Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, tufata said:

Абе какъв е тоя вирус дето скапва батерията през андроид?! Имал и такова нещо или просто софтуера така го засича, понеже вече самият той е заразен.

Батерията наистина почна да прави проблеми, като кара по по-малко!


А? Да не си гледал някоя реклама в нета, докато си ровил разни сайтчета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, ChillToucH написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Не, излезе ми съобщение.

Факта които казах с процентите е забелязан преди дни.

Да не забравяме, че макар батерията при тия смартфони да не е с памет като при лаптопите, то има системна такава в софтуера на телефона. Но не вярвам ОС да може да бръкне чак до там и да я скапе.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност старите имаха памет, за новите версии не съм гледал. От доста време спрях да се интересувам. Виж си консумацията на батерията и дай да видим какво точи. Може някой апп да е бъгнал. Да не си слагал бетата на андроид N, защото при мен дълго време сваляше супер бързо батерията, но го фикснаха най-накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от моя Note4, вече почти не си ползвам лаптопа /в месеца я един-два пъти/, ако имам някоя по-голяма задача да свърша. Доволен съм и от батерията, но моята я смених с такава от Zero Lemon 10 000mAh, без проблем издържа пълни два дена, при постоянно ровене из нета, а ако го оставя телефона на мира, може и 4-5 дена да изкара.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня от тук ли я взех или от e-bay, но няма значение, беше на прИмоция тогава от Е95 на Е50. :) 

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B00Q7C6FTA

 

Това е тухлата: 

http://zerolemon.com/product/zerolemon-samsung-galaxy-note-4-10000mah-extended-battery-nfc-rugged-black-zero-shock-hybrid-protection-case-black/

Редактирано от Joro Irl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка, бърза, ефективна и с опростен интерфейс програмка за разкарване на bloatware:

Debloater: http://forum.xda-developers.com/android/software/debloater-remove-carrier-bloat-t2998294

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, ChillToucH написа:

Ами всъщност старите имаха памет, за новите версии не съм гледал. От доста време спрях да се интересувам. Виж си консумацията на батерията и дай да видим какво точи. Може някой апп да е бъгнал. Да не си слагал бетата на андроид N, защото при мен дълго време сваляше супер бързо батерията, но го фикснаха най-накрая.

Това е начина  но нямам време да се заминавам по този начин. По добре да му преинсталирам OS.

Интересното е, че реалния процент на заряд се разминава с отчетен от уреда. След рестарт се оправя. Да кажем ако показва 30% след рестарт вече може да е 10%.

Прозореца бе от браузър страница отвън, което е ясно, че е не реален. Не беше от системата. Но както казах забелязах разминавания което вече е странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си слагам къстъм ОС, то със сигурност имаш проблем с .bin файла на батерията. Трябва да го изтриеш и тогава да пробваш. Проблема който описваш ми напомня точно на това. Но реално не съм префлашвал от две години вече. Просто си взех нексус и забравих за такива работи.

ПС: Преди изтриване на .бин файла, трябва да си на пълно заредена батерия и да я изхарчиш с минимална употреба на телефона. Този цикъл трябва да го направиш 2-3  пъти и ще имаш оптималния вариант на файла.

Редактирано от ChillToucH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On ‎7‎/‎27‎/‎2016 at 9:51 PM, Joro Irl said:

Не помня от тук ли я взех или от e-bay, но няма значение, беше на прИмоция тогава от Е95 на Е50. :) 

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B00Q7C6FTA

 

Това е тухлата: 

http://zerolemon.com/product/zerolemon-samsung-galaxy-note-4-10000mah-extended-battery-nfc-rugged-black-zero-shock-hybrid-protection-case-black/

 

това не знам как си се навил да го сложиш ... прави от елегантния и красив телефон тухла 4ворка с визия на 10 годишен мобифон :( Аз зарядно имам навсякъде (кола, офис, вкъщи, ако искам ще поддържам батерията на 90% през целия ден). Според мен е супер безсмислено и най-вече много грозно. По-добре си вземи един powerbank, ако толкова си закъсал за ток ;)

 

Да добавя че ноут-а поддържа quickcharge 2.0 така че за 20-30 мин си поне с 50% отгоре при нормално зарядно.

On ‎7‎/‎28‎/‎2016 at 11:12 AM, tufata said:

Интересното е, че реалния процент на заряд се разминава с отчетен от уреда. След рестарт се оправя. Да кажем ако показва 30% след рестарт вече може да е 10%.

