Jump to content

Смяна крушки на халогени...?


ilian681

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Някой може ли да ми каже как мога да сменя крушките на халогените с лед (А4/В7)..? Трябва ли да се разглобява предната броня и кората отдолу или може само с бъркане..? Благодаря, предварително!

IMG_20160704_182150.thumb.jpg.00a4103a5c649e214119fa4345acda72.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може с бъркане, но трябва да се направи от жена или дете (или мъж с женски ръце). Аз се опитах да сменя моите преди някоко години. Успях да си вкарам ръката, но я заклещих, след което не успях да надвия на инстинкта да я извадя колкото се може по-бързо се срязах. След това ми ги смени едно 11 годишно хлапе от блока.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че бяха H11. И аз бях започнал цялата драма с цел да ги сменя с LEDове, но в крайна сметка не ми хареса колко слабо светят и сложих едни специални халогенни крушки със синьо стъкло които светят по студено бяло.

 

Няма да ти казвам за инфекцията която идва след като си нарежеш ръката на мръсна пластмаса покрита с умрели буболечки. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на Б6-цата скоро сложих Лед от Алиекспрес. Вечер светят адски много. Преди все едно съм пуснал габарит. Още не съм ги пробвал в мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да пробвам LED комплекат на "Osram"  вън и вътре то ще си покаже!Ще пусна снимки след драмата :hilezh: ! Задните прозорци също мисля да затъмня но се чудя на колко % да са и точно какво фолио да сложа, приемам съвети и мнения ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, фаровете за мъгла светят прекрасно с халогеновите крушки. Почистете си хубаво стъклата и много внимателно рефлекторите. Честно, не знам как виждате нещо с тая бялата светлина от тея ледове, пък щом са и от 30 лв. сигурно даже отива към синьото... Аз пробвах с едни доста скъпи ледове на късите и останах доста разочарован. С халогеновите крушки е оптимално за тези фарове. Ако бяха ксенони друго щеше да е... 

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, ads написа:

С халогеновите крушки е оптимално за тези фарове. Ако бяха ксенони друго щеше да е... 

Преди време карахме В6 със халогенни фарове, сега сме на В7 с оригиналния си Би ксенон,с качествени крушки... може и да си въобразявам, ама така и нямам впечатлението, че ксенона свети по-добре. Бях много доволен от халогенните светлини..... не съм недоволен и от ксенона, просто виждам еднакво добре и в двата случая! Харесва ми обаче екстрата, че се саморегулират сегашните..... и макар колата да е бъкана с какви ли екстри освен базовите /повечето ненужни/, тая ценя най-много. 

П.п: не твърдя, че няма разлика между ксенон и халоген.... изказвам само моите си лични впечатления при сравнението на два конкретни автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да, саморегулирането е най-хубавата екстра при фаровете. Следващата ми кола задължително ще е със заводски ксенон. По мои наблюдения всички имат такова саморегулиране. Докато бях с ледовете попаднах в една ситуация, при която зад мен на около 20 метра се движеше някакъв нов фиат с ксенони и аз буквално карах на светлината от неговите фарове. Отстрани банкетите и храстите се остветяваха страхотно много и даже не бях сигурен дали моите светлини са включени, но уви работеха... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При А4 Б7 още по-добре е когато колата е оборудвана със заводски AFS би-ксенон,демек завиващи фарове.Това е допълнителна екстра и работи при скорост над 20 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/22/2018 at 11:43 AM, vlado said:

Ако ще ги сменяш само ЛЕД. 

Аз съм с такива и праваят ден отпред цена 30лв комплекта. 

 

Дай един линк, че до сега не съм намирал достъчно добри ЛЕД-ове за халогените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега, ще ги пробвам. Иначе прочетох толкова много негативни ревюта в Амазон на по-скъпите ледове и доста се отчаях. Тези са достатъчно евтини че мога направо да ги хвърля в коша ако не ми харесат.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....ако искаш да се отчаеш още повече, купи си поредния LED комплект, процеса е непрекъснат, покупка-отчаяние-покупка.....:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип А4Б7 за разлика от предишните модели може да се похвали с доста добри халогенни фарове на късите и дългите.Имал съм такова ауди  и честно да си кажа бях впечетлен от фаровете за разлика от А4Б6 и А4Б5 където си е кьоравене,говоря за халогени не за ксенон или лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само проверявам че не излизаме от темата, понеже някои колеги започнаха да дискутират крушки за фарове а не за халогени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете за мъгла също са фарове, нали така? А крушките могат да бъдат халогенни, с разни определени газове вътре, или ксенонови или лед. В случая на A4 B6 всички крушки за светлините отпред са H7, така че няма лошо да разберем кой къде какви е сложил. Аз мисля, че е грешка да слагаш крушки с толкова бяла светлина във фаровете за мъгла, защото дължината на вълната на белия или синия цвят се поглъща много по лесно от хидрометеорите, отколкото тази на жълтия цвят. А фаровете за мъгла се използват точно при наличие на хидрометеори под всякаква форма. Ти си избираш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халогените не са с H7, а са с H11 и на Б6.

 

Ако говорим за по-добро проникване на светлината по време на мъгла, най-добре е да са колкото се може по-жълти. Обаче първо естетиката също е фактор и второ - позволено е халогенте да се използват и по време на дъжд и снеговалеж, така че не са само за мъгла.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...