Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 2 часа, Spunky написа:

 Сигурност и прайвъси им е философията

 

Начи са се провалили брутално в тая философия, след като на всичките известни епъл ползватели им "изтекоха" голите снимки... ебаси прайвъсито...

 

V0t8iqr.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че знаеш, и все неща, които никой друг не знае!^_^

В това е истинската красота на цялата тематика, идея нямате, как радвате гледани отстрани, ето нещо, което не знаеш;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Spunky said:

И да, можеш да си инсталираш и пуснеш всичките им продукти, без да имаш Апъл ИД. 

Това е ясно, аз питам дали ти трябва майкрософтски акаунт за да им ползват продуктите (последните) под макос.

 

Като цяло това навлизане в личното пространство е неприятно.....не мога да определя кои са по-неприятни гугъл или МС....ама първите поне (привидно) са безплатни.....а всъщност модата с акаунтите и "заключване" на клиента с акаунт е епълска измишльотина...просто не мога да повярвам, че другите се подведоха и сложиха епълските потребители (които винаги следват кораба майка) под един знаменател с всички останали потребители.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си запознат с проблема, а аз не обяснвявам какво имам предвид.

 

От няколко години МС искат да имаш техен акаунт, за да свалиш/инсталираш закупен офис продукт.

И тук говорим за служебни продукти, които се инсталират на компютри в домейни.

Да, после може да се "логофнеш", но за първоначална инсталация искат личен акаунт.... за служебни машини:wall:

Абсурдът е, че такъв акаунт се иска вече и за продукти, закупени по времето, когато нямаше изобщо този механизъм.

 

Та въпросът ми беше дали и за макос продуктите има такива абсурди или не са посмели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той ти е написал, че зависи от типа на лицензирането. То при МС лицензният модел е толкоз усложнен, че трябва да пуснат курсове за сертификация едва ли не. Ако имаш договор за Volume licensing си активираш продуктите без акаунти и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веча имало доста лапетии, които отключвали феис Ид-то/освен тази статия/

https://fakti.bg/technozone/270727-10-godishen-razblokira-iphone-x?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислим реално няма как софтуер в алфа версия (каквато реално е) да работи перфектно.

В стила на последните 15 години, както правят всички производители Епъл са продали хардуер на който се надяват да напишат софтуера в последствие.

По разбиранията на потребителите които искат най-новото това е ОК. Дори и за мен.

Стига да успеят да го подкарат в обозримо бъдеще (6 месеца).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, nickgaidarov said:

Съгласен съм - стойте си неосведомени тогава. От това аз не губя нищо.

Каква ти е мотивацията да влизаш в ролята на просветител относно Apple и продуктите им? Аз също не ползвам Айфон / имам Нокия с фенерче, който вероятно струва около 2 лева с ДДС - апарата ми трябва само за телефония /, съответно нямам никакъв интерес да "просвещавам" потребителите на Apple с какви качества са техните смартфони. Не знам с какво качество са тези смартфони, нито пък какви функции притежават, а и изобщо не ме интересува. Но принципно в съвременния свят е изключено да се случи една компания да има най-голямата пазарна капитализация, да продава десетки милиони бройки от конкретен продукт на по-висока цена в сравнение с подобни продукти на конкуренти, респективно да натрупа няколко стотин милиарда щатски долара кешови резерви .... и всичко това да стане, продавайки боклуци. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вее, ся ше обясни че тва не е бъг а си е фийчър!

Така децата могат да играят на телефоните на майките си, докато те спят и няма нужда да ги будят за да им го отключват!

Отновно гениална идея от ябукарите :hilezh:

A oня ден тъкмо се беше засилил да обяснява колко е сигурно фейс айдито. Всеки път умирам от смях с тея олигофрени - промитите главици-фенове на епъл :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, grizzly said:

Епъл са продали хардуер на който се надяват да напишат софтуера в последствие.

