Jump to content

Пътя към морето.


plamendev

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес ми е първия работен ден след така мечтаната за всеки трудещт се човек отпуска. :bia: Но не това е причината да пиша тази тема, а искам да опиша какъв ужас е да се шофира по нашите пътища и как шофирането се превръща от удоволствие в мъка.

Преди две седмици реших и аз да погледна към морето :D метнах се на колата тръгвам от София магистралка супер аааааа пуснали нова отсечка вече не влизам в Чирпан супер. Спирам да нощувам в Стара Загора и на другия ден ще пътувам за Бургас, пада се неделя нарочно си избрах такав ден защото си мисля той трафика в неделя в посока Бургас ще е малък ще се кара спокойно. Очакванията ми се оправдаха трафика в посока Бургас беше нищожен, но забравих да съобразя нощо явно по-важно. Движението от Бургас към София. Там започнаха мъките. Аз карам в моето платно пред мен и зад мен коли не се виждат от другата страна колона ама колона и тези тапанари или не знам и аз как там да ги нарека трудно ми е да ви опиша какви изпреварвания правеха срещу мен и как ми се налага 4 - 5 пати да вкарвам колелетата в канавката за да избегвам челни удари. Та псувах та се ядосвах, няма да ви казвам на какво ми се преварна настроението уж от това, че отивам на море. Едвам се докопах до Нова Загора от там се залепих зад един с едно микробисче та така зад него до петолъчката после пак имаше малко зор докато си хвана нова рибка зад която да се лепна и така полека лека стигнах в Бургас след 4 часов зор от Стара Загора.

На моменти ми се преискваше да карам снегорин и всички които изпреварват нагло срещу мен да ги мятам по на 10 на метра в канавката. :bia::bia:B) ама уви.

Тук възниква въпроса за къде бързат всички тези хора? Нима не са тръгнали на почивка или не се връщат отпочинали или бързат към гробището ами дали си задават те въпроса още колко други невинни могат да повлекат със себе си натам.

А в същото време и получавам отговор на черната статистика с която ни заливат всеки ден от телевизията и весниците. Мъка ми е не знам как и дали може да се спре това безумие по пътищата.

Редактирано от plamendev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях в същата ситуация, но на връщане тази събота (умишлено избрах събота, за да не попадам в онази изнервяща колона) - представете си идва ляв завой по второкласния път и виждам как от завоя в насрещното към мен лети некво скапано рено 19 и направо се подкосих! Нямах време за нищо друго освен да кривна в банкета, даже след това се ядосах... последваха няколко подобни изживявания, но сравнително по-малко стряскащи (дали се свиква?!). Според мен имаше осезаемо присъствие на КАТ по пътя, но тяхната роля не е да превъзпитава убийците! Вероятно камери тук-там ще държат дисциплината на ниво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решението:

пътуваш през седмицата - на мене почивката ми беше от сряда до понеделник. В сряда на отиване според мене почти нямаше трафик. А понеделник към 20:30 тръгнах от Варна към Търново (така се случи). След като слязох от магистралата, почти през целия път карах на дълги т.е. почти никакви коли в нито едната посока. Но и малко по-бавно карах и в Търново бях след 23:30.

Мисълта ми е че или делничните дни да се пътува защото трафик не е такъв както събота/неделя или другия вариянт е нощно време ама посреднощ, а не сутрин рано да тръгваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал подобни мечти (само че си мислех за един БТР втора употреба :bia::bia: )

А човешкото малоумие е БЕЗКРАЙНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решението:

пътуваш през седмицата - на мене почивката ми беше от сряда до понеделник. В сряда на отиване според мене почти нямаше трафик. А понеделник към 20:30 тръгнах от Варна към Търново (така се случи). След като слязох от магистралата, почти през целия път карах на дълги т.е. почти никакви коли в нито едната посока. Но и малко по-бавно карах и в Търново бях след 23:30.

Мисълта ми е че или делничните дни да се пътува защото трафик не е такъв както събота/неделя или другия вариянт е нощно време ама посреднощ, а не сутрин рано да тръгваш

Не може постоянно да се съобразяваме с това делник ли е празник ли е ден ли е нощ ли е трябва когато му е кеф на човека качва се и кара.

