не беше мaксимaлно горещо. Все пaк кaрaх повече от 15 мин. Дaли е термостaтa. И стрелкaтa нa гиривото се ебaвa aко товa имa нещо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Термостат ;)

И аз съм за нов термостат, ма нещо ме мързи да се занимавам с майстори. И при мен пада по подобен начин температурата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си 2.0тди е нормално да изстива. 3.0 тди дори и със запушен/спрян ЕГР с хубав термостат загрява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта като бяхме на сбирката преди 2 или 3 години на ИКЕА. На връщане на -10, -12 взе да се охлажда в движение. Според мен е нормално. В момента сега трудно ми загрява до 90 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с нов термостат и си загрява без проблеми, 3.0 тди. Иначе на -15 пусках Шипка на 31-ви и доста поохлади до към 60 градуса :) Не мисля, обаче, че е нормално да охлажда по Черни Връх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С новия термостат ли ти охлади като пуска Шипка колега? Защото и при мен се получи същото и съм решил да сменям термостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен вдигне ли 90 °С и няма мърдане, нито нагорнища, нито надолнища - стрелката е точно над средната чертичка, лете, зиме...няма мърдане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример с AFN от тази сутрин. Спускане на Предел в посока Благоевград -14 до -16 градуса падна до около 70 градуса и то към края на спускането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми то след изписaното по- добре дa не пипaм нищо зaсегa щом ми дaде и среден рaзход зa 800 км 6.8 по добре дa не го пипaм зaсегa. И дa 3.0 ASB e.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни се прибирах от Банско към Перник, беше около -5. Малко след Разлог вдигна 90 градуса и като почнах да спускам до Симитли, падаше до малко над 70 градуса, с парно на Auto 23 градуса. Спускането беше почти по инерция. После нямаше проблеми. Преди седмица сутринта беше -19 градуса и точно загря на 90 градус и ми се наложи да работи 5 мин на място и падна малко под 90. Във всички други случаи държи на 90. При малки спукания или при добре загряла кола не ми е падала стрелката.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв термостат да си купя....по-скоро от къде, за да е читав. И трудно ли се сменя - мога ли сам да го сменя или е по-добре да не барникам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв термостат да си купя....по-скоро от къде, за да е читав. И трудно ли се сменя - мога ли сам да го сменя или е по-добре да не барникам :)

оригинален!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Стефчо от вас до работата дигаш ли 90 градуса, че аз трябва да карам със 120, че да дигна 90 градуса на 12тия километър някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш да сменя термостатче за здраве. Еми лошо няма, ще поръчам... Аз забравих да сложа средната кора отдолу, за това и по-студено предполагам държи...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...