Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По скоро бих ого отдал на газта. На такова студено време, понякога и ми го прави и на мен на другата кола. Но аз прехвърлям на 37 градуса.

Да не би да е отворил термостата и да е нахлулал студена течност в испарителя и да е почнал да не изпарява достатъчно в този момент...?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днеска викам ще покарам на бензин. Паля я сутринта и нарочно стоя вътре. Около 60 градуса по стрелка за около 4-5 сек. двигателя леко затихна, паднаха съвсем леко оборотите, с около или под 50, и отзад си поизхвърли малко по-силно конденз. Сега вечерта пак на бензин по същия начин и долу-горе при същото показание пак направи същото. даже на клипче го снимах но не съм го гледал още на компа и не знам колко ще се чува.

Но такъв звук който описвах снощи сякаш нямаше.

Малко по късно ще видя клипчето и ще го пост-на.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, новият акумулатор е поръчан, обаче след като свалил баща ми стария да го зарежда, сега централното му не работи - пробвал и с двата ключа, светели като натиска бутоните (т.е. не е от батериите), но ни се отключвала, ни заключвала, идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След откачане на акумулатора съм обучавал ключ по метода на колегата @hepo от тази тема:

синхронизиране на ключ - Техника / Електроника - AUDI CLUB BULGARIA (Ауди Клуб България)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, страхотни сте! Намерих още един вариант описан за Б5, който работил и за Б7, но първо ще му кажа да пробва като колегата @hepo от посочения пост, че е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, доста порових но не намерих отговори на няколко въпроса. Първият е как да разбера дали rns-e има bluetooht? Ако има значение няма телефон в подлакътника. Вторият е за какво са тези бутони във вратата:

711195ec64719f8698edbbbbdfd731c5.jpg

И третият и последен този в ляво със "сигнала" за какво е?a945625f4da8b3f65e139c5cc884d751.jpg

Благодаря много и се извинявам ако съм пропуснал нещо.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос, явно нямаш bluetooth.

По втория, това са ти бутоните за деактивиране на сензорите на фабричната аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, ceckoguide said:

 Вторият е за какво са тези бутони във вратата:

711195ec64719f8698edbbbbdfd731c5.jpg

 

 

При мен светят и май не мога да ги де/активирам :gruebel:

Редактирано от ionov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ги пускам и спирам, горното с колата като натисна и ми светва диода на шофьорската кола ама другото никаква реакция.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията ми чете оригиналните дискове, взех вербатим който на друга B7-ца тръгва на моята не иска, къде да търся проблема?Колата е А4 Б7 2007-8г и навигацията е RNS-E.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зацапаната оптика - записваните се четат малко по-трудно и поомазаната оптика издиша на тях.

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих малко спирт на четчицата на почистващия диск и се оправи, тръгна и пиратския :)

Вчера забелязах нещо странно, предното пасажерско стъкло ми прилична на фабрично затъмненено, не успявам да напипам фолио НО шофьорското не е грам затъмнено, а годините и месеците на двете стъкла са еднакви. Нормално ли е това?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не е нормално. При слагане на фолио има майстори, има и майстори. Ако е изпипано както трябва нищо няма да можеш да напипаш. Мойто беше така, но с годините избледя и се получи градиент спрямо тази част която е скрита при вдигнато стъкло. Тогава започна да се забелязва, най-често от катаджи докато го свалям да им давам докуентите си. Два пъти ме заплашваха че ще я спират от движение, и като видях че на комшията я спряха реших да го махна.

 

Можеш да пробваш да го драснеш с ножче за сваляне на стикери, но тогава пък ако е фолио ще започне да си личи.

 

Гравираните емблеми на стъклата и датите им еднакви ли са?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, ceckoguide said:

Вчера забелязах нещо странно, предното пасажерско стъкло ми прилична на фабрично затъмненено, не успявам да напипам фолио НО шофьорското не е грам затъмнено, а годините и месеците на двете стъкла са еднакви. Нормално ли е това?

 

Ако е стъклото фабрично затъмнявано трябва да пише TINTED. И то не е с фолио, а е по-тъмно самото стъкло.

Ако на шофьоркия прозорец не пише значи може и да е сменян.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че подгрева на пасажерското огледало май не ми работи в тея студове. Мога ли през ВагКом да разбера къде е проблема и по принцип как се решава и скъпо ли излиза.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ваг-а не знам, но само огледало с нагревател е 15-16 лева.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш огледалото и мериш на двете му клеми дали има верига с мултицет. Ако няма значи е изгорял нагревателя и трябва да се смени огледалото. Ако има верига, а не подгрява значи проблема може да е в кабелите и най-често в гумения маншон между вратата и купето. Самото огледало е на щипки и се сваля сравнително лесно, просто трябва да се дърпа внимателно за да не се счупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , къде да открия релето ,което контролира подгрева на свещите ? Нямам проблем като цяло , но не го чувам да работи ?
ауди а4 б7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте вчера закъсах в една преспа и започнах със засилка да излизам с въртене на волана напред и назад  и забелазах че нещо изщраква или изпуква отпред в дясно. Възможно ли е да се разбие нещо при скоростите колата е А4 Б6 131 Коня AVF дизел :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам една питанка последните няколко дни забелязах някакво премигване във фаровете и като цяло в цалото осветление в колата при движение  и на място. Примерно при спиране на място и проверка дали прозорците са затворени фаровете намаляват своята сила и след 1-2 секунди се оправят. Възможно ли е до това да се е стигнало след смяна на Audi Chorus с Audi Concert?

Благодаря предварително за помоща и информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро реле-регулатора на алтернатора е за смяна, замери с мултицет закачен на акумулатора колко зарежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...