За сега успокоението , че магистралата от Карнобат до Бургас е почти готова и другия месец ще я пускат имаме нова отсечка която вече не минава през Чирпан и остават само 120 - 130 км. зор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз снощи се върнах от моренцето и трафика беше убииствен особенно до сливен от където някои коли минават по подбалканския и без да споменавам светофара в карнобат където ми отне около 40мин да минеме B) !!инак за такива изпреварвания става на въпрос че не е истина!! :bia: !едно е човек да кара бързо ,но съсвсем друго е безрасъдно!!! :bia: а малоумници колкото искаш на пътя!!!пазете се сами !!! :bia:ю

в петък и неделя никога не се пътува за и от морето!!!!щото както обясних вече много хора отиват на морето само за уикенда и от там идва зверския трафик!!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя шофьорите, които изпреварвайки разчитат на отсрещния да ги пусне.

Те не са никакви колеги, защото колегите са солидарни един към друг, колегите мислят и подсигуряват един друг, колегите не се взаимозастрашават. Колегите не се убиват, а си махат за поздрав на пътя.

Мразя тази война на пътя.

Знам, че всички от клуба сме съзнателни, затова :bia:, т.е. :bia:

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно някой от българите са много поддистанти в работата си, в семейството си и в обществото в което живее и когато седнат в колите си започват да се чустват там като ненаказуеми богогове. Греда другари и другарки... Смъртни са като всички нас останалите... Доказателство са безбройните катастрофи... Докато стигна до морето от Нова Загора до Бургас подминах поне 5... Челни или получелни... И още толкова от рязко спиране вероятно повода за които е бил врязване отпред на изпреварващия от ляво джигит ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ясно, това всички го гледаме като "статистика" по новините вечер, аз си задавам въпроса къде е сбъркана цялата работа и какво трябва да се направи за да се промени цялата тая свинщина. Акъл не може да се прелее на тия капути-камикадзета, кво може да се направи седя и се чудя и не мога да го измисля. Кви са ви идеите и вижданията по тоя въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

после пак имаше малко зор докато си хвана нова рибка зад която да се лепна

Ужасно мразя някой да ми виси на задната броня. И ти си помисли ако рибката внезапно спре (някой изпреварва срещу нея например) какво ще стане. Аз пътувах в разгара на сезона в петък вечерта и нямаше никакъв трафик, пристигнахме учудващо спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно мразя някой да ми виси на задната броня. И ти си помисли ако рибката внезапно спре (някой изпреварва срещу нея например) какво ще стане. Аз пътувах в разгара на сезона в петък вечерта и нямаше никакъв трафик, пристигнахме учудващо спокойно.

И аз мразя някои да ми виси отзад ама вярвай ми и ти в моето положение щеше да направиш същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото на месеца писах за тези малоумници. Наистина са много нагли. :D

Карнобат - Бургас ще я пуснат м.октомври (ще идва някакъв турски министър - "Сокола" пак е заработил тлъста комисионна :bia::bia:, но виновните са тези, които хранят тази пиявица, допускайки го във властта ) Явно капацитетът на това шосе е отдавна изчерпан. :bia: Въпросната отсечка трябваше да бъде готова още миналото лято, но мръсните азиатски пазарлъци бяха удовлетворени с цената на много човешки живота. B) и доста понапълнени джобове. :bia::D За наша сметка естествено B)

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решението е да се направи магистрала ,така катастрофите ще намалеят доста заради изпреварването!!макар че и на магистралата е пълно в лява лента с малоумници и джигитите изпреварват от дясно!!!! :bia: но инак това е решението!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че решението е хубави магистрали, било то и платени (всяка хубост се заплаща), но на разумни цени разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, според мен тези камикадзета са дрогирани зад волана. Няма дрегери за дрога, само чрез изледване на кръв става. Кво им пука. Скоро аз също пътувах по пътя София - Бургас. Как един колега срещу мен между Айтос и Карнобат влезе в канафката и спря нацяло човека и се хвана за главата :bia: /беше със същото Ауди като мен/ понеже някаква 100 годишна Алфа изпреварваше мен и още една кола пред мен. Наблюдавах този който караше Алфата - оня не трепна когато разтоянието падна под 50 метра между него и колегата отсреща, дари не си направи усилието да се доблежи до нас за да направи тройно разминаване :bia: . Е който може да ме убеди, че този не беше дрогиран..... Няма нормален човек който може да направи това с чисто съзнание. Само да вметна, че оня с Алфата си продължи да изпреварва колоната по същия безумен начин, с една дума изобщо не му пукаше. После защо имало катастрофи - еми ето затова, че и невинни хора остреща загиват. Като иска да се трепи да вземе да се блъсне в някое дърво, а не в другите. Та след този случай и на мене ми се искаше верно да съм в един БТР да го настигна тоя и да му мина отгоре. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, както е казал поета, днес за да мина през Айтос, 45 мин, наводнение или нешо подобно беше, щото имаше кални вади по шосето. Обаче голям кеф, разни тарикати (забележете, с Москвич, някакъв Мерцедес от преди войната и подобни автомобили), се вряха от вътрешната страна, но един паднал клон ги тури в исинско приключение, падна едно разчистване, даже помощници си бяха намерили, тичаха пред колите....

