Jump to content

Дайте бърз съвет за нов акумулатор


Recommended Posts

Акумулатора на Голфчето се предаде. Утре отивам да купувам нов. Дайте ми препоръки какъв да взема. Аз съм се насочил към Bosch S4 Silver 60 Ah .  В същия магазин на тази цена имат и Banner Starting Bull 62 Ah.  Уверяват ме, че Банера е произведен в Австрия а Боша в Полша.  Имат и български но по форумите само лоши отзиви чета за българските.

Отворен съм на всякакви предложения до утре 10.00 часа.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цитиране на предходен пост!

Да Боша е с 3 год. гаранция а Банера е с 2.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наскоро сменях акумулатор на Алдито на жената,и от фирмата,няма да правя реклама,ме навиваха 30 мин,Банер та Банер...според мен,просто имат дистрибуторски договор и взимат рабати,а аз се доверих на S5 Бош....

Най-"странното" беше ,че когато го монтираха ми сложиха контактна паста Банер,щото бошовската(не съм я виждал,цитирам) не била добра,то и акумулаторите били такива но аз съм си знаел.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Аудито ми акумулатора е FAAM Top Silver. Акумулатора е на 6 години и половина и не е ваден от мястото си. Но не намерих в Плевен никъде да се продават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само MOLL.

Оказва се единствената чисто немска марка в момента (произвеждана само и единствено в Германия).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и да бъде, виж кои са вносителите и се насочи директно към дистрибуторите на твоят град.

Така печелиш:

че акумулатора не е седял по незнайни рафтове

И гаранцията - ако стане нещо, може да го върнеш директно. Бързо става и без разправии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах VARTA SILVER ....с три години гаранция. 3 месеца след като изтече гаранцията издаде багажа. Струваше 185 лв. и беше необслужваем, размислите ги оставям на вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Имат и български но по форумите само лоши отзиви чета за българските.

Последните няколко години най-важно е да не купиш български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години си взех Банер Унибул. Взех го края на октомври 2011 г. Октомври 2012 г. вече береше душа. Ноември го смених. Търговеца ми каза, че нямал Унибул (моят беше 58 Ач - толкова го дават според каталога на Банер) в момента и ми предложи Стартингбул 72А/ч. Ами една година вече, върти като нов. Моят извод е, че серията Унибул на Банер не става. По начина, който търговеца ми го смени (без дори да го замери или увърта, само по моите обяснения), и ми даде по голям акумулатор от по-евтианта серия. За Стартингбул не мога да кажа лошо. За една година не е мръднал бих казал. И аз се чудих за Бош, ама Боша беше 240 лв., а Банера го взех за 150 лв. Три години гаранция. Търговеца излезе коректен. Остава ми още една година гаранция. За колегите от Стара Загора, бих им препоръчал откъде да си вземат акумулатор. Човека предлага и български и Бош. Поне е коректен - рядко срещно в днешно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам със Стартингбул 72а/ч вече шеста година и няма следи на умаляване. Карам 90% на къси разстояния всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На старата кола купих Гигават и се оказа доста приличен -за тези говоря.

 

  • Тегло: 25.000 кг

WTF ?!?  :stupid:  Тва трее двама да го носиме, баси !  :huh:

Банера не става.

Що ? :eusa_eh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Щот не изкара колкото Боша.В момента съм с Бош и на другата с една Берга вече трета година.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз махнах 8+ годишен Бош на Аудито превантивно и сложих Баннер. Никога не съм имал проблеми с него, въпреки ужасния екполтационен режим на ползване на колата- рядко каране, обикновено с много консуматори, градско. Новия собственик на колата не се е оплаквал и той да има ядове с него. Явно от миналата година са скапали производството на всики Бг акумулатори, понеже аз лоша дума за Искра не можех да кажа (един опел и и една 80- ка съм карал с такива нови доста време), но вече вучвам много хора да реват от марката. За Бош също чета оплаквания, а зне посмях на шкодата да купя Бош и купих Варта. Факта, че цяла семдица продавах читав Бош S3 за смешните 30 лв от ударената кола на тъщата и хората не смееха да го вземат, говори одстатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на Банер 72Ah при А4-ката Б5, 80тката вече 5/6година се търкаля с БошS5 63Аh и никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ivo_Dinkov - Бош и Варта се правят на една поточна линия. Като ги гледам само лепенките им са различни. Иначе лично за мен е основно на късмет, и аз съм с варта.

П.п. на един колега бош му умря за година и два-три месеца. Смениха го гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...