Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Най-накрая си набавих необходимите лостчета. След няколко дни ще правим монтажа.

Надявам се всичко да е наред! 

Лостчета за темпомата с "F" накрая - оказа се доста трудно за откриване.

IMG_20181229_110423.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето последната промяна по A3-ката!

 

Много благодарности на fifipaldi за доставката на частите.

И разбира се на bsdnikolov, за помощта по телефона!

 

Разликата е огромна, вече таблото не е скучно :)) 

Остава само да се изреже пластмасата под волана.

 

Прилагам снимки преди и след.

 

50455496_288949555101209_7940667607089152000_n.jpg

50964372_434370077101889_93285268034945024_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Брех, това табло е много яко. Аз първо че нямам компютър, отделно шрифта на километража и оборотомера ми е някакъв по-скучен и пробега и часа ми светят в слабо червено. Че и дата имаш, аз имам само час...

Редактирано от ipb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто колата ти НЕ е фейслифт, от тук идва разликата в таблата.

Иначе, лично на мен "старото" табло ми допада повече...но си е въпрос на вкус, разбира се.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някъде беше писано и имаше снимки за смяната на закопчалката на подлакътника.

Немога да го намеря,някой ако може да помогне!

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз с малко промени по моята колица. Като я взех април месец си казах, че първо искам да работя по интериора и стана точно така както си го представях. Качвам снимки преди/сега за да видите разликата. За сега това са промените които съм направил:

 

1. Смених оригиналното радио със Андроид мултимедия.

2. Затъмних всички задни прозорци и сложих УВ фолио на предните (признавам, че са с 20тина процента по-тъмни, но не си личи ?)

3. Сложих 2 елипси на кората на багажника и усилвател на Pioneer. (Е такъв звук няма)

4. Смених оригиналният салон със кожен S-line със издуване и подгрев.

5. Съответно смених климатроника с такъв с подгрев

6. Сложих амбиентно осветление на Осрам на предните кори (по-късно ще кача снимки и на него)

7. Смених оригиналният волан със такъв от 2015та модел.

8. Всички крушки бяха сменени със лед, че не съм фен на жълтата светлина.

 

Сега по интериора остана следното:

 

1. Да сменя скоростният лост със такъв от S3 със червени шевове.

2. Да сложа метални спортни педали.

3. Да сложа лед светлини в краката.

4. Да сменя въздуховодите със тези от по-новият модел (след 2012)

 

П.С.: на снимките го няма, но и подлакътника съм го сменил с кожен ?

3E545D8F-9C66-4D17-B5BC-9C6A97DA2A8D.jpeg

8546D62D-F428-4054-9889-37840A9F697E.jpeg

2BE975BE-5073-472C-A242-B6BA84EF8044.jpeg

639D5ADE-AFFA-493B-B1A3-379B5C70D3C3.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет ако приемаш! Претапицирай и корите на вратите в кожа, така изглежда малко странно.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли баш говориш за кич, дето според теб най-якия оптичен тунинг е фолирането в ярки цветове? :puke::smilie_colors1:

 

Смяната на текстилния салон си е супер модификация, особено щом новият има подгряване и ел. лумбална опора(надуване). Воланът също не стои зле. Вярно е че без претапициране на корите, салонът стои незавършен, но предполагам колегата го е предвидил за в бъдеще. Светодиодното осветление също не е лошо, стига да е бяло, а не от онова характерното китайско леко синьо/лилаво.

 

Единствено затъмняването на предни прозорци не го разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 16/01/2019 at 15:52, manoleo написа:

Честито! Пиши после как е колата с тези пружини.

Колата видимо е снижена с около 15мм. От страна на пътното поведение е доста по-стабилна в завоите. Возията: почти не е трепнала. Леко по-стегнато е, да. Но в рамките на нормалното и пак си вози комфортно (колкото комфортно могат да возят колите ни. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S3 8P, която е по-ниска и определено по-спортна вози много комфортно и приятно. Говорим за стоковото и окачване. Определено ми хареса в пъти в сравнение с нормалната тройка.

Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Да се похваля.. [emoji5] Нови пружини с 30мм снижаване. Предстои скоро да ги сложа. 
IMG_20190116_112819.jpg
IMG_20190116_112757.jpg
IMG_20190116_112803.jpg
Колега сложи ли пружините? Дай снимки да видим как стои колата :)

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Една лека модификация от мен. Лед крушки на DRL-a. След монтажа ми даваше грешка за габаритите. Прекодирах на ваг ком да не прави проверка на габаритите и смених от bi xenon with drl separate day time на bi xenon with LED DRL. Второто не зная дали беше нужно,  но вече нямам индикация на таблото.

 

20190420_210149.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос: Хром копчетата на мулти волана от фейслифт , могат ли да се прехвърлят на преди фейс волан пак с мулти ? Необходимо ли е нещо да се кодира или само се прехвърлят от единия волан на другия ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря! Колко малка подробност,  а колко много ми се набива в очите... :hilezh:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте. От скоро съм в клуба с една сива А3-ка, 2.0 TDI.Та, постегнах я, обслужих я, и дойде време малко за козметични промени. Та:

1. Воланът ми е леко износен по окръжността му и се чудя с какво мога да го боядисам? :nixweiss:

2. Декоративните дръжки на централната конзола са пообелени и се чудя как мога да ги възстановя? Благодаря предварително.

3. Имам проблем с лостчето за чистачките съответно при промяната на интензивността на пускането на чистачките не се пускат и трябва постоянно да карам при режим на постоянно пуснати чистачки, което при лек дъжд е безсмислено. Идеи?

Редактирано от Stoynoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

1. Воланът бюджетно може да го минеш с боя за кожени якете Silver, изкарва 3-4 месеца и минаваш пак.

2. Декоративните дръжки може с някакъв спрей за пластмаса, колегите които са освежавали може да споделят. При мен са обшити с кожа.

3.Промяната на интензивността работи при пусната първа степен. Ако и тогава не става, най- вероятно ново лостче .

 

Да попитам и аз нещо: Към колегите със стопове от  Sportback Facelift какви крушки използвате за задна светлина ? Първо бях с по-малките от снимката долу, после сложих по-голямата: има някакъв лек ефект, но все още не виждам нищо вечер ...

58576532_430268734403149_3914294719533809664_n.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...