Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Аз имам проблем с моето А118. Камерата е перфектна като качество на снимките. Но...
Батерията кара секунди, след спиране на колата - отдавам го на големите студове и малкия като време заряд.
Обаче джипиеса не бацаааа....

 

Не е 100% отказ, защото като е изключен си показва, че го няма, обаче като е включен 99.9% от времето показва 0км/ч в червен цвят и съответно няма лог на координатите. На 1 от 3-4 клипа е записан няколко секунди джипиес лог, с малко неточни данни, явно процес на локализиране.

  Направих грешката да дам feedback на продавача и сега не мога да отворя диспут... :wall:

 

8586493p.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Как да не може да се отвори диспут след като си дал феедбак? Имаш право до 15 дневен срок мисля. Оня ден отварях диспут след феедбак!

 

Едит: Къде заби антената за гпс-а?

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, объркал съм - можело и след фийдбак, даже току що това правех. Срокът за диспут мисля, че е 40 дни, след това кОр, а обикновено отзивите се пишат после.  Антената я набих в кутийката зад камерата.

Четох всякакви глупости в dashcamtalk форума и на един с моя проблем му препоръчваха да си обърнел антената наобратно. WTF на чилифона как работи от всякакво положение... Така де, обърнах я и все така си е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Верно ли давате по 4-500 лева за тия глупости? :huh: :respekt:"

Верно колега, верно. Моя например ми стъпи точно на 300лв, но пък знам че е най-доброто в света за момента (CVR-A7810-G-PRO). Пари за такава информация НЕ СЕ пестят! Един път ще ти затрябва и хоп, изтървал си мига ;)
Линк: http://streetstorm.ru/catalog/videoregistratory/CVR-A7810-G_PRO/

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам две камери. Едната е на две години с вграден gps - DOD - LS430W. Другата от около година - E-PRANCE D101 - няма gps. Определено фаворит ми е DOD-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стане произшествие, полицаите ще се съобразят със записа, за да напишат коректно протокола.

Ако заснемеш арогантно нарушение на правилата за движение, пращаш записа в КАТ и санкционират нарушителя. Така даваш своя принос в борбата с войната по пътищата и може да спасиш нечий живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пратя запис в кат ще санкционират някой? Това сериозно ли е, всмисъл има ли такава практика да наказват някой по любителски запис?

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте предложение за програма, която може да ми вкарва джипиес координатите и съответно скоростта в клипа.

Вижте в примера как стоят на нули при мен.

Това е изрязано и качено в ютуб с мууви мейкъра на уиндоуса...

https://youtu.be/67cOUwY6vWc

 

П.С. Абстрахирайте се от нарушенията на автомобила, моля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е са примерно ако идеш с тва видео в КАТ и попълниш жалба ще глобят ли патрулката, че е престъпила линията като прави ляв завой? Щото на мен грам не ми се вярва и това лекоп обезсмисля цялото изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига ръси мозък  :hilezh:  Вече има наказани от такива клипчета, познати работещи в системата ме посъветваха да махна клиповете в които изпъвам колата и на кадрите се вижда скоростта и пътя. Та на баце Боко за тва му правя евала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден една приятелка от Австрия се оплакваше, че взели книжката на мъжът и, изглежда някакви се обадили в полицията, че им се струва пил или излиза от заведение...никой не го спрял по пътя, прибрал се и след час отишли у тях полицаите с дрегера и не знам колко хиляди евро глоба+лишаване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Мицубиши, това каква връзка има с DVR-тe?

 

Аз продължавам да имам проблем с джипиес модула на А118/Б40.
Свалих от колата всичко и тествах стационарно какво ще се случи. Първо набедих една батерийка на самия джипиес модул, измерих й напрежение 1.2 В, прилича на такава за часовник, но се оказа, че при заряд, напрежението й скача до 4В, демек е някаква акумулаторна. Това би могло да е първа причина за забавен рефреш на локацията на джипиеса, за това зареждах цял ден камерката и накрая я оставих на балкона, да записва, докато свърши нейната батерия.

Като резултат - джипиес лога се разхождаше из квартала на 300-400м около блока и така 30-40 мин. Да кажем, че влошения прием е заради сградата - ОК, но пак имаше тотални прекъсвания в лога. :wall:

 

Потънах в "дашкамтолк" форума и четох ли четох...

Първо било препоръчително джипиеса да е монтиран с антената нагоре (това го пробвах вече - все същото), сега попаднах на друга теза - трябвало камерата и джипиеса да са на разстояние, заради електромагнитни интерференции от камерата (аз пък вече скъсих кабела и ги държа едно до друго, за да натикам джипиес модула в кутийката за кабели зад него). Възможно ли е камерата да генерира смущения на джипиес приема?

 

П.П. Datasheet на GPS модула, ако на някой, някога му потрябва...

http://www.voosoo.cn/Download/GOTOP_Gt-1613-MTR_Datasheets_Sheet.pdf

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То стана монолог... След серия експерименти - А118 и джипиес модула не се обичат. Трбява да са на дистанция от поне няколко см.

Колко време си изгубих в глупости, направо не е истина... Така е с китайските джади. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз доколкото гледам по описание (картинка) ги дават DVR-а да е при огледалото а GPS антената на края на предния джам (над минетката). т.е. в горен ляв/десен ъгъл. Тогава имаш поне 50+ см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече две седмици си снимам с A118. Имам един въпрос. По принцип ли няма батерия, че всеки път се нулира на 1.1.2015г? Като дръпна захранването издържа около ... 10 секунди сега и нула секунди по време на студовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен една по стара ми се нулираше на 2014 год.

 

Получава се така, за тези пари не слагат някакви по-качествени батерии, защото камерата седи на пек и студ и малко мамата и се такова на батерията.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз доколкото гледам по описание (картинка) ги дават DVR-а да е при огледалото а GPS антената на края на предния джам (над минетката). т.е. в горен ляв/десен ъгъл. Тогава имаш поне 50+ см.

Чуйек, никъде не пише такова нещо... Сега изрових U.M. от кутийката на камерката, както и гледах в ибей обяви на отделни джипиес модули. Преди сума години имах фотоапаратче с вграден джипиес и никакви проблеми, та даже бе с метален корпус изцяло.

 

Като цяло когато доближа модула на 2-3 см и местоположението почва да се мести хаотично, като доближа непосредствено и направо изчезва сигнала на моменти. Една педя му стига, много мразя да ми се мотаят кабели в интериора, откачам направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...