това е първия признак че батерията ти е почнала да сдава багажа. Някои от клетките не работят като хората или изобщо и започва по този начин да бъгва. Взимай нова батерия и ще се оправи.

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hahaha, виж сега, аз телефон не си купувам, за да го показвам и хваля с него /както са 80% от хората в БГ/ , а съм го взел за ползване и работа. Пътувам доста, и в повечето случай, не ми се занимава с кабели, с вкл./изкл. или външни powerbank, след като вече съм се уредил с такава, вградена в телефона. А е и доста добре обезопасен от изтърване и надраскване. А и като знам, че ще изкара мин. два дена без зареждане, какво повече ми трябва, нищо. :)

Това е за мен, за други със сигурност е различно.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тухла четворка, изглежда. :hilezh: 

 

Няма с какво да го снимам в момента, може би по-късно, ако толкова настояваш. 

Редактирано от Joro Irl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, HannoSLM написа:

 

това не знам как си се навил да го сложиш ... прави от елегантния и красив телефон тухла 4ворка с визия на 10 годишен мобифон :( Аз зарядно имам навсякъде (кола, офис, вкъщи, ако искам ще поддържам батерията на 90% през целия ден). Според мен е супер безсмислено и най-вече много грозно. По-добре си вземи един powerbank, ако толкова си закъсал за ток ;)

 

Да добавя че ноут-а поддържа quickcharge 2.0 така че за 20-30 мин си поне с 50% отгоре при нормално зарядно.

това е първия признак че батерията ти е почнала да сдава багажа. Някои от клетките не работят като хората или изобщо и започва по този начин да бъгва. Взимай нова батерия и ще се оправи.

Явно е почнала... ще я сменям някога.

Без външна батерия, не става!

И какъвто да купиш, едва ли ще кара значително в пъти повече.

Когато измислят да кара по няколко дена, при цял ден щракане, тогава може.

За мене няма как да е добър този който е защитен и голям. Все пак това е мобилно устройство, а не стационарен...

целта е да е супер лек удобен и полезен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не знам дали въпроса е точно за тук, ама да отварям цяла тема за отговор в едно изречение не мисля че има. Направо към въпроса - има ли някакъв начин да се направи reverse screen mirroring КЪМ телефон с Android от телевизор? Един вид, да си гледам ТВ-то през телефона докато съм в съседната стая. И всичко това, без да ползвам никаква интернет връзка между ТВ-то и телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва май зависи от телевизора. До колкото схванах искаш през локалната мрежа да гледаш телевизора.. Най-вероятно ще ти трябва приложение за телевизора, но аз лично не съм се заигравал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗаеВах тая опция. Телевизора е с Tizen и си нямам представа дали изобщо има такова приложение за него.

 

Междувременно днес за V10-ката ми пристигна някакъв 311.80MB ъпдейт, който инсталирах, но не беше нова версия на андроид. Оказа се някакъв гугълски пач за подобрена стабилност, производителност и сигурност. Нещо от сорта на V20b-aug-18-2016 беше. Инсталирах го, промяна освен редовното след ъпдейт брутално източване на батерията не виждам. Хард, софт и прочее ресет не съм правил след ъпдейта. Какви са тези кръпки по никое време преди Android 7, не знам. Също така, уж V10 трябва да е с версия 6.0.1, при мен след ъпдейта до 6.0 работата замря.

Батерията продължава да ме изумява. Телефона безпроблемно издържа по цял ден (да се разбира 13-15 часа) в wifi hotspot режим, разговори и 30-тина минути игра на тривиадор.

 

ПП По-доволен съм от ъпдейтите на предишния ми самсунг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помощ за приложение което има ръчен фокус и мога да снимам/преглеждам малки предмети (нещо като макрос)

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След ъпдейт на 6.0.1 май вече не може да се изключва автоматичния ъпдейт!? Искаш не искаш, има ли нова версия трябва да се инсталира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В настройките за разработчици има настройка

d8606e8a381346d0e1496bb4e3474920.jpg

Това е на 7.0 , но на 6.0 сигурно е на същото място.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкаш достатъчно на брой пъти на билд номера, при мен е най-отдолу на About

b8bba6b0564a12b061c98d150f9a1ffd.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го, но и там няма такава функция. Като цъкнах пък няколко пъти на версията на андроид започва някаква игра...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...