Jump to content

На кой какво му струваха коловозите в столицата тази зима. :)


Recommended Posts

След като вчера си откупих колата от един сервиз в който я бях оставил за преглед защото ми предстоят едни 5000 км. следващия месец майстора ме зарадва, че съм на път да сменям заден мост. :blink: Викам му защо какво и има на колицата. Той ми каза, че била "разкрачена" отзад :rolleyes: това което могъл да направи е да я събере максимално и някакси все пак да я вкара в норми, но ми каза, че отвори ли още малко моста е за смяна.

Викам си бре маааа' му стара аз не съм се напивал толкова, че да си го турям на колицата отзад :rolleyes: , не влизам и с ръчна по завоите и тогава ме огря мисълта за коловозите в кварталните улички в нашата добре почистена столица тази зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен засега около 1100 лева

1. смених двата предни амортисьора защото блокираха 2х 120 лв. = 240 + работа = 350 лв.

2. Спуках чисто нова гума Дънлоп 17 на една дупка по околовръстното -370 лева

3. Счупих скарата под двигателя и сложих алуминиева 10 мм - 400 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кора под мотора.

Накладки - скъса ми се един от датчиците за износване на предно колело. Чека свети постоянно и ме нервира. Шунтирах го като пернишки ДАП а джия на късо, което не ме радва.

Предполагам и съединителя не е доволен от изминалия сезон. Никак дори.

Това за А6 цата.

Само 90 quattro няма оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е само у голЕмото село ли имате коловози,при нас по малките градчета също има.На мен ми струва предна броня,кора под мотора и подкалник,добре,че си ги имам резервни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми коства разпаряне на нова зимна Семперит Спийд грип 2 205/55/16 около 180лв + 15лв изправяне на джанта, смяна на термостат и нов антифриз около 50лв. Освен тия забележки други поразии нямам, изключвам повечето бензин понеже я паля и работи на място по 10мин, става 25градуса в купето и чак тогава влизам да карам малко чревоугодник си падам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Кората под скоростната кутия - цялата липсва

2) Кората под двигателя спукана през средата и вързана със свински опашки

3) Двата задни подкалника строшени в долната част

Не съм питал още за цени hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се регвам с едни 250 лв за датчик за масло на картера, лепене на картера и масло + филтър+ покупка на кора,т.к. досега нямах... имам и крива джанта, ама тя е от времето след коловозите :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долната приставка на предната броня се спука. Случи се след като кишата се заледи и коловозите бяха твърде дълбоки за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маншон външен на карето - 40 лева с маншон, труд, няколко шкембета и една бира :rolleyes:

И 40-50 литра повече газ, че се опитвам да и внушавам че е Квадро, ма не ще да прихване :hilezh:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Кората под скоростната кутия - цялата липсва

2) Кората под двигателя спукана през средата и вързана със свински опашки

3) Двата задни подкалника строшени в долната част

Не съм питал още за цени hilezh.gif

Кората под мотора можеш много лесно да я залепиш с фибростъкло.

Става адски здраво.

Подкалниците, ако не липсват парчета също.

По темата.

Тая зима нищо не строших :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лепене на картера и масло + филтър+ покупка на кора,

Само да знаеш че картера ти НОВ струва 120лв, че дали не беше и по-малко! Да не те одерат някъде за заваряване. Другото което е полезно да знаеш е, че за Бора, Октавия, Голф4, има едни втулки за подигане(около 2см) на предницата с който вече картера е малко обезопасен. Офертата според мен важи и за теб, но трябва да се провери :zustimm:

ПП - На мен една гума, по окачването ме е страх да гледам :hilezh: Това което си причинявам на колата последния месец не съм и го направил за две години преди това :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спойлера под бронята на Шкодата- 17 лв нов ориджинъл.

Маркуч между двете помпи на съединителя на Аудито- 130 лв, пак нов ориджинъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да знаеш че картера ти НОВ струва 120лв, че дали не беше и по-малко! Да не те одерат някъде за заваряване. Другото което е полезно да знаеш е, че за Бора, Октавия, Голф4, има едни втулки за подигане(около 2см) на предницата с който вече картера е малко обезопасен. Офертата според мен важи и за теб, но трябва да се провери :zustimm:

ПП - На мен една гума, по окачването ме е страх да гледам :hilezh: Това което си причинявам на колата последния месец не съм и го направил за две години преди това :wall:

Не, не - лепенето на картера беше 20 лв, не съм давала някакви фрапантни суми. Имаш ли инфо къде да прочета и разгледам за тия втулки за повдигане,че тия 2 санта ще са ми животоспасяващи, че с т'ва спортно окачване като се разходя из Горна баня и пулса ми отива на 200 удара в минута, само като се сетя за потрошените части и нажулените прагове и спойлери на брони :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предницата се разшляка здраво. Още преди големия сняг беше тръгнала, ама той тотално й разказа играта. Не съм ходил още на сервиз да видя какви/колко са щетите.

Тавана ми е смачкан откъм шоф. място, нещо е паднало и е огънат леко. Задната броня и тя е надрана. Нищо не се виждаше докато не я измих добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изпаднал малкия калобран отпред :( купих нов от Порше-Изток за 12лв.интересно,че копчетата-мъжко и женско,струваха повече!скромната сума от 15.50лв.за два комлекта! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората под мотора можеш много лесно да я залепиш с фибростъкло.

Става адски здраво.

Подкалниците, ако не липсват парчета също.

Благодаря за съвета :) Ще изчакам все пак да приключи зимата.

Че като гледам навън ..... hilezh.gifhilezh.gifhilezh.gifhilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Мондата да чукна на дърво след месец и половина лизгане по корем предимно защото тя е висока колкото настъпена жаба нищо засега.

Направо се учудвам как имате толкова сериозни щети на коли с много по-голям клиренс от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе на пръв поглед нищо няма. И без това нямам кори откакто съм я взел :hilezh:

Изхвърча ми спойлера под предната броня и решетките на един як офроуд ама аз съм си виновен за това. Между другото тоя спойлер е много жилаво животно направо не знам как може да се счупи. Аз моя съм го прегазвал без последствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...