Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Колата не се кара от 10 дни, само 2 пъти и на кратко и явно вчера с една хладилна чанта съм я уморил съвсем. Днес отивам сутринта и няма ток, 5/6 лампи на таблото светят постоянно, няма гасене. Дадоха ми ток, всичко се оправи, за съжаление нямаше много време да чета грешките.

Може ли някой да се ориентира по тези показатели от batt. Regul module. Акумулаторът ми е Bosch S5 AGM 105 Ah, 950A, пише, че е произведен в Германия с дата на производство април 2016.

Ако е за смяна (макар че до сега съм нямал драми с него), Бош да ме извиняват.

И какви са тези

Energy Balance of last drive

battery state of charge SOC?

13.60V бе при запален мотор, като загасих падна на 12.7V

Благодаря!

81FABF25-7684-495D-852F-96889FD86EF8.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, battery voltage-a ти е малко нисък, моя е 14.20 V.

Генератора е ок.

Energy balance е нещо като съотношение между изразходената и заредената енергия от последното каране, не мога да го обясня добре :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Наскоро се сдобих и аз с едно А6 4Ф и ми направи впечатление, че амби осветлението (нямам идея как точно се казва)... осветлението, което е на вратата под/зад махагоновата лайсна не бачка на едната врата. Успях да сваля лайсната и видях, че има една прозрачна линия и в единия край има диод, който свети бял цвят на другите врати. номера на частта е PA6 GF15 1902 8984. 

Някой да има идея какъв е този диод? Нищо не пише на него и не съм сигурен с какъв да го сменя.

От Ауди ми казаха 60лв заедно с прозрачната линия, но понеже моята линия е здрава си мисля да пробвам само диода да сменя.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, trackersoft said:

Хм, battery voltage-a ти е малко нисък, моя е 14.20 V.

Генератора е ок.

Energy balance е нещо като съотношение между изразходената и заредената енергия от последното каране, не мога да го обясня добре :)

Energy balance of last drive - си го обяснявам какъв е баланса на изразходена спрямо заредена енергия сравнено с последното каране, което не знам какъв смисъл има.

Интересно, че след като запалих, battery condition беше на 60%, дори на място бързо се вдигна до 80%, разходих я 20км и по средата залепи на 100%.

Но battery state of charge SOC беше също на 60% и се вдигна до 70%. Ще видя дали утре ще запали без проблем. 

Вечерта само я преместих 10 метра да хвана по-сенчесто място, запали без проблем, включи съответно клима, ксенон, мми, загасих, няма как да съм забравил нещо, на сутринта - дроб, няма акумулатор и светят тези 5 лампи на таблото. 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко стар ти е акумулатора?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, пропуснал съм го, сега видях че е 2016. При мен ги показваше такива че е 100% зареден или 70% и като пробвам да запаля пада на 10%, после пак се зарежда до 100% за 15мин. което ясно че не е реално.

Ама акумулатора ми беше на 9 години, при теб за 2 години не звучи като на проблем от стар акумулатор.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да е спорадично и нещо да е забило вчера при преместването от 30 секунди.

На някого да му се е случвало така без ключ да светят 5 лампи на таблото, включително тази за подгрев? Това поради слаб акумулатор ли е (следствието) или е причината по-скоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета. Въпроса ми е как да разбера дали музиката ми е оригинално босе , а не просто са сложили капаци на босе. Нещо не мога да и се накефя , а чух че свирела уникално. Гледам има някакви настройки в ММИ на босе но не знам нали е оригинална или не. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 27.08.2018 г. at 1:42 PM, Dan4ote said:

В Порше Запад ми дават цена за обучение на моторчето на турбото около 200 лв. Тук се коментираше доста по-ниска цена, ако някой сподели ще се радвам.

570 лв. оригинално, с обучение, тия от Порше Запад явно ще разширяват офиса :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, OvivO said:

Надявам се да е спорадично и нещо да е забило вчера при преместването от 30 секунди.

На някого да му се е случвало така без ключ да светят 5 лампи на таблото, включително тази за подгрев? Това поради слаб акумулатор ли е (следствието) или е причината по-скоро?

Днес си запали, никаква драма и си беше почти 13V на акумулатора. Бях забравил едно зарядно на телефон за 10 дни нон-стоп и то е с едно диодче, но чак пък толкова...

Все още ми е странно как се ошашква при паднало напрежение и таблото при заключена кола бе като коледна елха.

Благодаря на всички, които се включиха по моето питане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/5/2018 at 17:18, OvivO написа:

Надявам се да е спорадично и нещо да е забило вчера при преместването от 30 секунди.

На някого да му се е случвало така без ключ да светят 5 лампи на таблото, включително тази за подгрев? Това поради слаб акумулатор ли е (следствието) или е причината по-скоро?

На мен ми се е случвало 1-2 пъти при много слаб акумулатор (не върти изобщо на стартер). След зареждане на акумулатора всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега съм с без гърнета като на тяхното място има прави тръби, но е доста шумна. Смятам да си върна гърнетата, но с малко доработки. Един колега беше описал манипулацията, но не знам дали съм запомнил правилно. Значи, гърнетата се отварят, махат се преградите, и по продълженията им се пуска права тръба, но със дупки. Моля, колегата ако види това да ми обясни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам питане за Мултитроник,колко МАКС би струвал ремонта на такива скорости?Става въпрос за А6 4F  2.4 бензин...Оглеждам се за такова и искам да съм наясно какво ме чака :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Papi123 said:

Колеги, сега съм с без гърнета като на тяхното място има прави тръби, но е доста шумна. Смятам да си върна гърнетата, но с малко доработки. Един колега беше описал манипулацията, но не знам дали съм запомнил правилно. Значи, гърнетата се отварят, махат се преградите, и по продълженията им се пуска права тръба, но със дупки. Моля, колегата ако види това да ми обясни. 

@Papi123 --> @zhelyazA6 е твоят човек

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , здравейте. Извинявам се за глупавия въпрос , но някой срещал ли се е с проблема с доста гадно лопане от към пасажерската врата като вляза в по неравен път и особено павета. Има ли нещо вътре което може да се е откачило или какво може да е. Благодаря предварително ! 

Редактирано от beast1122
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобно ама се чува от жабката, също като подам по рязко газ да се изнесе колата се чува пак все едно нещо откачено има в жабката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@beast1122, при мен се чуваха досадни звуци от капака на бушоните от пасажерската страна. Отначало мислех, че е нещо в самата врата, или в жабката, но в последствие се оказа капакът. Можеш да го махнеш и да видиш дали не е изпаднала щипката за вадене на бушоните и дали звукът продължава без капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно глухо потропване като на пластмаса отзад откъм багажника, за седан става въпрос. Сменявах прашниците на задните амортисьори, оправих водачите на супортите и не и не. кой знае каква простотия е, ама си е доста изнервящо. Чувал съм и други колеги да споменават за подобни симптоми, та затова питам ако някой е намерил някакво решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали някой беше казал, че имало някакви втулки под задната седалка или някъде около седалките, да не би при теб @mili 75 това да тропа. 

Резерваната гума да не е стегната до край?

Или нещо при усилвателя и навито?

:) налучквам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

 

Някой може ли да ми каже какво е това на снимката? Намерих го днес под предната седалка. Да се притеснявам ли или да го хвърлям?

tova.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...