Jump to content

2.7 biturbo


TiL

Recommended Posts

С ремап ли си?Ако си,наскоро си смених съедИнителя с комплект на ЛуК  за рс4,който държи на повече нм и цената е сходна с тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 20 часа, ghostdog написа:

На пръв поглед втората снимка е правилната, тя показва и двете глави как трябва да се зацепят.

Благодаря колега явно само ти се интересуваш по сериозно за тези неща за което мисля да отворя тема РЕМОНТ НА 2.7 т и там да споделим кой какво знае и какво е ремонтирал и с какво се е сблъсквал и все пак ако втората снимка е коректното зацецепване то 1.3 снимка са взети от сайтове с инструкции за смяна на обтегача и веригата и тяхното монтиране и затова се чудя и питам кой е правилния начин и явно ще трябва да се пробва с разглабяне и нагласяне което не е приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има я описана процедурата в Елса, аз май от там бях гледал. Не е лошо да видиш и там какво дават, има грешна информация, която се разпространява по чуждите форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, иван василев said:

 

Мерси колега значи снимка 3 е за зацепване само на банк 2 а снимка 2 е за зцепване на банк 1 така ли да го разбирам колега

НЕ, едното е за 1.8Т, другото за 2.7Т. Едната глава просто съвпада с 1.8Т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, robobug написа:

НЕ, едното е за 1.8Т, другото за 2.7Т. Едната глава просто съвпада с 1.8Т.

Мерси колега значи снимка номер 2 с двете глави е за зацепването на 2.7т а останалите са за 1.8 т.Хубаво е да се знае с точност за да знаят всички които се наемат с този ремонт като мен при който аз съм ДОПУСНАЛ ГРЕШКАТА ДА ЗАЦЕПЯ И ДВЕТЕ ГЛАВИ ПО ЕДИН И СЪЩТ НАЧИН 

Преди 3 часа, ghostdog написа:

Има я описана процедурата в Елса, аз май от там бях гледал. Не е лошо да видиш и там какво дават, има грешна информация, която се разпространява по чуждите форуми.

Колега лична молба може ли линк да видя как е точно БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, иван василев said:

 аз съм ДОПУСНАЛ ГРЕШКАТА ДА ЗАЦЕПЯ И ДВЕТЕ ГЛАВИ ПО ЕДИН И СЪЩТ НАЧИН 

И двете глави имат датчици на Хол, закрепени за разпределителните валове. 

За да провериш дали имаш грешка няма нужда да разглобяваш - просто закачи колата с вагком и ще ти изпише, ако имаш разминаване на центровката за Банк1 или Банк2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам разминаване колега банк1 е на -6 а банк2 е на -1

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сгрешена центровка на 1.8т ми записваше направо грешка. Това, което си снимал може да е и от обтегач.

Аз бих свалил капаците на клапаните и да погледна, преди да поръчвам скъпа част, като обтегач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалях гледах уж всичко е наред ако е грешка че съм направил зацепването по схемата на 1.8 тоест картинки 1,2 значи от там е проблема защото на картинка 2 е друго

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимка 2 е правилния метод на зацепване . А аз да попитам имаш ли някакви симптоми или ? Ето ти линк за единия обтегач : http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-VW-078109087-Timing-Chain-Tensioner-Camshaft-Adjuster-left-cylinder-4-6/301053386925?_trksid=p5713.c100043.m2062&_trkparms=aid%3D999002%26algo%3DURGENT.LUI%26ao%3D1%26asc%3D20140502134130%26meid%3Dbfe6ffd014a444768f110d253dbdf5f7%26pid%3D100043%26rk%3D1%26rkt%3D1%26so%3Dlastwatched%26sd%3D351817878721

Ако не си сложил веригата както трябва би трябвало да дава 25 градуса отклонение , несъм сигурен дали разтегнати вериги не могат да дават такива отклонения. Ако пак сваляш виж и "крилцата" на който се хваща шината на ангренажните колела дали не са леко разбити и да играят, по принцип трябва да влизат плътно на вала. В един английски форум е имало такъв казис и това е бил проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Style написа:

На снимка 2 е правилния метод на зацепване . А аз да попитам имаш ли някакви симптоми или ? Ето ти линк за единия обтегач : http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-VW-078109087-Timing-Chain-Tensioner-Camshaft-Adjuster-left-cylinder-4-6/301053386925?_trksid=p5713.c100043.m2062&_trkparms=aid%3D999002%26algo%3DURGENT.LUI%26ao%3D1%26asc%3D20140502134130%26meid%3Dbfe6ffd014a444768f110d253dbdf5f7%26pid%3D100043%26rk%3D1%26rkt%3D1%26so%3Dlastwatched%26sd%3D351817878721

Ако не си сложил веригата както трябва би трябвало да дава 25 градуса отклонение , несъм сигурен дали разтегнати вериги не могат да дават такива отклонения. Ако пак сваляш виж и "крилцата" на който се хваща шината на ангренажните колела дали не са леко разбити и да играят, по принцип трябва да влизат плътно на вала. В един английски форум е имало такъв казис и това е бил проблема.

Мерси колега отклонението на банк1 е -6 а на банк2 е-1 крилата влизат плътно, симптоми няма работи добре просто и правих диагностика .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 56 минути, KCV написа:

Ето как е дадено зацепването за 2.7 AZA според ElsaWin

 

http://dox.bg/files/dw?a=1c1b039ce3

Точно колега. Сега се сетих че това го има като оригинален сервизен документ на ауди. 

 

Just now, иван василев написа:

Мерси колега отклонението на банк1 е -6 а на банк2 е-1 крилата влизат плътно, симптоми няма работи добре просто и правих диагностика .

Няма страшно значи , мойта е по-зле от твойта защото не е зацепвана с инструменти и пак работи добре. Скоро ще си поръчвам инструмент че ми писна от майстори вече.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

27 minutes ago, Style said:

Скоро ще си поръчвам инструмент че ми писна от майстори вече.... 

Няма нужда. Мога да ти услужа. Имам скобата, без пина за маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, Style said:

Този е ментак, проверено е. Поръчах го за тест и директно го изхвърлих с кутията.

11 hours ago, robobug said:

Няма нужда. Мога да ти услужа. Имам скобата, без пина за маховика.

Ако ти я върна. :hilezh:

11 hours ago, Style said:

Няма страшно значи , мойта е по-зле от твойта защото не е зацепвана с инструменти и пак работи добре. Скоро ще си поръчвам инструмент че ми писна от майстори вече.... 

И аз така си мсилех, докато не я вкарах в центровка и с чипа превърташе гуми на втора.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ghostdog написа:

Този е ментак, проверено е. Поръчах го за тест и директно го изхвърлих с кутията.

Ако ти я върна. :hilezh:

И аз така си мсилех, докато не я вкарах в центровка и с чипа превърташе гуми на втора.

Аз не смятам да му я взимам а искам да си купя и да имам , но не намирам по нашите сайтове нищо или няма наличност : https://zimber.bg/bg/cat-avto-instrumenti-zimber-tools/2850-fiksator-za-zacepvane-na-dwigateli-audi-vw-instrumenti-kliuchove-otvertka-zvezdogaechen-kleshti-alternator.html , Този става ли ? Ако не от къде да си закупя на разумна цена , защото има такъв наличен но за 12 и 30 клапановите и е 150 лв. И такъв пин ще си поръчам : https://zimber-tools.com/bg/avto-instrumenti/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli-vag-vw-audi-skoda-seat/bolt-za-zacepvane-na-benzinovi-dvigateli-vw-audi-zimber.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Style написа:

Аз не смятам да му я взимам а искам да си купя и да имам , но не намирам по нашите сайтове нищо или няма наличност : https://zimber.bg/bg/cat-avto-instrumenti-zimber-tools/2850-fiksator-za-zacepvane-na-dwigateli-audi-vw-instrumenti-kliuchove-otvertka-zvezdogaechen-kleshti-alternator.html , Този става ли ? Ако не от къде да си закупя на разумна цена , защото има такъв наличен но за 12 и 30 клапановите и е 150 лв. И такъв пин ще си поръчам : https://zimber-tools.com/bg/avto-instrumenti/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli/instrumenti-za-zacepvane-na-dvigateli-vag-vw-audi-skoda-seat/bolt-za-zacepvane-na-benzinovi-dvigateli-vw-audi-zimber.html

Мога да ти ги взема на цена 25£ е шината и 7£ е пина 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно поведение на дросела:
- Когато е на свободен ход (idle) клапата стои стабилно.
- Когато педала на газта е леко натиснат (20-30%) клапата отваря колкото е нужно и стои стабилно.
- Когато педала на газта се натисне по-сериозно, клапата отваря колкото е нужно и почва да трепти.