 

Не ти отива на годините, да пишеш подобни пълни глупости, по тема, по която нямаш АБСОЛЮТНО никакво познание ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, netizen написа:

аве неука фафла , ти кога за последно ползва айфон 10, че толкова ги разбираш?

 

плеши, и без да съм ползвал сифон тен видях как циганчето отключи "най-сигурното заключване на света" :hilezh:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва както всичките актриси дето не си бяха "сетъпнали" айклауда  "баш както трябва" и сега им гледаме голите снимки в нета ли?  :hilezh:

 

А спункито оня ден каза че "прайвъсито е цел номер1 на епъл". Евала! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

37 minutes ago, s4b8 said:

Тва както всичките актриси дето не си бяха "сетъпнали" айклауда  "баш както трябва" и сега им гледаме голите снимки в нета ли?  :hilezh:

 

А спункито оня ден каза че "прайвъсито е цел номер1 на епъл". Евала! :lol:

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фафла, виж сега, глупавите хора по света няма да намаляват, и както е видно се увеличават. 

Мисълта ми е, че ако ще продължаваш да хейтиш, ще ти се наложи да е на друго място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, self-made man said:

Каква ти е мотивацията да влизаш в ролята на просветител относно Apple и продуктите им? Аз също не ползвам Айфон / имам Нокия с фенерче, който вероятно струва около 2 лева с ДДС - апарата ми трябва само за телефония /, съответно нямам никакъв интерес да "просвещавам" потребителите на Apple с какви качества са техните смартфони. Не знам с какво качество са тези смартфони, нито пък какви функции притежават, а и изобщо не ме интересува. Но принципно в съвременния свят е изключено да се случи една компания да има най-голямата пазарна капитализация, да продава десетки милиони бройки от конкретен продукт на по-висока цена в сравнение с подобни продукти на конкуренти, респективно да натрупа няколко стотин милиарда щатски долара кешови резерви .... и всичко това да стане, продавайки боклуци. 

Отговарям само защото въпросът е зададен лично към мен - в края на краищата по-горе се вижда, че Bаско недвусмислено ме предупреди да не пиша повече по тази тема, макар че тук не става ясно нито с какво ме предупреждава, нито защо ме предупреждава. По-късно обаче го уточнихме на ЛС, като се оказа, че това е самият собственик на този форум и аз дали от страх, а може би защото съм изпълнително момче, което уважава мнението на по-старшите, дори и да е очевидно неправилно, ще се съобразя с това.

Та по въпроса - мотивациите ми да влизам (досега) "в ролята на просветител" тук са две:

1. Самите вие като собственици на айфони знаете твърде малко за тях. Моля за извинение ако съм засегнал някого с това, но по мое мнение единствено Audilina, Spunky, Wizi и Moonland имат реални познания за айфоните - по мое мнение обаче и те твърде недостатъчни.

2. Толкова като цяло (с много малко изключения) сте обсебени от мисълта, че имате в ръцете си един феноменален продукт, че не забелязвате факта, че в много отношения конкуренцията, включително китайските бля-бля, превъзхождат айфоните. А винаги е добре човек да се огледа наоколо, за да сравни нещо, а не просто да заравя главата си в пясъка като щраусите и да си въобразява, че има най-най-най...:hilezh:

В заключение ще напиша, че това за Apple като компания си е самата истина и поне аз никога не съм го отричал. Никога не съм и твърдял, че айфоните са боклуци - напротив, и аз твърдя, че като цяло това е най-сполучливата марка телефони на пазара.

В края на краищата - ако мислех, че айфоните са боклуци, никога нямаше да купя айфон на сина си.

