Jump to content

AUDI A4 3.0i QUATTRO - мнения


Recommended Posts

Мотивът за избора на а4 пред а6 често е препдоложението, че малкия брат е с по-евтина поддръжка, а те са еднакви. 

Не, не са еднакви. А6 е с по-евтина поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Маркетинг братче. Първо се обновява по-малкият клас -пораства с няколко см. и слагат екстрите на по-големият брат. И хората си мислят: ша си купя по малкото щот ей го глай то вече е като голямото. После след първоначалният бум се обновява и по-горният модел. Като се затлачат нещата и малкият брат порасне много се пуска нов малък модел. За справка голф1 е с размерите на днешното лупо...като дори полото е по голямо от голф1...а народа лапа шарани.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, а А4 е по-хубаво :P

Така като сме тръгнали - А3 е още по-хубаво :)

 

 

Ти на немските глупости за килограмите не вярвай. Едното било с не знам си колко си гориво, другото с жена шофьор.

Прегледай zeperfs, за да видиш за какви разлики между реални и декларирани килограми става дума.

Само ще ти кажа, че имам в момента 4 цилиндрова А4-ка, която по талон е със 100 килограма по-тежка, от тази, която си дал в линка.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На мен пък са ми най-чудни сами хора, дето карат само градско и селско, а си взимат А6...

Аз карам 90% градско,но не обичам като вляза в колата да се чудя в кой ръб първо да се подпра или да получа клаустрофобия.По тази причина смених и бмв 5 серия за А6

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си различни вкусове бе хора. На мен пък Б6 ми харесва много повече от Ц5. Говоря за стандартни коли, вече за S-line и S са ми на кантар нещата. За шофьора и спътника Б6 въобще не е толкова тясна. Сега вече ако човека е 1,90-2,00 може и тесничка да му е, ама за стандартно високи хора си е чук. Вече за тия отзад няма да коментирам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта пичове! Не ми е била на късмет. Пичагата дето е пуснал линк в друга тема я е купил. 

Със здраве да си я кара!

Аз подължавам да търся!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класът същестува защото по света се продават и нови автомобили, а А4 са по-евтини.

А6/ц5 е по-лека от А4/Б6.

Не говорим за евтини и скъпи. Тая ми е втора а4-ка..... можех да си взема и А6.....  дали 15 хиляди или 20 все се дават. Просто А6 не ми харесва!!! По-точно казано не ми харесва екстериора! Всеки има право на вкус. Виж......а8 ми харесва......ама пък няма авант:)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта пичове! Не ми е била на късмет. Пичагата дето е пуснал линк в друга тема я е купил. 

Със здраве да си я кара!

Аз подължавам да търся!!!

Ще намериш, оферти бол. Гледай швейцарките също - много запазени и поддържани са по мои наблюдения (мойта е swiss-ка), но и там сигурно има изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая ми е втора а4-ка..... можех да си взема и А6.....  дали 15 хиляди или 20 

Имах предвид, че в чужбина се купуват нови коли и тогава разликата между А4 и А6 не е безобидна.

А втора употреба - ами то има А3-ки по-скъпи от А8-ци:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже заключиха предишната тема, това твърдение на колегата Iven:

 

 

Публикувано Вчера, 17:05
Този мотор си е проблем въпреки всичко.

А и не нищо особено за 20л/100км по добре 4.2

 

 

Абсолютно невярно. Смесения ми разход е 13.5л/100км. като градското допринася да е толкова "висок". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта не е куатро, 3.0 бенз автомат 14/100 градско

това къде? Бояна-София по инерция и на обратно с рапатрак?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това къде? Бояна-София по инерция и на обратно с рапатрак?

ела и ще ти покажа кви рапатраци кви инерции мн преигравате с тия разходи сипвам само 100 октана ако изкасх ела да налееме 1 резервоар и да минеме 100 км ама ако са 14 литра пълненето е от тебе а ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, колега не се пали толкова. Ако гледаш разхода по борд, въобще не вярвай на това което пише. На мен при 100км/ч ми дава 5,6 литра бензин /не говоря за моментен разход/ Колата е 1.8 125 коня. Нали се сещаш, че няма как да е така, като по каталог и дават 7,5 литра да гори и то при перфектни условия, които ние нямаме никъде. Но 3.0 бензин, 15 на сто може да е средния, градския си е 20 като отче наш.

А градско ми дава 8, 9 литра на 100 бензин по борд на къси разстояния, което няма как да е така, като по каталог я дават 12,5! Кола се засича само по резервоар и пълна до горе! Бордовия не е фактор!

Редактирано от IceHeart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, колега не се пали толкова. Ако гледаш разхода по борд, въобще не вярвай на това което пише. На мен при 100км/ч ми дава 5,6 литра бензин /не говоря за моментен разход/ Колата е 1.8 125 коня. Нали се сещаш, че няма как да е така, като по каталог и дават 7,5 литра да гори и то при перфектни условия, които ние нямаме никъде. Но 3.0 бензин, 15 на сто може да е средния, градския си е 20 като отче наш.

А градско ми дава 8, 9 литра на 100 бензин по борд на къси разстояния, което няма как да е така, като по каталог я дават 12,5! Кола се засича само по резервоар и пълна до горе! Бордовия не е фактор!

мн ясно че борда не е факрот , всичко е засечено,и пак ти казва,мога да ти направя едно показно да видиш че си в грешка,я пробвай с по силен бензин и засечи пак(не се пала колега,но при положение че знам колко сипвам,не може да ме убедиш че харчи 20)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да спорим колега, погледни колко я дават по каталог в етка, и сложи още 1 литър отгоре и ще разбереш колко е реалния разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се мешам , но 90% разхода зависи как се кара...дори да не е спортно , въпроса е 60км/ч ама как се стигат...плавно и нормално или с повечко газ...На малолитражките не играе това такава роля (карал съм 1.4) , но на големите мотори определено има разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да спорим колега, погледни колко я дават по каталог в етка, и сложи още 1 литър отгоре и ще разбереш колко е реалния разход.

xaxa е аз да не сам некав луд,нали съм го засекъл,да не си вярвам на мене и на това което виждам,тва ли се опитваш да ми кажеш?няма смисал просто аз тва нещо го виждам всеки ден разбирам да караш същя мотор да даваш толкова точно мнение,като му навъртиш 200 300 км ще говорим пак 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, колега не се пали толкова. Ако гледаш разхода по борд, въобще не вярвай на това което пише. На мен при 100км/ч ми дава 5,6 литра бензин /не говоря за моментен разход/ Колата е 1.8 125 коня. Нали се сещаш, че няма как да е така, като по каталог и дават 7,5 литра да гори и то при перфектни условия, които ние нямаме никъде. Но 3.0 бензин, 15 на сто може да е средния, градския си е 20 като отче наш.

А градско ми дава 8, 9 литра на 100 бензин по борд на къси разстояния, което няма как да е така, като по каталог я дават 12,5! Кола се засича само по резервоар и пълна до горе! Бордовия не е фактор!

Колега, като се изказваш така остро, поне не го прави неподготвен! Момчето говори за 3.0 автомат на предно!!! И понеже много държиш на каталожните данни.......13,5 литра на 100 км градско!!! Ако това изобщо има някакво значение!  Аз понякога успявам да постигна каталожния разход градско, но това зависи от много неща...... и не ми е нито цел нито фикс идея. Колата ми е съвсем различна така или иначе.  В крайна сметка не ти му пълниш резервоара на твърдящия, че му гори 14/100.....пълни си го той..... и е малко нелепо ти да си по-добре запознат.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...