Обаче, нито един не се осмели да мине в насрещното, чинно си висяха разни 100К$ лимузини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото на месеца писах за тези малоумници. Наистина са много нагли. :hilezh:

Карнобат - Бургас ще я пуснат м.октомври (

Добре де,нали септември щяха да я пускат???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Психопати винаги ще има по пътищата. А който иска да си спести няколко екстремни ситуации по пътя за морето, да кара по Подбалканското, там е една идея по-спокойно, а преди Сливен да се отклони за Ямбол, после през Средец та чак у Бургас и по-точно се озовавате в горната част на града на изхода за Созопол и т.н. Отсечката през Ямбол е по-дълга с около 30км, но аз взех да минавам от там, несравнимо по-спокойно е! Даже може да се каже, че няма коли.

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се нагледах на простотии по пътищата. Чудя се какво ли може да се направи. Мислихме си с едни другарчета нещо като наблюдение на всеки автомобил ( примерно на принципа на GPS ) от сателити. Всяка количка отива в КАТ монтират устройство и в едни централи, мощнта автоматизирана система засича кога е превишена максималната скорост на примерно, ако може и спътника картина да даде веднага на рисковото каране и шофьорчето го викат за обяснение. Естествено това си остава футуристичен проект в далечното бъдеще, не защото технически няма възможност да се реализира но ресурса, който изисква и финансите особено тук не виждам как ще се осигурят. С една дума пак опираме до стрикнтото наблюдение и контрол но докато не се измисли метод, чрез който всеки водач да знае, че във всеки един момент го следят и направи ли грешка ще го сгащят, не виждам как ще станат нещатата. За мен хора, които карат все едно са сами на шосето са лишени от самосъзнание, както на пътя така и в живота. С една дума не може да очакваме статистиката, инициатвите ( примерно с лепенките (вчера по БТВ)) и т.н. да им въздействат. На такива хора с елемнтарно ( примитивно ) мислене според мен може да се въздейства с елемнтарно средство ( страх ). Имам предвид, ако е реализирана по-горната система, страхът или чувството от това, че всеки един момент те следят и ако сбъркаш отиваш където трябва. Малко грубо може да звучи но говорим за определени индивидзаради които си отиват и свястни хорица. То пък взъниква въпроса за корупцията и самочувствието, което дава този фактор именно на връзкарчетата, което пък се отразява върху поведението им все едно са хванали еди кой си за еди къде си, като част от това поведение се изразява и на пътя " другите са нещастници и да ме спрат тати ще ме орави". Пиша така защото се нагледах на спрени лъскави колици на средата на булеварда , предизвикващи задръстване но пича трябва да си свърши разговора по телефона и няма кой копче да му каже. В крайна сметка спирам да пиша, че се стига пак до извода - всичко е прецакано и трябва да се промени. Факт, който няма как да не оказва влияние върху всеки опит да се направи нещо и повечето идеи и инициативи биват обречени още в зародиш.

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък пътувах за морето в Понеделник (21.08) и се върнах вчера- пак Понеделник. И в двете посоки тръгнах рано и ето каква е статистиката:

Пазарджик- Св. Влас за 4 часа. Св. Влас- Пазарджик пак 4 часа. Доволен съм, нямаше много движение, само на връщане дето ме хвана потоп на Сливен и това малко ме забави. Явно решението е пътуване рано в Понеделник. Е, имаше и изцепки, но като видиш РК на рег. номер и ти е ясно... Надявам се да не обидя някой колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дака вече има такова подобно нещо което деиства и то се казва ТАХОМЕТЪР но го слагат само на кмионите и на границата ги преглеждат и виждат кога и с колко е превишил скороста и ги глобяват!!!но тва е абсурд да се приложи на автомобилите!проблема не идва толкова от високата скорост ,а от безразсъдното каране и неправилното изпреварване,което идва в комбинация с превишена скорост,но превишената скорост е на второ място в случая по опастност!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,нали септември щяха да я пускат???

Да така знаеха всички, но преди 2 седмици съобщиха, че ще бъде м.октомври. :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ми направи впечатление докато карах беше, че и доста жени шофъори правят неразчетени изправарвания. Не знам дали да го отдам на факта, че не могат да предценят точно ситуацията или на това, че и те искат да се докажат като неразумни водачи на лъскави лимузини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...