Хайде останете си със здраве, че голямото началство пак може да ми се скара...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ники и голф-а е най-продаваната кола, пък е далеч от най-сполучливата ;) 

 

някой успя ли да свикне с тая грозна вежда? Айде мани че дизайна изглежда грозен (това си е личен вкус), ама тая вежда е отврат .... Поне има готино приложение, което май дава надежда: notch remove само за 0.99$ :hilezh:

 

отделно 1000$ за телефон с 3гб рам е меко казано обидно. Дори да беше достатъчно (а както се вижда по ревюта не е) е подигравка с феновете.Другата подигравка са бенчовете, където А11 показва над 2 пъти по-добра производителност, а отваря всички основни приложения по-бавно от СД835 .... WTF!? Айде игричките ги отваря една идея по-бързо, но все пак да питам - на кой му пука? Срам и резил е тоя А11, С9 февруари с СД845 ще го отнесе като спрЕл. Иконките още не могат да се подредят, както всеки пожелае, но те епАл знаят как трябва да бъдат, огромен респект към тях! 

 

Като плюс, много ме изкефи как са измислили жестове за елиминиране на бутоните в екрана - гениално решение, супер интуитивно и елегантно (даже заради това се замислям дали да не взема една 10ка да си поиграя). Екрана също е много добър - най-накрая смениха умрелите ips матрици с олед, само с около 5-6 години закъснение. И резолюцията най-накрая се подобри, почти стигнА 2К :hilezh: 

 

1 hour ago, s4b8 said:

Тва както всичките актриси дето не си бяха "сетъпнали" айклауда  "баш както трябва" и сега им гледаме голите снимки в нета ли?  :hilezh:

 

А спункито оня ден каза че "прайвъсито е цел номер1 на епъл". Евала! :lol:

:hilezh::hilezh::hilezh: :flehan:

 

Гугъл дават сигурен, безплатен и неограничен клауд (поне за сега с google photos), а епАл, освен че им плащаш, пък и те изобличават .... нема такъв срам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шшАма толкова глупости надраскахте,че чак е смешно!  Голфа най продавана кола:stupid:,а дано ама надали!!! Ама защо трябва да си купиш ябълка или круша,като можеш да си вземеш Кореец,без пари???

На договра който ползвам Samsung S8 ми е без допълнително залащане,за ябълка 7+  349 евро допълнително WTF:steinigung:  Бахти неземния тИлифон:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хейтинг, много чудо... гроздето високо, зелето - кисело.

Пак ще кажа нещо, което е факт - безброй са миналите през Андроид и Самсунгоидни устройства, които в последствие минават на iPhone и остават с iPhone. Обратните случаи са значително, значително по-малко. И това не е безпричинно.

 

Какво толкова ви в трън в очите тоя Х - не знам. Дали щото от все повече места го обявяват за абсолютен фаворит на пазара в момента, или защото е действително доста скъп... Но да се твърди, че е алфа/бета и че понеже 25 потребителя видяли зелена линия е боклук.... е меко казано смехотворно. Всяка иновация има перод на внедряване. Само тези производители и потребители, които вървят месеци и години отзад не го познават.

 

Конкретно за FaceID - аз също бях и все още съм относително скептичен. Смятам, че и самата статистика и изчислена вероятност е подлъгваща - ако технологично шансът за неоторизирано отключване с FaceID е значително по-малък от FingerID, то очевидно ако се изчисли и вземе предвид обаче вероятността в обкръжението на човек да има индивид, който да може да отключи телефона неоторизирано - тогава цифрата за Finger ID остава вероятно същата, а на FaceID пада драматично до стойности, които биха стреснали! Това за мен също е притеснително. Но също и вярвам, че е въпрос на време алгоритъмът да узрее за да намали вероятността от това до приемливи нива.

И да - въпреки горното - няма ОС и производител по-ангажиран със сигурността на лични данни на потребители от Apple. Докато от време на време говорим за пробиви в това, то Android търгува открито и легално с лични данни. Което позволява и по-ниски цени на устройства и софтуер. Всеки сам си преценява за какво би искал да плаща и с какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе хейт.Кисело ,зелено и тн....  Видеото не е актуално но,ползвателите на скъпата миризлива ябълка са същите!

 

Пичове,не се обиждайте. Лично мнение:zustimm:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...