Трептенето е адски бързо с много малка амплитуда между 1 и 2mm придружено със специфичен шум - так, так, так, так. Това трептене не е нормалното поведение на клапата когато компютъра прави корекции. Случва се адски бързо, се едно се губи сигнал/контакт, клапата тръгва да се затваря и в следващия миг сигнала пак е наличен.

Това нормално поведение на дросела ли е? Ако не има ли лек за такова нещо, защото знаем колко е цената на нов дросел... :(

PS: За да стигна до дросела, симптомите на колата са че при сериозно настъпване, колата ускорява на тласъци, видно е и от оборотомера - вместо плавно да се покачват оборотите, стрелката катери 200-300-400 оборота и после замръзва за полвин секунда, после пак катери малко и пак замръзва. Все едно много бързо си отнемам от педала на газ-та.  Не знам дали супер бързите трептения на дросела могат да окажат точно такъв ефект върху поведението на колата и дали двете неща са свързани изобщо.
Няма забити грешки никакви. Адаптация на дросела през VCDS не оправя проблема.

Ще съм благодарен ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и помогне с мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал такива ядове, дано и нямам, но гледал ли си потенциометъра на педала на газта какво отчита. Другото което е дали няма някаква лоша връзка след него и преди дросела? Можеш ли да намериш друг дросел за тест?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове имам съмнения в маркуча за високо налягане на хидравликата, който е с някакъв клапан вътре.

Рециклирана рейка и хидравлична помпа, тествано с няколко други помпи, но при рязко завъртане на волана той втвърдява. Ако въртя бавно - всичко е ОК. Колкото по-ниски оборотите на двигателя, толкова по-лесно е да предизвикам проблема. (демек като загрее колата след 5-10км хубаво, драмата е много отчетлива)
Та искам да сменя този маркуч, но не знам дали единствено от 2.7TT става или е еднакъв при всички V6 във А6 С5
Някой случайно да знае?

p.s Разбрах му номера 4B1422893AH - еднакъв е за всички V6 бензинови мотори, за при дизелите не знам.
https://www.ecstuning.com/b-oe-aftermarket-parts/power-steering-pressure-hose/4b1422893ah~oea/

Редактирано от HEPBAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по темата, но е свързано с 2.7Т и ще си позволя да спамна малко. Обмисляме да се съберем собствениците на 2.7Т някъде в/около Пловдив. Засега не сме определили дата, ще е петък-събота. Който има желание нека да драсне ЛС за да не разводняваме темата. Засега сме 4-5 човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/17/2016 at 1:40 AM, TiL said:

Не съм имал такива ядове, дано и нямам, но гледал ли си потенциометъра на педала на газта какво отчита. Другото което е дали няма някаква лоша връзка след него и преди дросела? Можеш ли да намериш друг дросел за тест?

Нямам друг дросел. Мой познат има същия проблем с дросел от 1.8Т B6, поръчал си е нов дросел - ще следя дали при него нещата ще заспят.
Ще се опитам да проверя всичко от педала до ECU-то и от ECU-то до дросела. 
Със сигурност не е мърсотия - четох и такива работи - дросела свети отвътре. 
Имало проблем при пистите на потенциометрите вътре в дросела - почистват се и се мажат фино с графитена (контактна) паста. Металните крачета, които се движат по тях се огъвали леко, за да притиснат по-силно към пистите. Четох го в западните форуми. Дали може да се разглоби безпроблемно дросела за да се стигне до тия писти и дали те не са капсуловани нещо - един Бог знае.

Ще продължавам да инвестигирам проблема и ще пиша feedback. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...