Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 13


TURBO_RS

Recommended Posts

@pe6koo Ако влиза вода през третия стоп в такива количества не би ли следвало той вече да е предал  богу дух. При мен само влагата му беше видяла сметката. Платката в частта си където са запоени пиновете беше яко окислена. Мъчих се няколко пъти със запояване, но в крайна сметка купих нов... Иначе нямам идея защо са го направили с такава скапана изолация, а не са му треснали гумена, примерно... 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@sneax на багажника има едни тапи отдолу за да изтича водата. Махни ги и няма да се събира.

А иначе може да влиза вода и от вътрешните стопове. Поне на мен от там започна да ми влиза след като трябваше малко ремонт на вътрешния стоп. Там също е на уплътнения.

IMG_20210225_080805.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия вътрешните стопове при мен пропускаха, защото уплътнението беше разместено. Направо ги намазах с полиуретанов силикон и ги бетонирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой поръчвал ли си е такава чудесия ? Дали ще става да пускам музика някой път от тубата?
 
https://www.aliexpress.com/item/4000926636578.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2d342e0exF9CBw
С какъв MMI си?Ако си 3g и имаш AMI ще ти свърши работа но ако си с 2G ти трябва с допълнително usb за захранване.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chefoukr  благодаря с 3 г съм просто ми е чудно дали да взема нещо за 5-6 долара или някое с по готина картинка за 10 долара 🙄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, sneax said:

Благодаря. Със сигурност не е пълно с течност за чистачки. Силно ароматна е, а това в багажника си е чиста водичка. Относно моторчето на задната чистачка - какво се прави, подмяна с ново? Иначе като допълнение, при натиск върху стъклото на 1-2 места се забелязва как леко потъва навътре... затова ме посъветваха към демонтаж ново лепило и монтаж. А и процедурата е около 80лв., което ми се струва ок, понеже трайно ще реши подобни проблеми, а при аванта си ги има. Ще пробвам така, ако пак се появи по метода на изключването ще бърникам 3тия стоп както казваш.

При мен се получи същото нещо след като смених 3тия стоп на колата. Не винаги влизаше при валене, но реално точно това с плацикането на водата се чуваше. Като дигнех вратата водата се изместваше (една част от нея) и отиваше в сектора при стопа и бутона на ел. багажника. Също малко капеше от пластмасовите съединения.

90% съм сигурен, че и при теб е от 3тия стоп. Накрая му сложих силикона и заспа.  На тоз линк можеш да видиш снимки как си личи разлепеното стъкло https://differentcarreview.com/2019/10/10/audi-a6-c6-4f-2004-2011/. Ако нямаш някви сиви петна , то тогава не е лепилото. Най-лесното е да сложиш силикон на 3тия стоп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Днес се заех по-сериозно. Облепих всички стопове и пръсках със силна струя вода по всички краища. Оказа се, че не е от стъклото. Разлепих 3-тия стоп и пак пръсках около него и протече вътре върху щората, после махнах тапичките и от там протече малко вода. След това продължих с теста и открих, че влиза още повече вода в багажника от левия вътрешен стоп.... Ще търся явно уплътнение и за него. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих някъв  прозрачен силиконов/санитарен. Изобщо не се вижда в момента, но то си е много малка линията в която влиза.

 

@sneax,изглежда си му хванал цаката :Д. запушвай и да се приключва с тая вода, че на мен ми беше писнало, защото се мъчих с други методи , но не ставаше.

Редактирано от marinnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към колегите, днес купих 2008г 2.7 Тди 190 КС а6 ф6  Мултитроник.

Кутията включва без да се усеща , връща по същия начин.

Веригите да сменени на 130 000км.

Има фактури.

Собственикът каза че в бг няма хубае дизел и е хубаво на 70 литра дизел да се долива 100-150 грама (милилитра) червено двутактово масло в резервоара.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на дизела тук ... дизел като дизел. Сипвай от големите вериги и няма да имаш драми.

Това с лошия дизел се изтърка вече, време е да пуснат нов шлагер автоджамбазите и продавачите на добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vpower и maxmotion си е добър дизелът.

Да ти е честита колата, колега.

Само не знам кой сменя вериги на 130к...малко странно и рано е, но може да е бил някой педант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Papi123 said:

На S6 предните калници по раздути ли са? И пасват ли без преправяне на а6? 

 

Да, може да се сложат с преправяне но ще имаш фуги, не пасват точно с бронята, фара. Но вече може да е изциганено качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, OvivO написа:

vpower и maxmotion си е добър дизелът.

Да ти е честита колата, колега.

Само не знам кой сменя вериги на 130к...малко странно и рано е, но може да е бил някой педант.

Собственикът ми каза че е била лизингова в Италия и на всяко проверка е минавала през официален сервиз.

Има от 2км до момента пълна сервизна история и фактури за подменени части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще е тествал. Иначе виж дали самите дискове имат еднаква височина.

Иначе реално имаш 1мм разлика което едва ли ще е драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на твоите този размер дали е същия 59.6мм.Аз мисля че тези няма как да станат.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другарчета, искам да сваля колата и съответно да и тУря едни Жанти... Таа.. Гледам има некви комплекти койлове под 1000 пари и съм се зачудил следното.. С-лайн окачване или един комплект коЛчета... Като цяло ме блазнят защото е регулируемо, а с-лайната го дават само с 3см надоле. Идеята ми е следната, тъй като колата вече ще се ползва най-вече да се занимавам с подобни глезотийки, искам да я сваля малко повече от 3 санта и да сложа джанти 19 цола.. Харесах Vossen CVT, красотата е субективно понятие ама за мен са брутални... Циганийка :)

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите две стотинки: с-лайн вози като каруца малко или поне такива са мненията, ако я свалиш най-вероятн ще стане хептен лагерница особенно в комбинация с 19-ки.

Иначе идеята ти е добра ама да имахме пътища, а не някакво подобие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...