Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

17 hours ago, Satori said:

Аз малко много въпроси задавам,ама какъв модул/интерфейс бихте ми препоръчали,че да мога да си стриймвам музика през блутут и да се контролира от колата? :D 

Аз доста четой по този въпрос и стигнах до извода, че различки варианти. Аз лично се спрях на закупуването на Audi Music Interface (АМИ) и към него можеш да си включиш флашка или блутуут приемник. Тук е описано добре - https://a6retrofits.com/ami-retrofit-audi-music-interface-a6-4f/. Има и други варианти като например Dension 500.  Аз чакам да ми пристигне АМИ-то и да видя как ще е. Надявам се да тръгне :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нужда от малко помощ ,  понеже ще сменям  маслото  и  искам да пробвам мотул     Motul 8100 x-clean 5w30 или  Motul Specific 504-507 .Кое от двете :)

 

Редактирано от ivo.petkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой пробвал ли е на фейсови фарове(халогенни) да сложи на секцията за дълги и дневни  H15  лед крушка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при смяната на филтъра на купето де оказа, че двете щипки, на капачето са счупени. Някой може ли да каже какъв е парт номера, че да търся нов. Колата е фейсова ако има значение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , само на моята кола ли по неравности вътре се чуват всякакви хлопания на пласмаси и темподобни(от окачването - не ) ? Имам чуство че карам някоя Дачия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи по често на автомивка, понеже моята като не я измия и чистя вътре повече от 1 седмица и започвам да си мисля че карам голф мк4 :D верно е че тези коли са малко обогатени с пластмасов материал и си скърца все по нещо в купето, но чак пък да лопа да рита, според мен е на психична основа, и за това по често  посещаваи автомивките. малко реклама но Даимлер от одавна са се справили с този проблем със скърцанията можеби от 30г насам :) Между друго, 

колеги сямо при мен ли е тази разлика или и при вас е има, отзад от лявата светлините светят с един тон по слябо от тези в дясно, басси якото, едно време на баща ми жиголото беше така :D

IMG_20181215_002103.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да DEPO са, и сега мисля да ги сменям и 2 те и се спрях на тези на линка, уж са качественни поне така пише в коментарите, но незнам дали няма да цъфне някоя грешка. 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00NB34T28/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ще си е грешка да ги сложиш въобще! Има втора ръка 2 стопа оригинални за 70 евракис, защо се занимаваш с китайски-шукарийки, тези пак са добре поне на визия, има и къде, къде по-мега-зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като я купих колата с два здрави стопа оригинални и на следващата година и двата се спукаха на бялото за задния ход. Така че не е гаранция като вземеш оригинални какво ще стане. Обикновено около 10-тата година се пукат на седана, това е им е фабричен дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, OvivO написа:

то ще си е грешка да ги сложиш въобще! Има втора ръка 2 стопа оригинални за 70 евракис, защо се занимаваш с китайски-шукарийки, тези пак са добре поне на визия, има и къде, къде по-мега-зле...

Да прав си за мнението, ама тези коли вече са стари и дори да взема 2 ра ръка оригинални пак няма гаранция колко ще изкарват, или ще се потят или ще се спукат, въпрос на време! Тези китайки уж са качественни и цената не им е малко, ще ги поръчвам и да видим какво е ако не ми харесват и изглеждат зле ги връщам обратно по dhl

и дим да ги няма. 

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Satori: аз съм префейс и съм с лед стопове - предполагам plug n play, визията: не виждам хипер разлика, предвид, че са само на стоповете ледовете, поне при мен. 

 

@djuni_ibiza: като чета темите ти, мисля, че е по-удачно да си оправиш някои технически затруднения, които има колата ти, пред това да дадеш 200+ евро за китайки стопове. Това си е лично мнение :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете са лесни, 300 лв и са като нови.

На стоповете и фаровете ако сложиш 3м Ventureshield няма да се спукат.

 

Говорим за циганийки та се сетих - имам лед плафони на рег. номер. Взех най-масовия от Аутопро (половината форум е с такива уж). Хубави са ама светят супер силно. Гледам новите модели на Ауди с фабрични лед плафони светят съвсем леко, даже и вътре. Аз ако отворя огледалото на сенника и диода като светне, 10 секунди нищо не виждам, просто са прекалено силни и не седят естествено. Някаква идея как да намаля силата на светене на диодите по цялата кола? С резистори не ми се занимава, имам 4 на фаровете, не искам още 10 по купето. 

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях заиграл с оригинални лед плафони и стана супер,не дразни така светлината,но и на тях сложиха товари,защото наби грешка на фиса :)

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли начин да се спре миенето на фаровете софтуерно? Мисълта ми е да го спирам зимно време и да го пускам лятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен зимата е по-нужно миенето, но всеки решава.

Има начин - 4-та цифра е важна. Ако си с би-ксенон сега сигурно ти е 2, трябва са стане 4:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Central_Electronics

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истина е, че зимата се налага миене по-често, но най-вече на челното стъкло. А сега.....на 3-4 пръскания на стъклото, пръска и фаровете, което ми е супер ненужно. Умниците от Алуди да го бяха измислили при еднократно цъкане на лостчето да мие само стъклото, а при задържане да речем над 2 секунди да мие и фаровете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пръска на фаровете когато задържа дълго лоста иначе на къси пръскания въобще не пуска на тях. Повече от година не съм пръскал на фаровете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли с няколко думи да обясни това какво е и колко е полезно? Само мога да гадая по името, при мен го няма.

https://www.ebay.com/itm/Battery-Terminal-Overload-Protection-Fuse-4F0915459-OEM-Audi-S6-/132535730061

 

и друго питане: cd changer с mp3 директно ли може да бъде сложен на мястото на changer само за audio cd?

Не, че е яко да слушаш mp3-ки де :/

 

Благодаря!

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Аз май имам такова на положителния полюс ... явно ако дадеш двете клеми отпред накъсо (или някъде другаде) да изгори тоя предпазител, а не някъде проводници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах проблем с алтернатора, колата изяде поне 10 токови удара до 17 волта. Тази малка гадина се усеща и дърпа шалтера. При мен седи до акумулатора на плюсовия проводник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...