Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 10


zafirovp

Recommended Posts

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Наскоро някой беше постнал линк към тема от форума за едно момче тук във Варна дето възстановява покритието по бутоните на интериора. Е, не мога да го намеря това нещо. Някой да помогне? Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, някой да е поръчвал нови китайски брави, като тази

 

https://www.aliexpress.com/item/4F0839015-4F0839015A-8E0839015AA-REAR-LEFT-CENTRAL-DOOR-LOCK-LATCH-ACTUATOR-MECHANISM-FIT-FOR-AUDI-A6-C6/32738955592.html?spm=2114.01010208.3.9.2l1jNy&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10056_10065_10055_10068_10054_10069_10059_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=5ec9f604-5261-44c9-9259-b32718faf757

 

проблема ми е че на задна лява врата миналата зима спря да се отключва и заключва, взех брава от фейслифт, 1 година нямах проблеми, от онзи ден спря да отключва иначе си заключва. Модула записва грешка за заключването. Нова брава от порше е 450лв, което няма как да стане за тази тъпотия. Някакви решения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, sokolchev написа:

и аз така си я паля,през прозореца :) а някой дали има идея за проблема с мигащата индикация която писах по горе като изключим заядливото невежество на нЕнчо :)

Моята не пали без спирачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как го прецени това? Не палят тези които са с безключовото палене! Другите си палят без проблем :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колегата @Dan4ote вече го каза по-горе и е ясно. Не знам какво мислиш че съм преценил - просто задавам въпрос към колегата, защото той не е казал че е с кийлес, а пък в профила му пише че кара Форд.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростния лост (не само пръчката а цялото нещо) може да се разкачи изцяло отвътре нали? Смисъл не трябва да се бърка отдолу, а само се разкоства централната конзола и се вади?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора сдаде вече 2 пъти и днес поръчах нов този: https://maxcar.bg/akumulatori/varta-silver-dynamic-110ah-920a-r Оригиналния си е 110Ah, но с далеч по-малък стартов ток - 520А. Аз се спрях пак на 110Ah, но акумулаторите ясно са се поразвили от тогава и стартовия на новия е далеч по-висок.

 

Звъннаха ми да ми потвърдят поръчката и ми казаха, че Varta предписвали за този автомобил AGM акумулатор и нямало да ми признаят евентуална гаранция. 

 

Някой може ли да ми обясни за кво ми е тоя AGM, като тва е просто един източник на ток. Държа да подчертая, че на оригиналния никъде не пише AGM...

 

Да не говорим, че AGM-a е със съвсем друг размер от оригиналния.

 

На тази снимка се вижда, че на оргиналния никъде не пише AGM.

 

1_f.jpg?3507

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталога на Varta и на Banner пишело, че за тази кола е трябвало AGM акумулатор. Можело да не признаят гаранция. Ся на мен ми се ясно, че за такъв тип автомобили се препоръчва най-доброто, което в 99% от случайте е и най-скъпото, ама оригиналния не е AGM. Като цяло този новия трябва и да е по-хубав, защото е със същия ампераж, но бая по-висок стартов ток.


Едно време като си купувах от Метро акумулатор Bosch не са ме и питали кво ще го правя. Дават гаранцията и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледай ампеража, а пусковия ток. В днешно време акумулатори с по-малък ампераж дават същия ток както по-мощните преди време.

Моя оригиналния преди почти 2 г. го смених с MOLL Kamina 100Ah. Перфектен е, с 3г. гаранция.

Що си давате парите за прехвалени марки дето нямат нищо общо с качеството преди време, особено пък като са купени от бг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече за втори път виждам едно ауди на което стоповете му при натискане на спирачка правят блиц ефект. Какво представлява това? И не е ли вредно за диодите? Иначе си чиста проба келешлък и гъзария, но не изглежда зле особено на ледчета.

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За диодите не е вредно. За очите на този който го гледа от по-близо - да.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Papi123 написа:

Вече за втори път виждам едно ауди на което стоповете му при натискане на спирачка правят блиц ефект. Какво представлява това? И не е ли вредно за диодите? Иначе си чиста проба келешлък и гъзария, но не изглежда зле особено на ледчета.

Не е келешлък,а нещо както си забелязал добре ти прави веднага впечатление и за някой заблеяни от зад има по голям шанс да види че се спира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже да се активират заедно и аварийните и бързото премигване на стоповете. Зависи дали модула го поддържа, понеже аз се опитах и не става при мен. Ако някой знае кой модул се сменя и кой букви поддържат тези функции , ще е полезно да сподели :)

 

Редактирано от pe6koo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са се развили акумулаторите от тогава.Просто има два стандарта за амперите.Единия е DIN по който акумулатора ти трябва да е 520А.А другия е EN/SAE който сега се пише масово по акумулатори и който на новата варта от линка е 920А.Ето снимка на оригиналния ми който беше AGM и амперите му по двата стандарта написани.Новия който взех Varta AGM е 95Ah и същия стартов ток 520А.От автокъщата ми бяха сложили чисто нов 75Ah и колата въртеше едвам едвам хем е 2.0TDI.

IMG_9499.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, sokolchev написа:

Не е келешлък,а нещо както си забелязал добре ти прави веднага впечатление и за някой заблеяни от зад има по голям шанс да види че се спира

В конкретния случай си беше баш келешлък, тъй като при всяко натискане било то и минимално стоповете мигаха. Даже и в спряло положение май мигаше не помня вече. Какъв е този модул някой има ли представа? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Papi123 написа:

В конкретния случай си беше баш келешлък, тъй като при всяко натискане било то и минимално стоповете мигаха. Даже и в спряло положение май мигаше не помня вече. Какъв е този модул някой има ли представа? 

Модула е подобен като за автоматичното пускане на фарове,в ОЛХ мисля че съм го виждал,около 30лв струваше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз въпрос, от интересните :). Някой знае ли дали механизма на скоростния лост при А6 и при А8 е идентичен, като изключим капачката отгоре и селектора? И двете са с един и същи номер (4F2713041 и 4E2713041). Съмнявам се да става за директна замяна, но ми стига да става и за части :) (микроключетата например и механиката около движението на лоста + park/neutral switch-a)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...