Jump to content

WinOLS - отново за Чиповете


Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам проблем.Колата е Ауди А4 Б7 1.8Т с Мотроник 7.5. След префлаш на софтуера с МППС в12 колата няма ток по веригата Ignition On. Като дам на контакт по таблото не светва нищо, се едно не съм дал на контакт.Върнах стария софтуер на колата с boot mode на компютъра, но пак няма ток там.На бушон 43 който е за Engine Management бушона беше здрав, но като премерих с мултицет не стига ток дотам.Дали може да е от имобилайзера ? Реших да пусна ток от плафона във слота на бушон 43 и успях да запаля колата по този начин, но на таблото излзизат много грешки.Видях първо беше Brakes и после почнаха да се показват и другите на борд компа.Прегледах всички бушони където се намират от шофьорската страна при вратата и всичко е здраво.Като кача компютъра на bench (незнам как му се казва на български) и в МППС програмата цъкна Ecu ID с избрано Audi A4 1.8T ME7.5, ми излиза всичката информация за ЕКУ-то което значи че то си фонкционира и не е мъртво.Пин номер 3 на буксата за компютъра е за Ignition ON и като го проверих с мултицета ток дотам не стига, а ключа съм го завъртял на контакт.Къде може да е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Било е от имобилайзера.Незнам дали е фабричния или друг, но се пуска и изключва от оригиналния ключ.След като откачам акумулатора обаче, винаги трябва да обучавам наново ключовете за да мога да откл. и закл. с тях.Задържам отключването, вкарвам ключа и давам на контакт за 3сек, след което връщам, вада ключа и чак тогава пускам копчето и вече ключа е обучен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,имам един въпрос,не знам коя карта за какво е ,някой може ли да ми помогне;

Map "Bosch III 16/8" (4x7)

Map "Bosch II 8" (6x6)

Map "Bosch II 8" (8x8)

Map "Bosch II 16" (6x16)

Map "Bosch II 16" (12x16)

Map "Bosch III 16/8" (5x16)

Map "Bosch II 16" (12x10)

Map "Bosch II 16" (12x16)

Map "Bosch II 16" (8x16)

Map "Bosch II 8" (7x8)

Map "Bosch II 8" (8x10)

Map "Bosch II 16" (8x8)

Map "Bosch II 16" (8x8)

Map "Bosch II 8" (4x5)

Map "Bosch II 16" (8x8)

Map "Bosch 16" (16x10)

 

Например че искам да вдигна мощността и буста,коя карта трябва да се пипа.

Автомобила е Опел бертоне 2.0т z20let 200ps

А това е оригиналният файл:

 

Ще съм благодарен за някаква  информация.

opel55352932.orig.TP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@рад4... Защо си толкова лош? Нищо конструктивно не каза на момчетата, на които очевидно им е интересно искат да обменят информация. Само омраза. Отделих ти 40сек. да ти разгледам сайта - голям смях. Може ли да си сложиш скрееншот на крак версия на уинолс от 2012 г? А за китайският ти Кес, просто ще пропусна коментара. Нали си голям майстор, плати 1500 евра за оригинал, без плъгини и без чек суми и без нищо...

Освен това за топлото палене, само  да  светна пък аз, не винаги са нужни 255 оборота за да почне да впръсква  гориво, поразгледай ги малко по-внимателно. Аз лично съм направил поне 50 ъпдейта (ти ги наричаш ъпгрейди)  преди в Порше Изток за топло палене и от тях се оправиха 5 без смяна на стартер. Понякога ако ще и 50 мг. стартово гориво да напишеш(на празните квадратчета)  когато стартерът няма сила, пак не палят.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за малко помощ. С EDC 15V съм и MPPS v16. Качвал съм няколко пъти различни софтуери и не съм имал проблеми. Наскоро реших да си върна фабричния но още при четене MPPS ми дава грешка. Правих доста опити и все едно и също.

IMG_20180404_120151_HDR.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие от днес. Имам приятел със същия двигател 1.9 TDI ASV и същото ECU, на когото също съм сложил последния софтуер с който карам. И при него се появи същата грешка на MPPS при опит за четене. Осъмних се в кабела но на друга кола тръгна и я прочете. Закачих ги на ваг-ком и се оказа че имаме еднаква грешка, като при мен е единствена. Колите нямат видими проблеми, палят и вървят. Възможно ли е проблема да е в софтуера и как да го оправя? 

IMG_20180404_145539_HDR.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте виждам че колегата е чел и записвал вероятно с мппс ЕДЦ15V. Днес ми излезна едно голфче за четене 1.9 тди AGR мотора 98 година 90 коня опитах се с Кесс 2 но ми излезна wake up error свалих компа намерих пиновете и с Галлето 54  пробвах пак не става. Та мисълта ми е за този мотор и компютър ще ми трябва ли програматор и да отварям компа да сменям чиповете вътре. Мисълта ми е такава ако може само да видя хардуерния номер и софтуерния да намеря оригиналния файл по тях да преправя и само да го запиша. Ще стане ли така ? Благодаря :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

здравейте от доста време човъркам по колата, като съм правил механично дигане на конете с натягъне на гейта и  осезаемо колата литна с налягъне 1 бар върви супер. За смесите имам повербох, но искам да дигна налягането  не с натягъне.Имам кесс в2 свалих си файла но незнам още къде да барам.Искам да вдигна налягането само на 0.7 или 0.8! Ето го и оригиналния файл.Каде се променят стойностите,мерси

1.8t original

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@Marto7777

 

Виж тук, колега. Дори и Тони (R.I.P) e споделил мнение. Според написаното,  не е много смислено, тъй като Ме 7.5 е без жило на газта - т. е. няма как да се генерира налягане, поне при ръчните скорости, когато дроселната клапа не е отворена до край.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

49 minutes ago, KFZ-Azubi said:

@Marto7777

 

Виж тук, колега. Дори и Тони (R.I.P) e споделил мнение. Според написаното,  не е много смислено, тъй като Ме 7.5 е без жило на газта - т. е. няма как да се генерира налягане, поне при ръчните скорости, когато дроселната клапа не е отворена до край.   

 

На мене ми е за кефа некой път за мен си.На състезания не хода и нямам и планове да я пускам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

On 6/21/2018 at 8:45 PM, Marto7777 said:

Някой може ли да добави лаунч контрол на Ме7.5 ?

На МЕ7.5.5(1мб флаш) мога , но на МЕ7.5.1 (512кб) не мога да ти помогна .

Има два вариант , софт лънч , просто свален прекъсвач когато колата се движи с под 2км/ч .

Другият е истински лънч контрол , спират се бобините при определени условия (позиция на педала , обороти на двигателя и скорост на движение на автомобила ) и двата са описани в nefmoto.com , но мога и аз да ти ги активирам .

 

On 6/17/2018 at 7:39 PM, anto1 said:

здравейте от доста време човъркам по колата, като съм правил механично дигане на конете с натягъне на гейта и  осезаемо колата литна с налягъне 1 бар върви супер. За смесите имам повербох, но искам да дигна налягането  не с натягъне.Имам кесс в2 свалих си файла но незнам още къде да барам.Искам да вдигна налягането само на 0.7 или 0.8! Ето го и оригиналния файл.Каде се променят стойностите,мерси

1.8t original

0x1F5BC - LDRXN(16x1) ако смесите са ти оправени и ще го вдигаш само на 0.8 тази карта стига , но имай навпредвид ,че е най-първобитната работа , само нея да промениш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, ChavdarovRemaps said:

 

На МЕ7.5.5(1мб флаш) мога , но на МЕ7.5.1 (512кб) не мога да ти помогна .

Има два вариант , софт лънч , просто свален прекъсвач когато колата се движи с под 2км/ч .

Другият е истински лънч контрол , спират се бобините при определени условия (позиция на педала , обороти на двигателя и скорост на движение на автомобила ) и двата са описани в nefmoto.com , но мога и аз да ти ги активирам .

 

0x1F5BC - LDRXN(16x1) ако смесите са ти оправени и ще го вдигаш само на 0.8 тази карта стига , но имай навпредвид ,че е най-първобитната работа , само нея да промениш.

 

 

Със Ме7.5.5 съм.Поне .bin файловете гледам че са по 1мб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата @ChavdarovRemaps се сдобих с софт лаунч.Доста съм доволен от резултата.Прецених, че не си заслужава риска от хард лаунч за единия кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/6/2018 at 19:15, KFZ-Azubi написа:

@Marto7777

 

Виж тук, колега. Дори и Тони (R.I.P) e споделил мнение. Според написаното,  не е много смислено, тъй като Ме 7.5 е без жило на газта - т. е. няма как да се генерира налягане, поне при ръчните скорости, когато дроселната клапа не е отворена до край.   

Дрън, дрън... голяма глупост написа. Колата ми е точно с МЕ 7.5 ремапвано от Тони лека му пръст и на лънч си прави 1.2-1.3 налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от седмица  се мъча с WinOLS  успявам да редактирам някоя карта след това експорирам в нова папка ,когато изчета екпортирания фаил картата която съм редактирал изобщо я няма ,пропускам нещо .Ще се радвам ако някой ми даде насокиОригинал с направена промяна на ЕГР.png

Отворен след промяна.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, denyych said:

Здравейте колеги от седмица  се мъча с WinOLS  успявам да редактирам някоя карта след това експорирам в нова папка ,когато изчета екпортирания фаил картата която съм редактирал изобщо я няма ,пропускам нещо .Ще се радвам ако някой ми даде насокиОригинал с направена промяна на ЕГР.png

Отворен след промяна.png

Картата си е там,тя от файла трудно може да избяга,дори си я маркирал , програмата нарочно не ти маркира карти ,които са с една и съща стойност.

Редактирано от ChavdarovRemaps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 15.07.2018 г. at 0:37, denyych написа:

Здравейте колеги от седмица  се мъча с WinOLS  успявам да редактирам някоя карта след това експорирам в нова папка ,когато изчета екпортирания фаил картата която съм редактирал изобщо я няма ,пропускам нещо .Ще се радвам ако някой ми даде насоки

 

 

Колеги с какъв кабел или адаптер се ползва тази програма winols?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/4/2018 at 7:22 AM, zoo said:

 

 

Колеги с какъв кабел или адаптер се ползва тази програма winols?  

Програмата е за модифициране на софтуера , а не за записване и /или четене от двигателния компютър .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Модифициране на софтуера, не включва ли и запис ako има късмет човек да му е с епром еку-то ? 

Не споря, защо нямам никакъв опит, но питам за да си изясня. Темите за тия "мапвания" са толкова пропити със спам, че направо е ужасно да отсее човек каквото му трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...